Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Генетика на факторите фео и топаз

Модератор: sandan

Мнениеот петър » Вто Авг 04, 2009 10:06 pm

Общо взето и двете птици,макар и мозайки са твърде светли за канари от черната серия,но ако наистина краката им са черни може да не са ахати.В крайна сметка на изложбите птиците се оценяват в тази рубрика в която ги представи собственика.Тук имаме още едно потвърждение,че птици от различните мутации не трябва да се смесват.Както на шега казваме при нас,за да продължи селекцията на собственика са необходими тояга и метла.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот sandan » Вто Авг 04, 2009 10:42 pm

Aз мисля че по снимка понякога трудно се определя каква е породата на някои птици.Птиците които са на последната снимка на живо изглеждат по коренно различен начин .Фотоапарата им е "вкарал'' много кафяв меланин и доста ги е изсветлил.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот петър » Сря Авг 05, 2009 5:45 pm

Прав си,аз също се бях изкушил да снимам три птици и да задам въпрос на клуб Меритокрация какви са ,но точно това ме отказа.Пък и реших да не се заигравам с клуба,че не зная какво му означава името,та да не се чудя после какво да обяснявам на жената.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот doctora » Сря Авг 05, 2009 11:00 pm

Вземиш ли да се замисляш каква порода са птиците, по добре ги пропускай. След време човек се усеща, че си губи времето.
[img][img]http://www.picvalley.net/u/2954/1828243706526500131249501991JHe5hC8vGwPbvLQAXcwG_m.JPG[/img][/img]
[img][img]http://www.picvalley.net/u/1556/16830663848407969551249502048JPkpUFcQ2V3xMSes5a32_m.JPG[/img][/img]
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот eumo77 » Сря Авг 05, 2009 11:10 pm

можеби един глупав вапрос.защо едната птица е оникс-опал а другата е опал-оникс.мисля ,че се досещам но несъм сигорен :(
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот doctora » Сря Авг 05, 2009 11:41 pm

Това е условно.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот eumo77 » Съб Авг 08, 2009 1:06 pm

а за феото какви носители използвате :cool:
eumo77
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 6:24 pm
Местоположение: софия

Мнениеот петър » Нед Авг 09, 2009 1:56 pm

ето топаз като по учебник на горната снимка-тук добре се вижда редукцията на феомеланина-липохромната ивица на надкрилието и общо изчистен от феомеланина липохром,модификация на еумеланина-бялата ивица по оста на маховите пера на крилата и концентрация на еумеланин по средната част на перото.
Обикновено хората,които отглеждат фео имат и носители,които си вървят с ятото-те се хомогенно кафяви на цвят без щриха-подобна птица,с малки изключения защото прозира червен липохром е птицата от снимката кацнала на синята хранилка,иначе носителите могат да бъдат и във всички цветове от черната серия.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Dr. Velev » Пет Авг 21, 2009 2:34 am

петър написа:Прав си,аз също се бях изкушил да снимам три птици и да задам въпрос на клуб Меритокрация какви са ,но точно това ме отказа.Пък и реших да не се заигравам с клуба,че не зная какво му означава името,та да не се чудя после какво да обяснявам на жената.

Меритокрация (от латинското merito, "заслужил", и старогръцката kratos, "власт") е форма на държавно управление, основаваща се на участие в управлението на способните (заслужилите).

Който поправя присмивача навлича на себе си срам;
И който изобличава нечестивият лепва на себе си петно.
Не изобличавай присмивача, да би да те намрази;
Изобличавай мъдрият, и той ще те обикне.
Давай наставление на мъдрия, и той ще стане по-мъдър;
Учи праведният, и ще стане по учен.
Соломон
ЦИТАТ
"За най-удачна форма на управление считам МЕРοТОКРАЦοЯТА-ТЕХНОКРАЦοЯ. Т.е. управлението трябва да е дело на заслужили, достойни, морални, знаещи, способни хора."

Дайте инструментите на тези хора ,които най добре могат да работят с тях
итнт
Не сме провели още учредително събрание
Нали разбирате ,че се шегувам :idea:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот rookie_gyn » Сря Окт 28, 2009 12:24 pm

Значи за да имаме от всяко люпило птица примерно ахат топаз и след като този фактор се наследява рецесивно и свободно едната птица винаги трябва да е ахат топаз, а другата да ахат носител топаз. Това ли е генералния извод от темата за топаза?
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот doctora » Пет Окт 30, 2009 10:10 pm

На половина.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот rookie_gyn » Пет Ное 06, 2009 12:04 pm

Както винаги doctora е безкрайно обстоятелствен :D
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Предишна

Назад към Генетика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта