Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Защо не се излюпват

Модератори: sandan, христо абаджиев

Защо не се излюпват

Мнениеот kittbg » Съб Юли 23, 2016 4:22 pm

Здравейте,

Имам кокошка квачка която мъти от 02.07. Тази кокошка успешно измъти 10 пилета в най големите студове тази зима, но сега от 10 яйца изяде 6 а останалите счупих днес - развалени, въпреки, че квачката лежеше и обръщаше яйцата. Предполагам, че е от високите температури. Може ли някой с повече опит да ми каже за условията на излюпване на пиленца от квачка. Какви са оптималните температури и условия и как се подбират добри яйца за люпене.
kittbg
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 22, 2015 9:20 am

Re: Защо не се излюпват

Мнениеот ned_99 » Пон Юли 25, 2016 8:02 pm

Дали кокошката е изяла яйцата, или гадните мишоци .можем само да гадаем.Но щом е доказано добра мътачка значи,везните клонят към мишоците.Какво да разбирам под,яйцата бяха развалени?Според мен не са били оплодени.Петела не си изпълнявал задълженията :cool: А когато петльо не си върши работата,ще има кисело зеле :D
Аватар
ned_99
потребител
потребител
 
Мнения: 175
Регистриран на: Сря Сеп 23, 2009 8:15 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Защо не се излюпват

Мнениеот Polad112 » Чет Авг 11, 2022 11:47 am

Точно така колега !
Polad112
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Авг 08, 2022 5:52 pm


Назад към Развъждане

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта