Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Модератори: sandan, христо абаджиев

Мнениеот sandan » Сря Апр 01, 2009 3:00 pm

Алекс , нормално е да е жълта перущината която излиза .
Не оцветявай птицата и като смени се опитай да я сравниш с липохромна жълта птица ,тогава ще видиш кое е жълто .
За трихомонозата щом е под карантина как ти зарази птиците ?

Нямам какво да добавя ,само това че не съм направил нищо от което да се чувствам виновен.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Сря Апр 01, 2009 3:41 pm

Аман от пишман канарджии! :evil:

Алекс, първо се научи да си гледаш птиците както трябва!!
Погледни какво си писал на 30-ти ноември?!? :shock: Канарчетата ми строят гнездо !!! Нее ли още рано???
Чудя се, след като тотално си им разбил биологичния часовник как изобщо си излюпил нещо?!? Канарите да не са ти амадини!
И за каква карантина изобщо става дума?!?...

Вземи се засрами и се извини на sandan!! Изобщо знаеш ли какви са цените на канарите? Баси неблагодарността! И се моли да има някой, който да не ти е чел глупостите, че в бъдеще да се излъже да ти продаде някаква птица - било то канар или друго!
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот AleSio » Сря Апр 01, 2009 7:29 pm

fridolina написа:Аман от пишман канарджии! :evil:

Алекс, първо се научи да си гледаш птиците както трябва!!
Погледни какво си писал на 30-ти ноември?!? :shock: Канарчетата ми строят гнездо !!! Нее ли още рано???
Чудя се, след като тотално си им разбил биологичния часовник как изобщо си излюпил нещо?!? Канарите да не са ти амадини!
И за каква карантина изобщо става дума?!?...

Вземи се засрами и се извини на sandan!! Изобщо знаеш ли какви са цените на канарите? Баси неблагодарността! И се моли да има някой, който да не ти е чел глупостите, че в бъдеще да се излъже да ти продаде някаква птица - било то канар или друго!

На 30 ноември канарите бяха на студено и при кратък светлинен ден . мъжкия беше отделно . какво повече мога да направя . късаха хартии и ги носеха в хранилките .
събрах ги чак края на януари .
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот Емо » Сря Апр 01, 2009 8:13 pm

AleSio написа:
fridolina написа:Аман от пишман канарджии! :evil:

Алекс, първо се научи да си гледаш птиците както трябва!!
Погледни какво си писал на 30-ти ноември?!? :shock: Канарчетата ми строят гнездо !!! Нее ли още рано???
Чудя се, след като тотално си им разбил биологичния часовник как изобщо си излюпил нещо?!? Канарите да не са ти амадини!
И за каква карантина изобщо става дума?!?...

Вземи се засрами и се извини на sandan!! Изобщо знаеш ли какви са цените на канарите? Баси неблагодарността! И се моли да има някой, който да не ти е чел глупостите, че в бъдеще да се излъже да ти продаде някаква птица - било то канар или друго!

На 30 ноември канарите бяха на студено и при кратък светлинен ден . мъжкия беше отделно . какво повече мога да направя . късаха хартии и ги носеха в хранилките .
събрах ги чак края на януари .


Права е Елена - AleSio най-добре се извини на Емо от Сандански и да се прекрати тази неприятна тема! Намери доброто в себе си - чел съм те и в други форуми за птици с положителна нагласа в постовете ти!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот doctora » Сря Апр 01, 2009 9:58 pm

Канарите са птици, не за всеки, особенно качествените. Те се гледат по правила и ако не се спазват си изгорял. Така, че Емо вина няма. Доста добре му познавам птиците.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот spinus » Сря Апр 01, 2009 11:11 pm

sandan, не се коркай човече. Знае се ,че простотията не ходи по гората. Предимно с диви птици се занимавам, но колкото и да съм лаик за канарите мога да твърдя убедено, че 40лв. за канарче, и то от сой, си е направо далавера за купувача. Ама той, купувача де, като се е сблъскал с първия проблем и хайде-другите са виновни. Ама подготовката на птиците, храненето, режима - това са дреболии. Важното че излиза жълта перушина. Абе Алесио, не стига че си на далавера ами се и оплакваш. Вместо това да бе взел една двойка обисновени зелени канарчета и да бе се упражнявал една-две години и след това искай вече нещо по сериозно.
И малко уважение бе пич, както казваш, в един курник сме!!!!!!
spinus
потребител
потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: Вто Окт 14, 2008 9:15 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Апр 02, 2009 9:14 am

Скъпи ми Алекс,би трябвало сам да прецениш от личен опит ,че от вратата за краката не става,още повече не с коляното.Всичко което ти се е случило , а и което ще ти се случва ,си е по твоя вина.
Разбирам ,от до тук изказаното от теб ,че желанието ти е да притежаваш от всичко и то с добро качество, това не се прави по твоя начин,нито с доставка по автобус до София ,още повече както тук да се доверяваш на професионализма на когото и да било,но защо не се учудвам!?Това са част от похватите на младите аръм тарикати ,които прикриват тяхното непознаване на материята,но пък им дава възможност да цакат със собствената им глупост.
Запаленият екзотик света ще преброди за да се сдобие с това което има нужда и очите на четири ще отваря,а не с директна доставка.Това красноречиво доказва личното ти отношение и като какво възприемаш живата материя.Не можеш я подчини според своите си мераци и по този начин винаги ще бъдеш капо.
Единствената грешка която е направил Емо е ,че е отстъпил от принципите си при продажба,и се е хванал на въдицата ти,което обиден съм няма да повтори никога повече.
Така не се прави ,любителю на курници!
Трябвало е по 100 да ти вземе за всяка ,за да ти светне лампичката за нивото на което се качваш, пък тогава се жалвай колкото щеш,но сигурен съм това нямаше да ти се случи.Но те проблемите ти май не бяха само при канарите!?
Това което се случва в нашите волиери и клетки нали се сещаш ,че не е за хора като теб.
Малцина ще оценят случващото се в тях!
А до колкото за Трихомонозата ,това са паразити намиращи се по лигавиците на любимците ни ,в очакване на дръстичен стрес.Никой не ти е виновен ,че условията ти не отговарят на нужните хигиенни норми.Сърди се сам на себе си!
Единственото ,кое би могъл да сториш за да се излезе от неловката ситуация , е извинение по подобаващ начин,защото човешкото достойнство не струва 120 лв.
Кой каквото направи за себе си ,никой не може да му го стори!
А и за сега,поне камила няма да ти умре.
Бих ти препоръчал да смениш лъжичката с по- малка,така ще ти е по-лесно да вкусваш от живота,а и по-сладко.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Пет Апр 03, 2009 11:29 pm

''до колкото за Трихомонозата ,това са паразити намиращи се по лигавиците на любимците ни ,в очакване на дръстичен стрес.Никой не ти е виновен ,че условията ти не отговарят на нужните '' :wink: Хайде нека да не говорим на изуст а? Паразитът не е от тези които НОРМАЛНО обитават лигавиците. Др.Кючуков. Въпреки вашето ветеринарно образование,ще си позволя най смирено и съвсем тихичко да ви поправя.Много птици могат да бъдат безсимтомни заразоносители.Паразитът има различни щамове,които щамове причиняват различни инвазионни поражения.И обратното,птицата може да получи силно изразени симптоми и да умре без да е подложена на никакъв стрес.Не бих казал ,че паразитът е условнопатогенен.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот rusen pd » Вто Апр 03, 2012 8:28 pm

специално трихомоните при птиците са постоянно присъстващи във лигавицата на устата , п оилките и кафезите .
Развиват се при понижена имунназащита на птицата и рани във устата и на други места , затова и викат гангрена , английските и американски птицевъди , само профилактика на поилките и птиците и имунно подсилване спасяват птиците от инфекция.
Пише го във всички ветеринарни и птицевъдни книги и учебници , и е факт същото е за коксидиозата и е коли бактерийте
rusen pd
потребител
потребител
 
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Мар 03, 2012 4:21 pm

Re: Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот nikki_76 » Чет Апр 05, 2012 7:51 pm

Алекс здравей.Извинявай но не издържах да не се намеся но споменаваш думи като достойнство и морал,да се говорят такива приказки за човек като Емо е просто не срамно ами как да кажа направо смешно.Аз не знам в това любимо за всички нас хоби дали има по достоен и по честен човек от Емо,естествено без да изброявам има и други такива за моя радост.От този човек съм получил първите си качевствени птици и то без да ходя до Сандански и съм извадил от пет чифта миналият сезон 40 прекрасни пилета този сезон пък нещата са още по добре,е няма как да не ме е яд като чета такива неща да се пишат за него но след като виждам че само ти се оплакваш съм сигурен че проблема си е лично в теб.Много е важно да кажа че открих Емо по интернет и не се познавах с него лично,този човек не ме остави нито веднъж когато имах нужда от съвет и благодарение на него вече мога да се наслаждавам на прекрасни птици.
Приятелю знам че в България е практика и повечето хора биха те излъгали но гарантирам че Емо не е от тях,търси проблема при себе си а колкото до парите дори ти е направил отстъпка,канарите на Сандан струват повече и заради хора като теб ще бъдат лишени и доста начинаещи канарджий от правилният път в това хоби.
Извинявам се ако съм те засегнал но просто казвам каквото ми е на душата,както казва Емо желая ти успех с второто люпило.
Аватар
nikki_76
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 10:42 pm
Местоположение: sofia

Re: Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот sandan » Пет Апр 06, 2012 11:22 am

Тази тема за мен е приключила отдавна, все пак вече сме 2012 година :wink: . Редуцирах сериозно количеството птици, които давам в България и ми е по-спокойно. Успех на всички в развъдния сезон.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот Dr. Velev » Пет Апр 06, 2012 11:45 pm

Алесио дълго висеше в моя кабинет и плюеше всеки , с този вид болни имам добър опит . Сега отглежда мравки ,които му правят мравчи мед .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта