Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Лекуване на киста при мозайка?

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот pi4on » Чет Сеп 24, 2009 9:24 pm

Ako може да ги върже първо дали не приличат на плешиви планини като на мойто и изгорели по естенствен път пера :shock:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот nightingale » Чет Сеп 24, 2009 9:45 pm

Ти определено празнуваш утрешният празник на вселената. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот pi4on » Съб Сеп 26, 2009 12:19 pm

Знаеш ли какво ,вместо да си губиш времето с определяне на етерното ми състояние по добре отговаряй като хората или вземи та издай книга с габровски шеги нов - стил :evil: А ако искаш мога да ти покажа канарчето в действителност и най после да спреш да се подиграваш :evil: ЕЛА И ГО ВИЖ дали не отговаря това на опсанието дето го дадох -айде бе!!! и ако може не ми смигай ,не е учтиво първо да обиждаш някой и след това да му дослгаш като му смигаш :nono:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот nightingale » Съб Сеп 26, 2009 12:36 pm

Не съм искал да те засегна. Извинявай. Знаеш ,че обичам да се шегувам :oops: .... И се нарича ЕТИЛ . Но няма значение,пак се изкефих от написаното ти. С добри чуства искам да ти кажа ,че ако дойда на визитация с етерта няма да се разберем. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот pi4on » Съб Сеп 26, 2009 12:43 pm

Да някой пият етил а други май метил...и темата е за кисти а не за пиене :evil: ,аз мисля че това е много сериозен проблем за птиците защото го виждам с очите си ,а търговците не им пука какво ти тикат сещаш ли се..и освен това горките пилета страдат и стопаните им се чудят как да ги отърват а ти се подигравай :wink:
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот nightingale » Съб Сеп 26, 2009 1:15 pm

Проблема не е за птиците а на хората които халхабер си нямат за унаследяването на белезите при канарчето. В много теми този въпрос се засегна от по-знаещите ама на никой не му беше до сложни въпроси и приказки. Сега когато проблема е налице и вече стана гадно нали. :cry: Да не говоря какви изказваниея имаше относно пръстените на птиците и колко уж ненужни били те. Жалко но няма да излекуваш кистите на птицата си. Може само временно да потдискаш появяването им.Но за целта е нужно да се четат теми ,които са ''скучни'' и не стават за бъзик. :nono:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот pi4on » Съб Сеп 26, 2009 2:58 pm

проблема не е и във купувача който обикновено не е ценител на птици той влиза в магазина и си казва -тази ми харесва ще я взема а за четенето мисля че доста пъти лично теб те молих да ми кажеш къде има книги онлайн или нещо такова - отговора, даже за едно дете в негов въпрос беше ,че може книги да се откраднат-браво но кажи от къде защото на пазара има каквото пише в този форум и за кистите темата я отворих аз първа мисля само дето скоро Сандан и още някой писаха вследствие на какво се получават,така че мили ние сме грамотни е не колкото теб ,но ти се занимаваш може би денонощно с такива теми а аз само когато имам проблеми и тук е свободно да пише всеки не само хора с научни титли.
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Съб Сеп 26, 2009 3:02 pm

КИСТИТЕ СЕ ПРОЯВЯВАТ СЛЕД ПЪРВАТА ГОДИНА -ДОСТАТЪЧНО ВРЕМЕ ЗА ДА СИ Я КУПИ НЯКОЙ КОЙТО ДРЕМЕ И НЕ ЧЕТЕ ТЕМИ ОТ ФОРУМА, БРАВО ТРЯБВА ПЪРВО ДА ЗНАЕМ, ЧЕ ВИНАГИ ИМА БОЛЕСТИ И ТОГАВА ДА ОТИДЕМ ДА СИ КУПИМ ПТИЦИ ,ЧЕ КОЙ ЛУД ЩЕ ГО НАПРАВИ ИЛИ КОЙ ЛУД ЩЕ ТИ КАЖЕ ТОВА Е БОЛНО НЕ ГО ВЗИМАЙ.МИСЛЯ ВЕЧЕ ДА ПРИКЛЮЧА НАЙ ДОБРЕ Е .
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот sandan » Съб Сеп 26, 2009 3:56 pm

pi4on ,в няколко поста забелязвам ,че според теб в Зоомагазините са най-големите измамници :nono:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот Paulina » Съб Сеп 26, 2009 4:01 pm

sandan написа:pi4on ,в няколко поста забелязвам ,че според теб в Зоомагазините са най-големите измамници :nono:


Проблема е ако човек си купува птиците само от един магазин (който се снабдява само от от един развъдчик ) - така отново и отново се попада на " бракувани " птици !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот doctora » Съб Сеп 26, 2009 9:53 pm

Кистите"lumps" се появяват не по наследство, а при неправилно събиране на птиците т.е. при непознаване на категориите в класификацията на канарите.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот fridolina » Нед Сеп 27, 2009 12:22 pm

Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron