Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


болести

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

болести

Мнениеот tomakss » Сря Дек 02, 2009 10:37 pm

канарчето ми има проблем с очите покраи очите е леко плешиво и се образува коричка сякаш леко е зачервено и леко затворено
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

Re: болести

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Дек 03, 2009 2:24 pm

tomakss написа:канарчето ми има проблем с очите покраи очите е леко плешиво и се образува коричка сякаш леко е зачервено и леко затворено

Това с кого го споделяте?!
Когато ви заболи коремът от вкисната торта,нали не отивате в сладкарницата , а при лекар?!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: болести

Мнениеот shikata » Чет Дек 03, 2009 3:07 pm

tomakss написа:канарчето ми има проблем с очите покраи очите е леко плешиво и се образува коричка сякаш леко е зачервено и леко затворено


Ако качиш една ясна снимка, предполагам, по ще се намери някой който да ти даде съвет
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Paulina » Нед Дек 13, 2009 3:15 pm

Д-р. Велев беше споменал за една статия за ( птичите ) изпражнения в друга тема и аз намерих нещо по въпроса . Колкото и да не е апетитно , мисля , че всеки , който гледа животни ( в случая птици ) е необходимо да е запознат и с тази част от птичия живот . За това ето един линк с картинки :D

http://www.kanarien-exoten.de/Krankheit ... eiten.html

В случая става дума за канари , но предполагам е приложимо и при други птици .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Дек 14, 2009 2:12 pm

Paulina написа:Д-р. Велев беше споменал за една статия за ( птичите ) изпражнения в друга тема и аз намерих нещо по въпроса . Колкото и да не е апетитно , мисля , че всеки , който гледа животни ( в случая птици ) е необходимо да е запознат и с тази част от птичия живот . За това ето един линк с картинки :D

http://www.kanarien-exoten.de/Krankheit ... eiten.html

В случая става дума за канари , но предполагам е приложимо и при други птици .

Посочената статия би могла да служи на повечето любители на птици като каталог за състоянието на изпръжненията на техните любимци ,най-вече от обща култура,за да се следят периодичните промени настъпващи в резултат на изхранването на различни храни и осведомителен характер при различните инфекциозни и паразитни заболявания като общо.
Намира я за доста практична и полезна като информация за ежедневна употреба.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот shikata » Пон Дек 14, 2009 8:46 pm

Мисля че тази статия я имаше преведена някъде по бюлетините, ще я потърся и ако я намеря, ще се постарая да я кача максимално бързо на сайта
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

болести

Мнениеот tomakss » Пон Дек 14, 2009 10:39 pm

благодаря за отговорите но аз нямам проблеми с изпражненията а с очите
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Paulina » Пон Дек 14, 2009 10:46 pm

Извинявай , май малко ти обърках темата като качих линка тук , но просто не исках да отварям нова такава . Заглавието на твоята тема беше най-подходящо ! :oops:

Доколкото си спомням админа питаше нещо за снимка , за да може да ти се помогне по-лесно .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

болести

Мнениеот tomakss » Пон Дек 14, 2009 10:54 pm

няма нищо но немога да направя ясни снимки на окото
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот pi4on » Пет Дек 18, 2009 1:50 am

канарчето по начало ли си е плешиво било покрай очите или сега му се е случило аз имах проблем подобен самоче на моето му бе излязло няква лепкава консистенция покрай човката която се жълтееше и като го заведох на ветеринар той даде табернил за мазане има най ралични разновидности на това лекарство и се оправи животното но пи и антибиотици ама при теб не знам дали е същото освен това само ли живее това канарче да не би да са го окълвали други
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот tomakss » Съб Дек 19, 2009 8:35 pm

не е плешиво от началото не живее само но не е калвано няма никаква течнос по човката или очите ветеринаря каза да го мия със лаика едното око се пооправи но другото не
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

болести

Мнениеот tomakss » Пон Дек 28, 2009 2:34 pm

здравеите пак искам да кажа че мъжкото канарче се пооправи но сега имам проблем със женското от вчера стои накокошинено с глава пот крилото иначе си яде пие вода но по цял ден стои така
tomakss
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 12:11 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта