Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Към най добрите в генетиката

Модератор: sandan

Към най добрите в генетиката

Мнениеот Букович » Вто Юли 30, 2013 11:37 am

Искам да попитам какво ще се получи ако събереш (мъжки канар) кафяв сребрист пастел и (женски)сатен сребрист бял доминиращ.Да видим колко сте добри :cool:
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот sandan » Вто Юли 30, 2013 2:16 pm

Букович написа:Искам да попитам какво ще се получи ако събереш (мъжки канар) кафяв сребрист пастел и (женски)сатен сребрист бял доминиращ.Да видим колко сте добри :cool:


Какво е сребрист?
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Букович » Вто Юли 30, 2013 3:54 pm

Здравей sandan при меланиновите канари има два вида бял фонд има рецезивен и доминиращ(даващ оптически ефект сребрист или PLATA)не знам как да кача снимки бих ти показал
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот woodlark » Вто Юли 30, 2013 6:07 pm

Браво, БУКОВИЧ, ТИ СИ ВОЖДА по всички теми във Форума, а и "куршум"
не те лови :|
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот krumov » Вто Юли 30, 2013 9:23 pm

Букович написа:Здравей sandan при меланиновите канари има два вида бял фонд има рецезивен и доминиращ(даващ оптически ефект сребрист или PLATA)не знам как да кача снимки бих ти показал

Помачи се малко с тея снимки,че да ни стане ясно и на нас.
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юли 30, 2013 11:29 pm

От начина по който задаваш въпроса си личи се доста неграмотен по отношение на генетиката на канарчетата . Сандан се отказа да те обучава и с право , той е интелигентен човек . Първо такова понятие сатен няма . Казва се фактор сатине и той най добре се проявява в кафявия меланинов ред Когато смесиш два фактора единия полово свързан като фактора пастел с друг ,който се унаследява свободно рецесивно ще получиш мелезаци . Но да ти обеснявам ли повече . I
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Dr. Velev » Вто Юли 30, 2013 11:37 pm

Бяло сатине няма , а да не говорим са термина сребрист , които е от Балканската война . www. kanarien-schramm.de Образовай се малко и после задавай нахално тъпи въпроси . Прощавай за откровеността. :wink:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Букович » Вто Юли 30, 2013 11:56 pm

Така става като се опитван да превеждам расите ще го напиша на испаски пък вие г-н Велев си ги превеждайте SATINE BLANCO ili PLATA DOMINANTE Y RECESIVO аз лично съм отглеждал
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Букович » Сря Юли 31, 2013 12:07 am

Г-н Велев темата санине ви е табу нали
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Dr. Velev » Сря Юли 31, 2013 12:13 am

Няма да влизам в спор ,защото времето ми е твърде скъпо , Всеки термин или понятие се превежда и на родния български език , които с колеги сме правили и правим от години . Убеден съм , че сте видели и поотглеждали по някое друго канарче , но самочувсвието ви не отговаря на познанията ви и забележките , неоснователни и неверни , които правите на колегите са най малко дразнещи . Бъдете убеден , че най малкият ми син е на 23 години , а най големия на 35.и са виждал много повече птици от вас ./без това да ги интересува . Виждам ,че капацитетите в нашето хоби /не пазнодумци , попрочели нещо , дори без да го разбират / не ви обръщат внимание. Бъдете разумен и здържан ,защото в противен случай ви очаква бан.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Dr. Velev » Сря Юли 31, 2013 12:16 am

Букович написа:Г-н Велев темата санине ви е табу нали

Специално за тази мутация имам доста дълбоки познание и съм докладвал на конгрес на СОМ. Да не говорим ,че и доста години съм я отглеждал . Нямам намерение да ви образовам тук . Не ме пердизвиквайте .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Към най добрите в генетиката

Мнениеот Букович » Сря Юли 31, 2013 12:37 am

Г/н Велев целта изобщо не ми е да предизвиквам когото и да е ,но смятам ,че грешите относно сатинето
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

Следваща

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта