Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Подходящи ли са за чифт

Модератор: sandan

Мнениеот Tошков » Сря Яну 20, 2010 7:58 pm

Здравей sandan
искам да те помоля за професионално мнение
имам женска червена интензивна и мъжки червена мозайка но с не добре изглеждащо лице Мъжкият е неинтензивен(не е добре оформена зоната-пред очите има бял цвят) незнам дали това е добра комбинация и какви ли ще излезнат малките. Предварително благодаря :cool:
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tошков » Сря Яну 20, 2010 7:59 pm

май не мястото на този въпрос тук

Админ: Преместена
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Сря Яну 20, 2010 9:54 pm

Tошков написа:Здравей sandan
искам да те помоля за професионално мнение
имам женска червена интензивна и мъжки червена мозайка но с не добре изглеждащо лице Мъжкият е неинтензивен(не е добре оформена зоната-пред очите има бял цвят) незнам дали това е добра комбинация и какви ли ще излезнат малките. Предварително благодаря :cool:


Ами от поста ти не се разбира много ясно каква е мъжката ти птица интензивна или мозайка ?
Пусни някоя снимка .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Tошков » Чет Яну 21, 2010 10:38 am

мъжката птица е мозайка, но цвета на зоните не е интензивно червен. При първа възможност ще пусна снимки.
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Чет Яну 21, 2010 8:12 pm

Tошков написа:мъжката птица е мозайка, но цвета на зоните не е интензивно червен. При първа възможност ще пусна снимки.


Ще получиш мъжки птици А и В носители на мозайка и женски птици мозайки ,които ще бъдат доста " поомазани " .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

подходящи ли са за чифт

Мнениеот bodil » Чет Апр 15, 2010 12:31 am

няма неинтензивна мозайка
bodil
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 8:19 pm
Местоположение: sofia

Re: подходящи ли са за чифт

Мнениеот sandan » Чет Апр 15, 2010 12:55 am

bodil написа:няма неинтензивна мозайка


В последните години се говори за интензивна и неинтензивна мозайка в зависимост от дължината на перото на птицата и наситеността на цвета на липохрома :cool:
Но попринцип сте прав господин bodil :drinks:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Tошков » Чет Апр 15, 2010 12:11 pm

в поста имам предвит цвета на зоните при тази птица, а не за породата му.
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот христо абаджиев » Чет Апр 15, 2010 6:44 pm

Ако се разровиш малко ще разбереш че в зависимост от структората на перото канарите биват интензивни ,неинтензивни и мозакови .Затова немагат да бъдат неинтензивни и мозаикови едновременно.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот Tошков » Пет Апр 16, 2010 10:07 am

На какви се делят птиците според структурата на перото знам малко съм прорел, нямам в предвид това а наситеността на липохрома в перцето.Неточно съм ползвал думата неинтензивен, но имах предвид само и само и само ЦВЕТА нищо свързано с структурата на перото.
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tошков » Пет Апр 16, 2010 10:08 am

христо абаджиев благодаря за мнението ценя всеки съвет, а важното е и да сме прецизни в израза ще си взема бележка :wink:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот sandan » Пет Апр 16, 2010 12:36 pm

Tошков написа:На какви се делят птиците според структурата на перото знам малко съм прорел, нямам в предвид това а наситеността на липохрома в перцето.Неточно съм ползвал думата неинтензивен, но имах предвид само и само и само ЦВЕТА нищо свързано с структурата на перото.


Според перото канарите се делят на интензивни ( с късо и тясно перо ) неинтензивни ( с по-дълго и широко перо ) и мозайки ( с най-дълго и широко перо ) .
Визуално това се отразява на наситеността на цвета (липохрома)на птиците.При интензивните птици липохрома покрива цялото перо и птицата изглежда с равномерен и плътен (жълт или червен ) наситен цвят .
При неинтензивните се наблюдава едно заскрежаване т.е . липохрома не достига до краищата на перото .От там идва и не толкова наситения цвят на птиците.
При мозайките тъй като перото е най широко липохрома не покрива перото и с изключение на оцветените зони (глава ,гърди ,основа на крилата и надопашие) почти не се вижда.

Опитах се да го обясня колкото се може по-простичко ,надявам се да си ме разбрал .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта