Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Генетика при мутациите на зелениките (Carduelis chloris)

Модератор: sandan

Генетика при мутациите на зелениките (Carduelis chloris)

Мнениеот Serinus » Сря Дек 01, 2010 4:24 pm

Та питането ми е следното-при събиране на женска лутино, с мъжки стандартна окраска, какви ще са приплодите? Доколкото знам при чинковите, е по различно от канарите!
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am

зеленика лютино

Мнениеот g.ganev » Сря Дек 01, 2010 8:10 pm

samec lutino×samice zelená = štěpitelní samci
lutino samice

samec štěpitelný×samice zelená = zelení samci
štěpitelní samci
zelené samice
lutino samice

samec štěpitelný×samice lutino = lutino samci
štěpitelní samci
lutino samice
zelené samice

samec zelený×samice lutino = štěpitelní samci
zelené samice

štěpitelný- означава носител
samec-мъжки
samicа-женска
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот петър » Сря Дек 01, 2010 9:11 pm

И аз от две години се каня на тези мутации,но кокцидиозата ме спира,защото все пак ще ги гледам с канарите.Унаследяването когато е на мутация свързана с пола би трябвало да е като при канарите,при тях обаче класификацията е малко по-различна според степента на разреждане на пигмента са див тип,ахат,изабел и лутино.ПРи брезовите скатии имаше и фео и опал ,които вече не са свързани с пола и ще имат различно унаследяване.При кардарините пък разнообразието на мутации и начини на унаследяване е още по-голямо.Тази година в Италия цената на лутино или може би сатине мутацията при зелениките беше 50 евро.Домашна популация зеленики имаха двама души в София,но без тяхно разрешение не мога да ги кажа,но ти сам ще се сетиш макар,че единия не е участвал във форума, а другия се оттегли.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Serinus » Чет Дек 02, 2010 9:09 am

Благодаря и на двамата! Пепи, сещам се и за двамата, но и при тях няма, това което търся!
Аватар
Serinus
Модератор
Модератор
 
Мнения: 305
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 9:48 am


Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта