Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


За мозайките..

Модератор: sandan

За мозайките..

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 5:42 am

nakov написа:Здравейте,има специалисти по мозайките тук и бих искал да помоля за малко разяснения :wink: Та ..прочетох каквото намерих в нета,но искам да питам,имам женска,жьлта ,липохромна с характерни оцветявания около човката,но не е мозайка,поне видимо не е ,иначе може да има ген/ще кача снимка тези дни/,вьзможно ли е да я чифтосам с мьжка мозайка,като му дойде времето разбира се,или и мьжкто и женското пиле трябва да бьдат мозайка.И евентуално сега през периода на линеене,трябва ли да и давам мека храна с оцветител,и ако да ,тя ,меката храна различава ли се от тази която е за червени мозайки.Уф ,стана малко дьлго :wink:
Благодаря предварително.


fridolina написа:Желателно е и мъжката, и женската птица, да са мозайки.
Доколкото знам, не е задължително да се оцветяват жълтите мозайки, въпреки че има такъв (жълт) оцветител.
Повече информация би могъл да ти даде sandan.
Само за него знам, да отглежда жълти мозайки: Канарчетата на sandan


nakov написа:Благодаря,и аз така предполагах,че и двете пилета ще трябва да са мозайка,но все пак да попитам :) Ще пробвам ,с мьжки мозайка и моята женска,добро пиле е и не ми се продава,два пьти снася по 5 яйца и имам 8 пилета :) .А след време Сандан като поприключи сезона,ще се радвам ако драсне някой ред,та дано покрай сьветите изкарам като неговите мозайки :wink: или като тези тук:

http://meusnidus33.com/?gallery/oiseaux ... ux#gallery

Поздрави.


sandan написа:Здрасти,
Като пуснеш мъжка мозайка с женска жълта,малките ще бъдат:
-мъжки жълти, носители на мозайка;
-женски мозайки.
Женските ще бъдат с по-размазани зони и трудно се работи с тях.
Аз оцветявам жълтите мозайки ,но и без оцветител става.




П.П. Не съм толкова зает,че да немога да седна замалко на компютъра.Пък и канарите са до-голяма степен хоби .


nakov написа:Здравей,мерси за информацията,ще пробвам пьк да видим какво ще излезе,то всьщност и много време има до новия сезон,но поне да тьрся от сега мозайка,че тук този вид пилета много ги няма.В зоомагазините продават мека храна за жьлти канари,на Орлукс,тя с оцветител ли е,или той се купува отделно и се добавя в храната?


П.С Много пьти сьм гледал снимките на канарите ти,шапка ти свалям как се оправяш с толкова птици,даже на тукашни кебекари канарджии показвах ,само уакат :lol:

Поздрави.


sandan написа:Оцветителят за жълти е като този за червени птици.Продава се като чист продукт на прах който се добавя към храната.Аз ползвам този на Орлукс.
В зоомагазините не съм виждал ,просто не е търсена стока от обикновените любители.
Канарите се гледат по-един начин и един и сто чифта,само времето е различно.
С качествените птици стоят по същия начин нещата.
И породистите и обикновените канари ядат еднакво,и разликата в цената не е голяма.
Но от тук започват разликите.
За породистите птици и работата с тях трябват знания и много желание и мерак,но и удовлетворението от работата с тях и птиците които си извадил носят огромно удовлетворение.

Сега един съвет:
Има една поговорка -" с пръдня боя не става"
Ако искаш да вадиш хубави мозайки си вземи добри птици и не се занимавай с" може би мозайки".
Ако толкова държиш на твоята птица,вземи един чифт мозайки и пускай мъжкия с двете женски.


nakov написа::lol: Прав си,определено си е идея за един мьжки и две женски,така и ще направя.Благодаря!
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron