Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Генетика за начинаещи

Модератор: sandan

Мнениеот Paulina » Нед Яну 16, 2011 2:14 pm

Не знам защо , но ми се иска да подкрепя бургазлията - студирал не значи разбиращ ! Във форума има хора без титли , но с толкова знания , че могат да сложат цял университет в малкият си джоб ! :D

Може думи като "отворко" да не пасват в рамките на форума , но и надменността на определени хора проби дупка над облаците , а който е тръгнал да се равнява с боговете няма какво да търси при земните ! ! !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re:

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Нед Мар 13, 2011 7:30 pm

Paulina написа:Не знам защо , но ми се иска да подкрепя бургазлията - студирал не значи разбиращ ! Във форума има хора без титли , но с толкова знания , че могат да сложат цял университет в малкият си джоб ! :D

Може думи като "отворко" да не пасват в рамките на форума , но и надменността на определени хора проби дупка над облаците , а който е тръгнал да се равнява с боговете няма какво да търси при земните ! ! !

Селекцията дарага ми Паулина е за улегнали и уравновесени люде,наясно с материята.Другото е перчене.
Няма как да рабатиш с правоъгълен триъгълник,ако не познаваш неговите свойства и най-вече Питагоровата теорема.
Успехът и уникалните постижения са в дребничките подробности,ако ги знае и вижда човек разбира се......
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот Paulina » Вто Мар 15, 2011 12:12 am

Малко късно с непотребният отговор , Лекарю ! При това обърни внимание на заглавието на темата , което fridolina е написала през 2008 година , а именно : Генетика за начинаещи !

Та така , един въпрос от мен : какви свойства може да има един правоъгълен триъгълник ?

Админ: Обръщанието ти е провокативно.Имаш предупреждение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот Емо » Вто Мар 15, 2011 1:09 am

Форума ни е сериозен и приятен, защото имаме точен администратор!

Нека споделя нещо - допреди една година Паулина даваше конкретни и полезни отговори - може да се проследи и да и Благодарим!

След това стана ГЕНЕРАЛЕН дразнител във почти всички теми - приятелите развъждащи канари са облагоделствани!

АДМИНЕ - отправете някакво сериозно предупреждение към тази съфорумка!

пп. Всяка седмица получавам сериозна подкрепа и оплакване на ЛС!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Емо , не плачи !

Мнениеот Paulina » Вто Мар 15, 2011 1:31 am

И какво толкова съм написала ???

Ето справка от Уикипедия :

" Ветеринар или ветеринарен лекар е лице, което притежава образователно-квалификационната степен „Магистър по ветеринарна медицина“ и има право да упражнява ветеринарно-медицинска дейност."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D1%80

" Доктор е образователна и научна степен, която в България се присъжда от Висшата атестационна комисия (ВАК) за защитен докторантски труд, наречен още дисертация. "

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BE%D1%80
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Емо , не плачи !

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Вто Мар 15, 2011 9:15 pm

Paulina написа:И какво толкова съм написала ???

Ето справка от Уикипедия :

" Ветеринар или ветеринарен лекар е лице, което притежава образователно-квалификационната степен „Магистър по ветеринарна медицина“ и има право да упражнява ветеринарно-медицинска дейност."

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0% ... 0%B0%D1%80

" Доктор е образователна и научна степен, която в България се присъжда от Висшата атестационна комисия (ВАК) за защитен докторантски труд, наречен още дисертация. "

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BE%D1%80

Специално за повишаване познанията на Паулина,като няма да задълбавам относно приложението й в реалният живот,но можеш да се огледаш около себе си.Всеки ъгъл който виждаш е проектиран на базата на това откритие.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1% ... 0%B8%D0%BA
Относно науката ,зная че ти е болна тема ,която няма да коментирам само и единственно защото уважавам стремежа към това и пропуските в животът ни.Но при теб се забелязват сериозни отклонения ,граничещи със злорадството ,относно всеки дръзнал да ползва и разкрие размислите по отношение на познания не само на генетична основа.
Аз съм скъпа ,този който се опита да задълбочи някой твои познания ,макар и във вид на игра ,но уви това бе твърде далеч от теб,а и не прозрях нуждата ти да се обогатиш.
Генетиката е наука драга ,чийто задълбочени основи се изучават във всеки универстет с биологична насоченост.Но за жалост ,там се резглежда проблематиката единственно в частен характер,касаещ самата специалност.Медиците изучаваме т.нар.медицинска генетика,която се занимава и разглежда генетичните малформации.Тяхната етиология ,клиника и профилактика.Това изисква доста познание и неуморен труд,а и до колкото си спомням все още ,за мен си бе по-скоро математическо моделиране от формули ,даващи материално изражение и числови изрази ,подходящи за статистически изследвания,за откриване закономерностите на генетичното изследване и ефекта за унаследяване на определени признаци.Генетиката не е това за което си мислиш уважаема.Бедна ти е фантазията за колко сложни процеси става реч,и единственно и само интусиазираният начинаещ ,решен ,но и носещ интуиция за това,да пребори първичното натрупване от знания ,които му дават възможността да направи генетично-селективната си работа в приятно увлечение ,страст ,та дори и хоби.
Престани да умаловажаваш мненията на колегите, и внимавай как иронизираш.Да това ме забавлява в повечето случаи,четейки твоята безтегловност,но не бива така,драга.
Много простичко е ...,да изровиш и да пререфразираш текст относно генетични схеми с практическа насоченост,отколкото да се държиш по този начин.Например,интерисуват те зебровите амадини,а и не само те.Има точни схеми относно правилната работа за получаване на червени такива птици.Копирай и обясни с подходящ превод.Това го можеш знаем.Направи го!
Някъде бях писъл че можеш да бъдеш идеалният мост в това отношение ,особенно с немско говорящите колеги-селекционери.Ще бъдеш полезна.
Жалко ,че това ще ми отнеме възможността да се забавлявам понякога,ако ме послушаш де.....
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Генетика за начинаещи

Мнениеот Paulina » Вто Мар 15, 2011 11:01 pm

Не знам защо си ми изнесъл такава лекция - проверих за всеки случай темата назад , но не намерих никъде да съм писала нещо относно генетиката :think: . Което пък води до факта , че и ти не можеш да знаеш доколко разбирам от нея !

:D Но все пак ти благодаря за отделеното време !

А за онова , дето е много простичко ....за червените зеброви амадини --- изрови и пререфразирай текста относно генетичните схеми с подходящият превод --- в нета ще намериш идеалният мост в това отношение ! Ще ти бъде полезно , въпреки , че ти е бедна фантазията за колко сложни процеси става реч ! Жалко ,че това ще ми отнеме възможността да се забавлявам понякога,ако ме послушаш де.....

Пожелавам ти успех !

п.п. Яко се измъкна относно Свойствата на Правоъгълният триъгълник ! :|
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот Dr. Velev » Пет Мар 18, 2011 12:53 am

Съъпа моя Паулина Скоро ще принтирам моите научни звания ЗАЩИТЕНИ във ВАК и специлиазиациите ми В Макс Планкф Института по Имунобиология гр Фрайбург и ще престана да контактувам с такива лаици кат теб / хормонално натоварена / ПРИЯТЕЛКО /
Форумите са за на недо ..........
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот Paulina » Пет Мар 18, 2011 1:58 am

Dr. Velev написа:Съъпа моя Паулина Скоро ще принтирам моите научни звания ЗАЩИТЕНИ във ВАК и специлиазиациите ми В Макс Планкф Института по Имунобиология гр Фрайбург и ще престана да контактувам с такива лаици кат теб / хормонално натоварена / ПРИЯТЕЛКО /
Форумите са за на недо ..........


По каква причина ме нападате ? :think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот shikata » Пет Мар 18, 2011 9:55 pm

Ами започна да дразниш всички хора подред с коментарите си, вземи спри да пишеш за известно време
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот Paulina » Съб Мар 19, 2011 11:21 am

shikata написа:Ами започна да дразниш всички хора подред с коментарите си, вземи спри да пишеш за известно време

И защо никой не се подразни два месеца от последният ми отговор , в който няма нищо провокиращо ?! На г-н Кючуков съм отговорила с негови думи , като съм пропуснала обидите му към мен , а г-н Велев се намесва като гръм от бяло небе :
престана да контактувам с такива лаици кат теб / хормонално натоварена....


Защо пак ми се хвърля вината в краката ? :cry:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: Генетика за начинаещи

Мнениеот shikata » Съб Мар 19, 2011 4:57 pm

На д-р Велев не съм обърнал изглежда внимание на всичко написано за което се извинявам.Към д-р Велев има предупреждение!
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта