Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


петно над човката на вълнисто папагалче

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

петно над човката на вълнисто папагалче

Мнениеот gendoff » Пон Ное 16, 2009 10:29 pm

Преди време писах за папагалчето ми, което беше с някаква настинка.
С доста антибиотици се оправи(горе-долу), но остана едно кафяво петно над човката му. Сега го поим с витамини, има леко разстройство(изпражненията са му леко воднисти), но иначе е жизнен, пее, храни се. Някой има ли идея какво е това?
П.С. Ветеринарите, с които се консултирах, нямат идея какво е.
gendoff
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 2:55 pm

Мнениеот kamen71 » Чет Дек 10, 2009 11:56 am

Същия проблем имам и аз.
Help! :(

Ще ходя пак на доктор. Каза ми гъбички. Мазах ги с лекарство, Но изчезна и сега пак се появи кафяво петно над човката. Там перушината му е по-разредена и по-кафява ми се вижда.
kamen71
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 11, 2009 10:42 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Чет Дек 10, 2009 3:12 pm

Докторът ти как определи ,че се касае за гъбички? Ако е на око, значи господ не само ,че е Българин но е и ветеринарен лекар. :cool:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот КАЛЕЕВ » Пет Дек 11, 2009 12:51 am

kamen71 написа:Същия проблем имам и аз.
Help :(


Ако наистина са гъчки,отиваш в хуманната аптека и вземаш Тетрациклин или Настатин Активис (и двете са гел) Маже се около човката,въсроговицата,оголените части на краката и задължително клоаката.Това сутрин и вечер,мисля че за 5 дни ще се изчисти птицата.И задължително дезинфекция на клетката заедно с цялото й оборудване. Дори и да си водите птиците на лекари за мен е почти безмислено,та те половината да не кажа и повече от половината са аптекари. Като им заговориш за екзотика почват да мигат и те гледат като голям камък :cool:
Никога не е късно да постъпиш правилно
Аватар
КАЛЕЕВ
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 8:50 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнениеот петър » Пет Дек 11, 2009 8:20 pm

здравейте,
то какъвто пациента такива и докторите.какво означава петно над човката-не е ли това замърсяване от лепкав,гъст секрет на перата около и над ноздрите на папагалчето-ако е така говорим за синузит-около човката има множество синуси-това са кухи места в костите на черепа и те често остават заразени след прекарана инфекция.Смята се,че честа причина за това от условията на средата са ниската влажност и липсата на витамин А,а от външните причинители-бактерии,вируси,микаплазми,хламидии,гъбички.как да ги диагностицираш-ами няма как да вземеш посявка,защото пункциа за взимане на секрет никой не може да направи,а относно антибиотиците или химиотерапевтиците за лечението на всеки причинител ще оставя този път полето за изява свободно.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот nightingale » Пет Дек 11, 2009 10:53 pm

Абсолютно точен отговор. Поздравления :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот gendoff » Сря Яну 06, 2010 11:08 pm

петър написа:здравейте,
то какъвто пациента такива и докторите.какво означава петно над човката-не е ли това замърсяване от лепкав,гъст секрет на перата около и над ноздрите на папагалчето-ако е така говорим за синузит-около човката има множество синуси-това са кухи места в костите на черепа и те често остават заразени след прекарана инфекция.Смята се,че честа причина за това от условията на средата са ниската влажност и липсата на витамин А,а от външните причинители-бактерии,вируси,микаплазми,хламидии,гъбички.как да ги диагностицираш-ами няма как да вземеш посявка,защото пункциа за взимане на секрет никой не може да направи,а относно антибиотиците или химиотерапевтиците за лечението на всеки причинител ще оставя този път полето за изява свободно.

Знаете ли, вече 3 месеца не само не могат да излекуват предполагаемата инфекция, но и нямат диференциалнодиагностична идея какво може да причини симптоматиката. Петно над човката означава петно над човката, това съм забелязал, това Ви казвам, злобното първо изречение издава манталитет на самозабравил се форумен герой. Не смятам повече да се занимавам с Вас, не ми казвате нищо, което не знам.
gendoff
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 2:55 pm

Мнениеот nightingale » Сря Яну 06, 2010 11:56 pm

gendoff написа:
петър написа:здравейте,
то какъвто пациента такива и докторите.какво означава петно над човката-не е ли това замърсяване от лепкав,гъст секрет на перата около и над ноздрите на папагалчето-ако е така говорим за синузит-около човката има множество синуси-това са кухи места в костите на черепа и те често остават заразени след прекарана инфекция.Смята се,че честа причина за това от условията на средата са ниската влажност и липсата на витамин А,а от външните причинители-бактерии,вируси,микаплазми,хламидии,гъбички.как да ги диагностицираш-ами няма как да вземеш посявка,защото пункциа за взимане на секрет никой не може да направи,а относно антибиотиците или химиотерапевтиците за лечението на всеки причинител ще оставя този път полето за изява свободно.

Знаете ли, вече 3 месеца не само не могат да излекуват предполагаемата инфекция, но и нямат диференциалнодиагностична идея какво може да причини симптоматиката. Петно над човката означава петно над човката, това съм забелязал, това Ви казвам, злобното първо изречение издава манталитет на самозабравил се форумен герой. Не смятам повече да се занимавам с Вас, не ми казвате нищо, което не знам.
Петър ти даде много ценен отговор.Незнайно е защо си разбрал само първите няколко думи ??? :think:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Яну 07, 2010 4:49 am

gendoff написа:Знаете ли, вече 3 месеца не само не могат да излекуват предполагаемата инфекция, но и нямат диференциалнодиагностична идея какво може да причини симптоматиката. Петно над човката означава петно над човката, това съм забелязал, това Ви казвам, злобното първо изречение издава манталитет на самозабравил се форумен герой. Не смятам повече да се занимавам с Вас, не ми казвате нищо, което не знам.

Можеш ли да качиш ясна снимка на птицата ? Ако не тук , то в личната ти галерия . Просто да се види какво е петното и къде точно е то . Ако е на самият клюн , то може да се касае и за тумор .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: петно над човката на вълнисто папагалче

Мнениеот Искра » Нед Фев 07, 2010 11:30 pm

Здравейте,аз съм нова тука и ако направя някоя грешка предварително се извинявам.Направо минавам на въпроса.Вълнистото ми папагалче от скоро започна да си чеше носа та чак го разкървавява,диша тежко,постоянно е настръхнало има дни в които се храни добре и си пее ,но има и такива в които повечето спи.Съмнявам се че му е запун носа,когато го чеше тогава започва да се чува едно леко пукане.Моля за помощ.Само да добавя че преди месец и половина го носих на ветеринар заради акото му сега още не е идеяло,но цвета се подобри и не е толкова течно.
Искра
нов
нов
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Фев 07, 2010 11:12 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта