Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кръстоска на ахат с исабела

Модератор: sandan

Мнениеот doctora » Пет Окт 30, 2009 1:20 am

П.Петков написа:
doctora написа:С някои неща, които казва Петър не съм много съгласен. Да разполагаш с качествени носители е богатство. Затова е важно когато се вземат птици за разплод, да се знае какво ще търсиш в поколението им. При мен първо правило е да вземам качествени птици от канаровъд и второ правило е да ги проверя с мои птици.


с две думи,или знаеш какво правиш или правиш нещо и после се чууууудиш кво стана,и търсиш вина в продавача,не случайно отворих тема (Размножителен период 2010г) да може предварително да се корегират грешките (от по напредналите),но.....всеки си трае,здраве да е..ако ще въпросния колега само шампионите да обере от изложбите все тая си е ,на другата г/на няма и да се включат в отбора ..аз канари нямам,неща и да имам,но и много други няма да имат,не зарад друго....а точно зарад това.

Колега, има правило "шампион+шампион=не шампион". Тъй като топлата вода е открита, няма време за експирименти. Птиците трябва да се познават (фенотипно и генотипно) и нататък е лесно. А за паспартуто според мен е глупост.Тези години ще си поиграя:1. С кафяв оникс червена мозайка-разполагам с една мъжка птица. 2. С ахат пастел червена мозайка-имам две женски
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот rookie_gyn » Пет Окт 30, 2009 12:11 pm

От прочетеното в темата за топаза си мисля, че и при него без носители не може да се мине.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот sandan » Пет Окт 30, 2009 1:06 pm

Когато вземем дадена птица е най-добре да я пробваме с наши птици за евентуално носителство .Случва се когато си начинаещ или доверчив да попаднеш на птица паспарту и ако не обърнеш внимание да си прецакаш сезона.Затова е добре да се знае че го има и как се получава. А понякога когато човек в началото на сезона загуби дадена птица все пак е резервен вариант да се ползва.
Преди години мой приятел си взе от Италия единчерен опал ,който в последствие се оказа паспарту носител на опал и пастел.Извади все различни птици от него :D
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот П.Петков » Пет Окт 30, 2009 8:02 pm

sandan написа:Когато вземем дадена птица е най-добре да я пробваме с наши птици за евентуално носителство .Случва се когато си начинаещ или доверчив да попаднеш на птица паспарту и ако не обърнеш внимание да си прецакаш сезона.Затова е добре да се знае че го има и как се получава. А понякога когато човек в началото на сезона загуби дадена птица все пак е резервен вариант да се ползва.
Преди години мой приятел си взе от Италия единчерен опал ,който в последствие се оказа паспарту носител на опал и пастел.Извади все различни птици от него :D


при черните опали за да има Тиндалов ефект е задължителен носитела..също и да не се накъдрят перата..
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот sandan » Пет Окт 30, 2009 10:27 pm

Хубавите черни опали изчезнаха в България.Миналата година виждах много красиви черни опали червена мозайка в Италия .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот П.Петков » Пет Окт 30, 2009 10:35 pm

sandan написа:Хубавите черни опали изчезнаха в България.Миналата година виждах много красиви черни опали червена мозайка в Италия .


каде в Италия?

С Боби Велев ходихме на европейското в Чезена.
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот Toto » Пет Окт 30, 2009 11:00 pm

П.Петков написа:
doctora написа:С някои неща, които казва Петър не съм много съгласен. Да разполагаш с качествени носители е богатство. Затова е важно когато се вземат птици за разплод, да се знае какво ще търсиш в поколението им. При мен първо правило е да вземам качествени птици от канаровъд и второ правило е да ги проверя с мои птици.


с две думи,или знаеш какво правиш или правиш нещо и после се чууууудиш кво стана,и търсиш вина в продавача,не случайно отворих тема (Размножителен период 2010г) да може предварително да се корегират грешките (от по напредналите),но.....всеки си трае,здраве да е..ако ще въпросния колега само шампионите да обере от изложбите все тая си е ,на другата г/на няма и да се включат в отбора ..аз канари нямам,неща и да имам,но и много други няма да имат,не зарад друго....а точно зарад това.

Пич - не си прав. Когато напредналите говорят верни работи, понякога назадналите мислят че ги лъжат и гледат тъпо.При пилещарската работа не ти ли мине всичко през ръцете - не става!
За да направиш нещо вярно - трябва да знаеш пилето минимум 3 поколения назад какво е ставало с него генетично. А кой ще ти го каже това? - Никой - само ти можеш да си направиш генетичната история на птицата.
Много хора гледат предимно за търговия - няма лошо. Как те ще ти кажат подробности за птицата? Най-много да ти кажат това - което искаш да чуеш, за да си я купиш.
А за включването в отбора - си в него след минимум 5 годишна селекция на нещо - иначе си аут !
Успех! И започвай да гледаш пилци, че времето си лети :wink:
Toto
потребител
потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 11:58 pm

Мнениеот П.Петков » Съб Окт 31, 2009 9:43 am

Toto написа:Пич - не си прав. Когато напредналите говорят верни работи, понякога назадналите мислят че ги лъжат и гледат тъпо.При пилещарската работа не ти ли мине всичко през ръцете - не става!
За да направиш нещо вярно - трябва да знаеш пилето минимум 3 поколения назад какво е ставало с него генетично. А кой ще ти го каже това? - Никой - само ти можеш да си направиш генетичната история на птицата.
Много хора гледат предимно за търговия - няма лошо. Как те ще ти кажат подробности за птицата? Най-много да ти кажат това - което искаш да чуеш, за да си я купиш.
А за включването в отбора - си в него след минимум 5 годишна селекция на нещо - иначе си аут !
Успех! И започвай да гледаш пилци, че времето си лети :wink:


ок чичка..значи според теб няма смисъл да се говори,взимаме си врабци и......кво прайм?
П.Петков
потребител
потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 8:27 am
Местоположение: Anzio,Italia

Мнениеот хилгеро » Съб Окт 31, 2009 4:58 pm

Аватар
хилгеро
потребител
потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 9:29 pm
Местоположение: поморие

Re:

Мнениеот Букович » Вто Юли 30, 2013 12:16 pm

sandan написа:ахат (мъжки)+исабела (женска) =мъжки(ахат носител на изабела) женски(ахат)

исабела (мъжки) + ахат (женска) =ахат носител исабела (мъжки)
исабела (женски)

Сандан аз мисля че се бъркаш с генетиката нещо това са мутации свързани с пола като не разбираш нещо по-добре не учи никой :nono:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Re:

Мнениеот sandan » Вто Юли 30, 2013 2:06 pm

Букович написа:
sandan написа:ахат (мъжки)+исабела (женска) =мъжки(ахат носител на изабела) женски(ахат)

исабела (мъжки) + ахат (женска) =ахат носител исабела (мъжки)
исабела (женски)

Сандан аз мисля че се бъркаш с генетиката нещо това са мутации свързани с пола като не разбираш нещо по-добре не учи никой :nono:


Извинявам се че съм подвел някой , би ли помогнал на колегите като посочиш какъв е резултата при тези комбинации на птици?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Re:

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юли 30, 2013 11:46 pm

Букович написа:
sandan написа:ахат (мъжки)+исабела (женска) =мъжки(ахат носител на изабела) женски(ахат)

исабела (мъжки) + ахат (женска) =ахат носител исабела (мъжки)
исабела (женски)

Сандан аз мисля че се бъркаш с генетиката нещо това са мутации свързани с пола като не разбираш нещо по-добре не учи никой :nono:


Отдавна не съм влизал в сайта и съм пропуснал този нов неграмотен ГЕНИЙ БУКОВИЧ Ха ха ха .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron