Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кръв след снасяне на яйце!

Модератори: sandan, христо абаджиев

Кръв след снасяне на яйце!

Мнениеот Merlin » Нед Фев 21, 2016 3:20 pm

Здравейте! Вчера канарката ми снесе две яйца, от които едното се беше счупило но другото беше здраво, понеже ги беше снесла извън гнездото.Аз сложих здравото в гнездото, и тя легна да го мъти.Но днес видях че от нея пада нещо като слуз с кръв, и ме притеснява. Канарката ми е млада, на малко повече от година е, и това са и едни от първите й яйца с мъжкият. Те са заедно около месец,( мъжкият е също малък,около година е), но преди това тя снесе 4 яйца които се счупиха и ги изхвърлих. Искам да знам това нормално ли е след снасяне да има кръв. Тя сега лежи в гнездото, не е много активна, само слиза да яде и пак в гнездото.Мъжкият й пее, играе из клетката, дори й се качва на гърба понякога, и тя се опитва да го хапе, гони го. И още нещо, мъжкият понякога се качва при нея на гнездото, и й дава нещо в клюна като слюнка, какво е това!?
Аватар
Merlin
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 10, 2015 11:27 pm
Местоположение: England

Re: Кръв след снасяне на яйце!

Мнениеот akademika » Нед Фев 21, 2016 6:51 pm

Merlin написа:Здравейте! Вчера канарката ми снесе две яйца, от които едното се беше счупило но другото беше здраво, понеже ги беше снесла извън гнездото.Аз сложих здравото в гнездото, и тя легна да го мъти.Но днес видях че от нея пада нещо като слуз с кръв, и ме притеснява. Канарката ми е млада, на малко повече от година е, и това са и едни от първите й яйца с мъжкият. Те са заедно около месец,( мъжкият е също малък,около година е), но преди това тя снесе 4 яйца които се счупиха и ги изхвърлих. Искам да знам това нормално ли е след снасяне да има кръв. Тя сега лежи в гнездото, не е много активна, само слиза да яде и пак в гнездото.Мъжкият й пее, играе из клетката, дори й се качва на гърба понякога, и тя се опитва да го хапе, гони го. И още нещо, мъжкият понякога се качва при нея на гнездото, и й дава нещо в клюна като слюнка, какво е това!?

По принцип снасят по едно а не по 2 яйца на ден ! А ако има слуз и кръв по нея може да е снесла и трето и да се е счупило и от него се е изцапала . Щом мъжкия е толкова активен по-добре го отстранете в друг кафез .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Кръв след снасяне на яйце!

Мнениеот pi4on » Сря Мар 23, 2016 11:36 pm

Доста опасно нещо е да има кръв след снасяне,дано да ти е живо все още канарчето.Най добре махни мъжкия и изобщо повече не я пускай с мъжки.Опасно е ако излезе носилото навън ,а това вероятно е станало.Освен това изобщо не е нормално да снася по две яйца на ден.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: Кръв след снасяне на яйце!

Мнениеот Polad112 » Чет Авг 11, 2022 11:48 am

Наистина е доста опасно нещо е да има кръв след снасяне
Polad112
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:52 pm


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron