Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


старият въпрос за белите и сивобелите канар4ета

Модератор: sandan

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Dr. Velev » Пет Авг 02, 2013 5:06 pm

При доминантно белите при съешаване на доминанто бял х доминантно бял се получава 25% летални гени . Смъртността настъпва ембрионално или веднага след излюпването . При рецесивно белите няма проблеми , те обаче са с понижена жизненост ,защото са по нежни и обмяната на веществата там има известна специфичност.По- популярно е ,че не могат са синтезират витамин А . Но нещата са доста по комплексни си за да с разберат в дълбочина са необходими по задълбочени познания в областта на биохимията . Колегите ГЕРМАНЦИ /велика нация / , както обикновено са намерили чалъма и са създали специални храни . С очите съм си виждал такива бели канари , които почти синеят. /Италия /
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот hokensa » Пет Авг 02, 2013 8:32 pm

Букович написа:
hokensa написа: понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни :wink:

Здравейте колега хокенса ще повторя изказванвто си ако два канара ЧИСТОКРЪВНИ БЕЛИ ДОМИНИРАЩИ се употребяват за развъждане смъртността е от 50% до 75% разбирате ли ме .Говоря за чистокръвни канари а вашите явно не са (целта ми не е да ви обидя оточнявам),при цветните канари няма качулати :wink:

ей пич кво значи цветни качулати КАНАРИ :think: и ЧИСТОКРЪВНИ БеЛИ ДОМИНАНТНИ ТИ явно неси наясно със белите доминантни птици а си тук да си чешеш езика и клавиатурата ана САНДАН ще от отговоря яйцата във гнездото бяха 4 бр едно празно първото :wink:
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот hokensa » Пет Авг 02, 2013 8:41 pm

извинявам се обърках отговора си за САНДАН той е за СЛОНА А на разбирача на цветни каулати канари препоръчвам да прочете малко литература и тогава да лее мозак в този форум :cool: прав е доктора че трябва да подминаваш глупаците :wink:
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот sandan » Пет Авг 02, 2013 11:28 pm

akademika написа:Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .


Правиш ли разлика между доминантно бели и рецесивно бели ?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Пет Авг 02, 2013 11:34 pm

hokensa написа:
Букович написа:
hokensa написа: понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни :wink:

Здравейте колега хокенса ще повторя изказванвто си ако два канара ЧИСТОКРЪВНИ БЕЛИ ДОМИНИРАЩИ се употребяват за развъждане смъртността е от 50% до 75% разбирате ли ме .Говоря за чистокръвни канари а вашите явно не са (целта ми не е да ви обидя оточнявам),при цветните канари няма качулати :wink:

ей пич кво значи цветни качулати КАНАРИ :think: и ЧИСТОКРЪВНИ БеЛИ ДОМИНАНТНИ ТИ явно неси наясно със белите доминантни птици а си тук да си чешеш езика и клавиатурата ана САНДАН ще от отговоря яйцата във гнездото бяха 4 бр едно празно първото :wink:


Ще ти отговоря така жълти качулати канари при цвенните канари не съчествуват и друго щом белите ти доминиращи канари искарват жълти качулати това означава че са носители на не знам точно какво може би фигуростоикови или певчески канари сега разбираш ли ме :cool: :drinks:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот akademika » Пет Авг 02, 2013 11:42 pm

sandan написа:
akademika написа:Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .


Правиш ли разлика между доминантно бели и рецесивно бели ?

Няма как да ви одговоря освен със звучнаната срабскка песен далече си драга :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Съб Авг 03, 2013 1:59 am

Dr. Velev написа:При доминантно белите при съешаване на доминанто бял х доминантно бял се получава 25% летални гени . Смъртността настъпва ембрионално или веднага след излюпването . При рецесивно белите няма проблеми , те обаче са с понижена жизненост ,защото са по нежни и обмяната на веществата там има известна специфичност.По- популярно е ,че не могат са синтезират витамин А . Но нещата са доста по комплексни си за да с разберат в дълбочина са необходими по задълбочени познания в областта на биохимията . Колегите ГЕРМАНЦИ /велика нация / , както обикновено са намерили чалъма и са създали специални храни . С очите съм си виждал такива бели канари , които почти синеят. /Италия /


A знаеш ли защо са толкова бели? Това тук в Испания го обясни един канарикултор Педро Силвенте Невадо. Преди някъде около 18 години на светно първенство вижда бели канари които се отличавали от всички други и започна да проучва мислейки че тайната е в начина по който ги подгорвят използвайки различни препарати за избелване и почистване на пернати. Той пробвал всички възможни препарати ,но без никакъв кой знае какъв резултат и точно това си дава сметка че има няколко вида тоналност на белите му канари .Започва работа като смесва белите канари с 4-те меланинови докато получава бяломеланинови мелези(PIOS)Изображение при които най- добър резулта получава с ахатовите най изкрящо бяло .Тогава вкарва ахат пастел и опал.Резултатът е убииствен опаловите мелези са с липокром толкова бял ,че чак синее Изображение
Надявам се да съм допринесъл с нещо :wink:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот akademika » Съб Авг 03, 2013 4:56 pm

sandan написа:
akademika написа:Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .


Правиш ли разлика между доминантно бели и рецесивно бели ?

Що за въпрос е това :?:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот sandan » Съб Авг 03, 2013 5:33 pm

akademika написа:
sandan написа:
akademika написа:Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .


Правиш ли разлика между доминантно бели и рецесивно бели ?

Що за въпрос е това :?:


Съвсем нормален въпрос, на който реши да отговориш просташки.
Не разбрах какво те учуди в това, че в Германия някой работи само с рецесивно бели канари, затова попитах!
Проблем е когато двата канара са доминантно бели, тогава има смъртност при малките.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот akademika » Съб Авг 03, 2013 7:13 pm

Тази година нарочно пуснах чифт доминантно бели и от 3 юви имам 10 канарчета . А миналата година същата женска я пуснах на жълт интензивен аворио и от 3 юви изкарах 9 пици . Разбира се птиците като качество са под средното европейско равнище както 99% от канарите в България та сигурно за това са производителни . Генетиката е много сложна материя и си признавам че въобще не я разбирам, но не съм съгласен колегите да боравят толкова леко с % . Това не е математика 2+2 да е 4 ако беше толкова лесно всеки щеше да вади само шампиони .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Dr. Velev » Съб Авг 03, 2013 11:24 pm

Процентите США вредно статистически научно се изчисляват върху голяма популация. :drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Dr. Velev » Съб Авг 03, 2013 11:27 pm

Процентите са средно статистически, научно се изчисляват върху голяма популация. :drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

ПредишнаСледваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта