Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


старият въпрос за белите и сивобелите канар4ета

Модератор: sandan

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот angel_72 » Съб Фев 09, 2013 1:26 pm

Здравейте , имам един въпрос , как е по-добре мъжкият ли да се пуска в клетката на женската , или обратно?
angel_72
потребител
потребител
 
Мнения: 276
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 5:12 pm
Местоположение: Перущица

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот kanar4ebs » Сря Фев 13, 2013 1:13 am

angel_72 написа:Здравейте , имам един въпрос , как е по-добре мъжкият ли да се пуска в клетката на женската , или обратно?

аз нямам голям опит но според мен е по добре мъжкият да се пусне при женската :wink:
kanar4ebs
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Окт 15, 2012 10:43 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот rookie_gyn » Сря Фев 13, 2013 10:12 am

Когато птиците са готови, няма никакво значение кой при кого ще бъде пуснат.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Вто Юли 30, 2013 10:42 am

Здражей viali69 аз бих ти отговорил на въпроса дали можеш да из караш жълт канар можеш само ако родителите за носители на жълт ген ако двата ти канара са чистокръвни бели нямаш почти никакъв шанс да изкараш жълти канари ,а за белите рецезивни канари те са за хора профеционалисти(коитов БГ за много малко) и при доминиращите ако и двата канара са еднакви(доминиращи) смъртността е от 50% до 75%
Ако някой се интересува от BLANCO RECESIVO да пита Букович
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот rookie_gyn » Сря Юли 31, 2013 5:39 pm

Букович, защо си мислиш, че в България сме абсолютно невежи по отношение на канаровъдството не знам? Защо си мислиш, че ние не сме виждали добри птици или сме нямали и нямаме добри птици, също ми е непонятно? Просто се опитайте да бъдете по-примерен и не дотолкова категоричен в изказванията си. Това, че сте имали канари от някого си, който и да е било той, не означава, че разбирате от птици, а още повече, че имате птици, било то и извадени от другиго.
Похвален е стремежът Ви да раздвижите форума и да бъдете полезен, но го направете наистина - със снимков материал или по някакъв друг начин /пр. превод на интересна статия от испанско списание/.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Сря Юли 31, 2013 11:27 pm

rookie_gyn написа:Букович, защо си мислиш, че в България сме абсолютно невежи по отношение на канаровъдството не знам? Защо си мислиш, че ние не сме виждали добри птици или сме нямали и нямаме добри птици, също ми е непонятно? Просто се опитайте да бъдете по-примерен и не дотолкова категоричен в изказванията си. Това, че сте имали канари от някого си, който и да е било той, не означава, че разбирате от птици, а още повече, че имате птици, било то и извадени от другиго.
Похвален е стремежът Ви да раздвижите форума и да бъдете полезен, но го направете наистина - със снимков материал или по някакъв друг начин /пр. превод на интересна статия от испанско списание/.

Роки ИЗВИНЯВАМ СЕ ако съм те засегнал знам ,че по някога прекалявам и се изавинявам за което.Целта ми е да дам някакъв смисъл на този форум различен от този на вечните кавги .Благодаря ти за съвета ще опитам да подхождам по друг начин да обяснявам по добре въпросите си :|
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот hokensa » Чет Авг 01, 2013 10:07 am

Букович написа:Здражей viali69 аз бих ти отговорил на въпроса дали можеш да из караш жълт канар можеш само ако родителите за носители на жълт ген ако двата ти канара са чистокръвни бели нямаш почти никакъв шанс да изкараш жълти канари ,а за белите рецезивни канари те са за хора профеционалисти(коитов БГ за много малко) и при доминиращите ако и двата канара са еднакви(доминиращи) смъртността е от 50% до 75%
Ако някой се интересува от BLANCO RECESIVO да пита Букович
понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни :wink:
Аватар
hokensa
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 12:29 pm
Местоположение: БУРГАС

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот slona67 » Чет Авг 01, 2013 1:57 pm

понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни

Супер колега!А колко яйца имаше в гнездото, преди да се излюпят малките?
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Чет Авг 01, 2013 4:17 pm

hokensa написа: понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни :wink:

Здравейте колега хокенса ще повторя изказванвто си ако два канара ЧИСТОКРЪВНИ БЕЛИ ДОМИНИРАЩИ се употребяват за развъждане смъртността е от 50% до 75% разбирате ли ме .Говоря за чистокръвни канари а вашите явно не са (целта ми не е да ви обидя оточнявам),при цветните канари няма качулати :wink:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот sandan » Чет Авг 01, 2013 11:15 pm

Букович написа:
hokensa написа: понеже аз отворих тази тема искам да отговоря на господин Букович няма нищо вярно във това че смъртноста при два доминантно бели канара е голяма работя само със бели и жълти птици накрая на сезона пуснах чифт бели доминантни и във момента имам три пиленца от тях две бели и едно жълто качулато на 14 дни :wink:

Здравейте колега хокенса ще повторя изказванвто си ако два канара ЧИСТОКРЪВНИ БЕЛИ ДОМИНИРАЩИ се употребяват за развъждане смъртността е от 50% до 75% разбирате ли ме .Говоря за чистокръвни канари а вашите явно не са (целта ми не е да ви обидя оточнявам),при цветните канари няма качулати :wink:


Тук си напълно прав. :drinks:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот akademika » Пет Авг 02, 2013 4:23 pm

Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: старият въпрос за белите и сивобелите канар4

Мнениеот Букович » Пет Авг 02, 2013 4:44 pm

akademika написа:Имам познат който живее в Германия и от него знам че там от 3/4 години работят без проблемно с рецисивно бяло Х рецисивно бяло и смъртноста е сведена до минимум :?: Той ми обясни че в началото на създаването на тази порода повечето птици имали близки родственици и за това смъртността е била голяма когато се пуснат 2 рецисивни птици . В момента в Германия тези птици били на мода и разполагали с много голяма популация от рецисивно бели птици и много от германците работели само с рецисивно бели и имали големи успехи . Колегата няма интерес да ме лъже защото с него нямаме търговски отношения а само си обменяме опит така че аз съм склонен да му вярвам .

Академика приятелю тук си прав рецесивния не е проблем аз съм имал да ти кажа доста успешна година съм имал с тях аз горя за доминиращия :drinks:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта