Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Развъден сезон 2015 година

Модератори: sandan, христо абаджиев

Развъден сезон 2015 година

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Мар 04, 2015 5:12 pm

Здравейте колеги и колежки...

Как върви развъдния сезон при вас?При доста познати вече той започна.При мен също.Вече съм на заложени яйца и чакам резултати.Искам да обсъдим нещо:

За първи път откакто се занимавам с тези прекрасни птици ми се случи нещо много странно.Всяка година си правя нещата по един и същ начин,а именно спазвам си периодите през годината:покой,подготовка,размножителен период,захранване,линеене и т.н.Всичко си е както трябва с изключение на три чифта и точно тях искам да обсъдим къде може да са грешките и пропуските за да може други колеги да не правят тези грешки,ако са грешки евентуално.Та отностно тези три чифта:
Заложил съм яйчицата на 27.02 на двата чифта и на 01.03 другия чифт.Двата чифта са с по 5 яйчица,а третия е с 4 яйчица.Дотук добре,но днес като ги видях на единия чифт има само 2 оплодени яйца,на другия е едно,а на третия са отново две.И ето тук се поражда въпроса защо така стана???Предишни години или всичко е било пълно примерно 5 от 5,4 от 4 или съответно всичко е празно.Дори миналата година имаш и пълни и празни,но като ще са пълни ще са всичките или като ще са празни ще са всичките с изключение на тук там, някое гнездо от 5 яйчица да са 4,но рядко.А тази година това се случи.Всичко си правя както всяка друга.

Въпросите са много...на които лично аз немога да си отговоря...Защо при положение,че са развити момчетата и пълнят яйцата са напълнили само по 2 яйчица...?Нима женските не са им дали повече да ги покриват след второто яйце или което и да се пада...ако са последни,но не са защото тези с различния отенък са празни.Или пък мъжките да са спряли да ги покриват,макар при желанието на женските...?Нали са развити и двата пола.Разбирам да е последно яйце случва се,но посредата на снасянето wtf...?Да не би аз нещо да съм объркал,нс едно и също място ги гледам,храната е една и съща,витамините също...Нещо не разбирам колеги...Дайте по някое мнение,за да разбера аз ли бъркам някъде или вече времето е решаващия фактор в БГ,защотл с всяка следваща година нещата стават като чели все по неразбираеми и сложни за правене и осъществяване,а методите,грижите и подръжката е една и съща.

Благодаря Ви предварително...Приятен ден...
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот akademika » Сря Мар 04, 2015 6:59 pm

П. Нищо странно няма в това дори и в природата има по някое празно яйце :( Освен това вече трябва да си разбрал че нашето хоби не е математика " 2+2 не винаги е равно на 4 " :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Мар 04, 2015 7:35 pm

Казваш освен всичко,което правим има и голяма доза късмет?! :think:

А,че нашето хоби не е като математиката,тук съм с две ръце...От много години съм в бранша и съм напълно съгласен с теб...
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот akademika » Сря Мар 04, 2015 7:52 pm

П . не се ли сети кой съм :?: преди 1 месец ти донесох 4 женски птици :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Мар 04, 2015 8:41 pm

Разбира се,че се сетих,но не стана на въпрос... :cool:
Ам докога да давам този Ferti-Vit?Както си пише по описание ли...?!
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот stoianov » Сря Мар 04, 2015 10:16 pm

nEpOTo_ написа:Казваш освен всичко,което правим има и голяма доза късмет?! :think:


Абе то повечето е късмет, ама някои хора мислят че го докарват от меки храни и глухарчета. :cool:
Успешен сезон на всички и пускайте по някоя снимка.
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот nEpOTo_ » Сря Мар 04, 2015 11:43 pm

Меки храни да,съгласен съм.И аз самият давам,но сега по това време на годината от къде да намеря глухарчета...?
Каквото стане.Все пак е хоби,не бизнес,та да е задължителен успеха.И най-вече,става ли въпрос за жив организъм нищо няма сигурно.
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот akademika » Чет Мар 05, 2015 7:30 am

Аз още не съм почнал с витамините ! Но по принцип ги давам близо месец . След като си събрал чифтовете и имаш яйца не давай витамина защото има опасност женската да напусне яйцата /мъжкия да ги счупи .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот ceci_73 » Чет Мар 05, 2015 10:18 am

Здравейте колеги винаги има странни работи. Миналата година на първо люпило по 4-5 яйца всичките пълни, а на второ само по едно пълно. Дали не са улисани по хранене на малките. Успех на всички пхрез този сезон...............
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот nEpOTo_ » Чет Мар 05, 2015 10:33 am

И при мен се получи нещо подобно миналата година с една идея повече успеваемост.
Иначе вижте времето,вчера слънце 11° С,днес някакъв сняг 2° С.Пък после искаме 100 % успеваемост,то няма и 70 %.
Успех на всички през този сезон...!
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието!
Аватар
nEpOTo_
потребител
потребител
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 6:05 pm

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот akademika » Чет Мар 05, 2015 12:59 pm

Много бързате сезона тепърва започва ! Аз ги събирам края на Април по-рано мъжките не ми се развиват . Ако първа "юва" не е много успешна втората ще ви радва с повече пълни яйца . Успех и :drinks:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Развъден сезон 2015 година

Мнениеот ceci_73 » Чет Мар 05, 2015 2:35 pm

Колега как ги задържаш толкова до късно /края на Април/ тези женски, при мен още края на Март са развити :drinks:
ceci_73
потребител
потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 17, 2012 12:59 pm

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта