Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Модератори: sandan, христо абаджиев

Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот AleSio » Вто Мар 31, 2009 7:33 pm

С риск да убидя някой , или да засегна нечие ЕГО или реноме ще споделя с форумците какво купуват от "реномираните ферми"
Миналото лято писах на нашият съфорумник и модератор САНДАН , че имам желание да си купя 3-4 червени канарчета . Каза ми есента ...
След дълго чакане, някъде в началото на месец Октомври ми донее на подуянския пазар 2 женски и 1 мъжки във видимо добро здраве (увери ме че птиците били супер качествени и такива в БГ нямало да намеря никъде) .Платих по 40 лв на птица или с други думи 120 лв .
След 4 дни младата женска се разболя от трихомоноза , в помещението където ги гледам ми се разболяха и няколко от белите финки и умряха . канарката я лекувах 4 месеца , но слава богу оживя .
Старата канарка (която е двугодишна забележете -съдейки по маркировката на пръстена) снесе 5 яйца от които излюпиха 4 малки . и дори не ги погледна . храних ги на ръка 1 седмица и умряха . Продаде ми стара канарка ,която не храни!!!
Но това не е капака на всичко . Преди 2-3 седмици оздравялата канарка започна да линее , хвърли перата и що да видя. Отдоло се показва жълта перушина .Далече съм от мисълта ,че без оцветител цвета щее наситен , но не съм нито кретен ,нито малоумен,нито далтоност . Новата перушина е ЖЪЛТА!!! Нее червена , нито розова , нито оранжева-а ЖЪЛТА!
Мъжкото канарче ... какво да кажа за него .Поне за сега е все още червено и макар да лежи по цял ден на земята на клетката е пеещо и живо .
И това ако нее селски тарикатлък здраве му кажи
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Много Груба Обида към Емо !

Мнениеот Емо » Вто Мар 31, 2009 9:22 pm

На мен Емо /sandan/ от Сандански също обеща канари и точно по същото време си взех от него около 15 птици - мъжки и женски различни цветове за волиерно отглеждане - за приятни песни и красота!

Трябва да ти кажа, че по добри птици не съм имал!

Гледах ги цяла зима във външна волиера само закрита от 2 страни със стени и от трета с плат срещу течение! Чувстваха се прекрасно и преживяха зима стигаща до минус 10 градуса!

Най-неочаквано за мен преди около 20 дни едно от женските почна да прави гнездо в една от хранилките и се наложи да поставя гнездилки! То снесе 4 яйца и вече мъти старателно, други женски също направиха гнезда! женски ми са много ухажвани - хранят ги по няколко мъжки - дано успеят да извадят! Напомням, че са във външна волиера!

И да заключа - запознах се с Емо чрез форума и мога да кажа, че това е един прекрасен Човек и много провесионално отнасяш се към птиците си канаровъд! Не приемам такива груби нападки!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот иван росинов » Вто Мар 31, 2009 10:16 pm

Много остро и необмислено изказване!
Причините за да не ти храни женската са толкова много,че трябва да прочетеш всичко свързано с размножаването най-обстойно и да обмислиш всяка стъпка!Вината според мен е в теб- в начина на отглеждане!
Не упреквай хората а искай акъл от тях!
Аз лично тази година закупих женска която е на две години,да имах проблем!Снесе недоразвити яйца(без черупка и миниатюрни)!Но причината си беше в мен-прекалено форсиране на нещата и то от мерак!
След като осмислих всичко сега вече всичко е в ред и то точно с помоща на Сандан!Много са малко хората които помагат и могат да те посъветват като него!
Относно цвета на канарката ти-без оцветител няма да постигнеш нищо а и се съмнавам че заедно с това в храната ти е емало много пигминти за оцветяване в жълто.Прочети статията в форума за червения цвят на канарите!
А това което той е постигнал-можеш само да мечтаеш!!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот иван росинов » Вто Мар 31, 2009 10:25 pm

А това че мъжкия ти канар лежи на земата-имаш проблем с отглеждането!Никой не ти е виновен!Даже бих казал не аман от тарикати а аман от пишман мераклии!!!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот Емо » Вто Мар 31, 2009 10:29 pm

Молба към Модераторите!

И двамата познавате много добре Емо и предлагам да Изтриете веднага ТАзи тема, защото е ясно че това е една грозна и неподплатена с нищо нападка към един от приятелите дал най-много съвети на всички нас!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Мнениеот shikata » Вто Мар 31, 2009 10:34 pm

Аз също ще застана зад sandan, не само защото е модератор в форума.Аз също взех птици от него и съм доволен.Като човек също го познавам и мога да кажа че е много точен.Никога и на никого не е отказал помощ и съвет.
Както и знам че той никога не би ИЗЛЪГАЛ
Проблеми с птиците винаги ще има, ще има и радости.Причините за случилото се може да са много.А между другото пигменти за жълто оцветяване има в ако не се лъжа в рапицата която се съдържа в смеските за канари

П.С. Триенето е лесно но така ще се каже, ето има причини да се крие истината.Мнение на малцинство не може да повлияе на мнение на мнозинство.А честа на едно име трябва да се пази.
Последна промяна shikata на Вто Мар 31, 2009 10:49 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот иван росинов » Вто Мар 31, 2009 10:42 pm

Да,напълно съм съгласен с теб!Този форум е да споделяме най-вече опит в нещо, бил той с положителни или отрицателни резултати!Но не и да четем необмислени нападки над други хора с цел да защитим пред себе си нашите неуспехи!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот AleSio » Вто Мар 31, 2009 10:56 pm

и трите птици които купих от него не струват !!!!!!!! факт!
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Мнениеот shikata » Вто Мар 31, 2009 11:06 pm

AleSio написа:и трите птици които купих от него не струват !!!!!!!! факт!


Не така Алекс. Значи ли според теб че като втора година искам да изкарам хибрид и не става, причината е в птиците. Причината е в мен не си подготвям мъжките както трябва.Много лесно се правят заключения и много е лесно да поругае нечие име.От който и да вземеш птица никой няма да ти гарантира в бъдеще сто процента здраве, и още толкова в размножаване и всичко друго.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Аман от ТАРИКАТИ и то от "Реномирани ферми"

Мнениеот иван росинов » Вто Мар 31, 2009 11:10 pm

Според мен ФАКТА е че не можеш да се справиш с червените канари!ФАТК е и че от десет години гледаш птици а канара ти стои на дъното на клетката!!!!!!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот sandan » Вто Мар 31, 2009 11:34 pm

Много от големите канаровъди ме обвиняват че давам добри канари на начинаещи и млади хора а не следвам схемата добрите птици да изчезват в чужбина . Сега получавам и обратното обвинение.
Тази година за първи път съм продал птици в България за да могат хората които не познават големите специалисти да си намерят качествени птици. Повярвайте цената от 50-60 лева на която съм продал около 50 птици не е решаваща за бизнеса ми .Цената която получавам в Гърция за качествена птица е почти двойна.
Даже някъде тук във форума някой каза че не оценявам правилно труда си . :D
Лично за себе си съм решил да не давам на канаровъд лоша птица ,защото съм минал по този път всеки да те ебава и знам че не е приятно . Много хора ми звънят за птици от породи които имам ,но съм отказал заради това че лично на мен не ми харесват птиците от дадена порода които са ми останали .Всеки който е идвал при мен знае че вадя всички птици от породата които имам и му давам да си избере каквото иска .След това отварям лаптопа където са записани птиците като произход и заедно преглеждаме дали имат родствена връзка и носителство на някакъв фактор.
Тази година аз купих около 100 канара за да покрия нуждите за магазина си ,тъй че не е проблем пазара ми на птици.
Относно трихомонозата ,ако я имах в ятото при това че гледам птиците в големи волиери щях да загубя почти всички птици .
Алекс ,като купуваш птици постави ги под карантина и ако има проблем имаш право да се сърдиш .
Не се оплаквай от птици които ти люпят по 4 пилета ако ще и да са на 10 години ,хората ще ти се смеят .Не дохранвай птиците освен вечер преди гасене на лампите , защото при постоянно дохранване женската отказва да храни .
Мъжкия е важно да пълни яйцата а през другото време нека да лежи на пода на клетката дори и по гръб.
Смяната на перушина в този период на годината показва че условията на отглеждане не са съобразени с изискванията на птиците .Прочети още малко книжки .

Защо не каза че 40 лева ти е скъпо за хубави червени птици а ме накара да те чакам на пазара час и половина .
Това е от мен успех на второ люпило.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот AleSio » Сря Апр 01, 2009 2:26 pm

sandan написа:Много от големите канаровъди ме обвиняват че давам добри канари на начинаещи и млади хора а не следвам схемата добрите птици да изчезват в чужбина . Сега получавам и обратното обвинение.
Тази година за първи път съм продал птици в България за да могат хората които не познават големите специалисти да си намерят качествени птици. Повярвайте цената от 50-60 лева на която съм продал около 50 птици не е решаваща за бизнеса ми .Цената която получавам в Гърция за качествена птица е почти двойна.
Даже някъде тук във форума някой каза че не оценявам правилно труда си . :D
Лично за себе си съм решил да не давам на канаровъд лоша птица ,защото съм минал по този път всеки да те ебава и знам че не е приятно . Много хора ми звънят за птици от породи които имам ,но съм отказал заради това че лично на мен не ми харесват птиците от дадена порода които са ми останали .Всеки който е идвал при мен знае че вадя всички птици от породата които имам и му давам да си избере каквото иска .След това отварям лаптопа където са записани птиците като произход и заедно преглеждаме дали имат родствена връзка и носителство на някакъв фактор.
Тази година аз купих около 100 канара за да покрия нуждите за магазина си ,тъй че не е проблем пазара ми на птици.
Относно трихомонозата ,ако я имах в ятото при това че гледам птиците в големи волиери щях да загубя почти всички птици .
Алекс ,като купуваш птици постави ги под карантина и ако има проблем имаш право да се сърдиш .
Не се оплаквай от птици които ти люпят по 4 пилета ако ще и да са на 10 години ,хората ще ти се смеят .Не дохранвай птиците освен вечер преди гасене на лампите , защото при постоянно дохранване женската отказва да храни .
Мъжкия е важно да пълни яйцата а през другото време нека да лежи на пода на клетката дори и по гръб.
Смяната на перушина в този период на годината показва че условията на отглеждане не са съобразени с изискванията на птиците .Прочети още малко книжки .

Защо не каза че 40 лева ти е скъпо за хубави червени птици а ме накара да те чакам на пазара час и половина .
Това е от мен успех на второ люпило.


болната от трохомоноза женска стои в отделно помещение още от както е купена . причината за линеенето си е нейна грижа . защо обаче е жълта ? нормално е като смени перата и нее оцветявана да нее червена , но за мен това е жълто което излиза като цвят на перушината . яйцата бяха пълни , излюшиха се ,но така и не ги захраниха . както и да е . вбесих се от факта че за капак на всичко след смяната на перата онази хубостница която изпи една аптека лекарства перушината и е жълта . до сега в моята практика на клиент , на търговец и посредник винаги когато съм купувал нещо повече от 2 броя съм имал известна отстъпка в много случай и до 20 % ( сЪдбЪ ) отчитам и факта че канарче за 50 лв със сигурност поне визуално изглежда по добре от канарче за 20 лв .40 лв не са цяло състояние, но като ги умножиш по 3 са си почти 100 $, а това вече са си пари . както и да е . минало заминало .
болестите не прощават а никой . и никаква карантина , профилактика и прочие не могат да спасят когото и да е било . по тази логика птиците и ятата на секретарите и председателите на безбройните ви здръжения , партии и организации не трябва да са помисрисвали хапче и лекарство , а е точно обратното . тъпчете ги със всякакви химии , лекарства и синтетики . нямам какво повече да кажа . за мен въпроса е приключил . Когато става въпрос за пари - морал и честни приказки са на далечен заден план .така че да не се лъжем кой каквото и да ти говори става дума за пари и интереси
Вече съм част от най-новия онлайн курник
AleSio
потребител
потребител
 
Мнения: 119
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:55 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта