Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот христо абаджиев » Вто Юли 29, 2008 1:55 pm

Виждам че темата е гореща и докато е още топла реших да споделя аз как обеспаразитявам. За целта използвувам препарата СЕВАМЕК .Ветеринарен медикамент за обеспаразитяване на говеда овце кози и свине.Тъи като птиците имат по несъваршена мозачнокръвна бариера ветеринарите ще ви обеждават че е неподходящ и опасен за птици.Аз лично го исползвувам 3 години и съм много доволен.Препарата поразява всички видове нематоди белодробни паразити носни паразити както бълхи въшки кокошинки перояди и други екто и ендопоразити.Исползвува се по следния начин .3 куб. от препарата се разрежда с 3 куб медецински спирт след като се расклатят добре се пребавят към 1 л. вода така раствора е готов за употреба.Първоначално се дава всеки седми ден трипъти подред и след това всеки месец по 1път.Тъи като разтвора мирише на алкохол канарите го пият с неохота за целта им събирам поилките от предния обед зада бъдат жадни.А на папагалита целия преден ден са без вода ама щото са по инати.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот sandan » Вто Юли 29, 2008 10:58 pm

Аз също го ползвам за вътрешни паразити,незнаех че има отношение и към външните!
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот христо абаджиев » Вто Юли 29, 2008 11:06 pm

Емо явно пием вода от един и същ кладенец .А що се отнасядо външните паразити прочети опстоино описанието на медикамента и ще се обедиш.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Мнениеот sandan » Сря Юли 30, 2008 12:11 am

христо абаджиев написа:Емо явно пием вода от един и същ кладенец .А що се отнасядо външните паразити прочети опстоино описанието на медикамента и ще се обедиш.

При мен продукта пристигна наливно,препоръчан за вътрешни паразити и затова не бях наясно с влиянието му върху външните.
Лекарствата не са ми силна страна и затова разчитам на помощ от колеги.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Мнениеот fridolina » Сря Юли 30, 2008 10:12 am

Ето описанието на Севамек в случай, че някой се интересува: http://www.cevabg.com/produkti/cevamec1.pdf

Христо, а защо се добавя спирт?
Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот христо абаджиев » Сря Юли 30, 2008 1:28 pm

Препарата е водонерастворим . затова го разтваряме първо във спирт а след това разтваряме спиртния разтвор със вода защото както знаят всички кръчмари алкохол се разтваря наи лесно с вода.
христо абаджиев
Модератор
Модератор
 
Мнения: 248
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 11:04 pm
Местоположение: Казанлък

Обезпаразитяване

Мнениеот miv.1959 » Чет Авг 28, 2008 9:38 pm

todpetrov написа:Колеги просто много се радвам ,когато виждам , че има много споделяне на опит и по много въпроси ,а най - вече за определени профилактики! Най - добрата си остава да не внасяш нови птици в ятото според мен ;) но се налага и другата да знаеш ,какво и кога да се използва ,както във вашите случай ! Благодаря на всички за споделянето на този до някъде и горчив опит но много полезен за много от нас !


Профилактика на канарите правя, когато внасям нови птици от (сигурни хора) в помещението, като най-безобидна за тах - рецепта на Никола Грудев (написал не малко книги за пойните птиците), отдавна покойник, ползвам смлян кимиьон с който ги напудрям около седмица сутрин и вечер под крилата и в областа на трътката. След около седмица ги премествам от клетките в общата волиера.
miv.1959
потребител
потребител
 
Мнения: 96
Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 9:17 pm
Местоположение: Montana

Болести и профилактика

Мнениеот neo_cortex » Нед Дек 14, 2008 12:15 am

христо абаджиев написа:Виждам че темата е гореща и докато е още топла реших да споделя аз как обеспаразитявам. За целта използвувам препарата СЕВАМЕК .Ветеринарен медикамент за обеспаразитяване на говеда овце кози и свине.Тъи като птиците имат по несъваршена мозачнокръвна бариера ветеринарите ще ви обеждават че е неподходящ и опасен за птици.Аз лично го исползвувам 3 години и съм много доволен.Препарата поразява всички видове нематоди белодробни паразити носни паразити както бълхи въшки кокошинки перояди и други екто и ендопоразити.Исползвува се по следния начин .3 куб. от препарата се разрежда с 3 куб медецински спирт след като се расклатят добре се пребавят към 1 л. вода така раствора е готов за употреба.Първоначално се дава всеки седми ден трипъти подред и след това всеки месец по 1път.Тъи като разтвора мирише на алкохол канарите го пият с неохота за целта им събирам поилките от предния обед зада бъдат жадни.А на папагалита целия преден ден са без вода ама щото са по инати.

Простете за невежеството ми - " 3 куб. " кубични сантиметри ли са ?
neo_cortex
потребител
потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2008 9:26 pm

Мнениеот Dr. Velev » Нед Дек 14, 2008 12:57 am

Препарата Ivomec се среща под различни търговски наименования Севамек е френски и е много добър . Освен във водата за пиене , където предварително се разрежда с алкохол и се дозира 1мл на 1л. вода , той неразреден може да се накапва на трътката на канарчетата и так има" спот"действие. Ако се дава във водата, добре е да се даде 7 седмици веднъж седмично . Внимание , яйцата на кокошинките живеят много дълго , а да не говорим ,че има и различни видове кокошинки Гадинките могат да минат до 4метра разстояние и там да снесат. Да не говорим , че има сега една нова кокошинка , която живее само в птицата и се движи много бързо . Атомната бомба срещу тези врагове е INS 15 -chevita
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

кокошинки

Мнениеот pi4on » Пон Май 11, 2009 8:52 am

Здавейте на всички!Искам да споделя горчивия си опит да отглегдам какнарчета.Имах 4 броя 2 женски идве мъжки,едните ми оформиха двойка мъжкия много грижовен хранеше я и даже след като снесе тя той влизаше в гнездото докато тя е навън да лежи върху яйцата.Още като ги купувам никога не ги смесам с новите птици това го знам докато не се разбере че са здрави което май е относително по отношение на кокошинките.Малкото канарче което е първо в моя живот а и на тях мисля живя 2 дена и умря чак тогава разбрах че имаме кокошинки,а тук във форума пишете само за какво ползвате и как сте се почти може би избавили с препарати а там където пише за пиленцата не можах да вида такава тема че просто в сламата на гнездото може да има такива гадове,те са както знаете червени гадни паячета.Сега се простих и сканарката си която беше съвсем младичка и много жизнена.Та на темата моя съвет е не се надявайте че като се къпят канарчетата редовно и им сменяте пясъка почти 3 пъти седмично няма да имате кокошинки трябва да сте много наблюдателни и като нощем чуете някой да се чеше или забележите черни микроскопични лайнца около клетките или по кацалките това не е от яденето а от кокошинките не са люспички. Освен това малката която почина 4 дена след като измъти може би беше отслабнала имунната и система и получи поскоро инфекция от мнжеството ухапвания които имаше дори крилата и бяха с наядени пера тия дългите.Въпреки третирането с препарат въпреки силната храна богата на витамини,сепийни кости,креди пясъци икакви ли не екстри отва не дава гаранция че няма кокошинки.Отчаях се не знам дали другите ще оживеят постоянно се пощят а трябва да ги третирам пак чак сед 10 дена.Моля ви пишете и за обикновените хора да знаят как да се справят навреме с болестите и бъдете наблюдателни ,хигиената и храната според мен не са достатъчни! :(
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Пон Май 11, 2009 9:04 am

бъдете наблюдатлени само силната храна и хигиената не са достатъчен гарант че няма кокошинки аз загубих малко и майката му заради немърливостта да ги огледам тия пусти клечки и кацалки че са пълни с мръсни червени гадове,а сега се чудя дали ще ми оживеят и другите нали има там някакъв срок да се пръска чак след 10 дена пак с разтвор от лекарството :?
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: кокошинки

Мнениеот sandan » Пон Май 11, 2009 4:08 pm

pi4on написа:Здавейте на всички!Искам да споделя горчивия си опит да отглегдам какнарчета.Имах 4 броя 2 женски идве мъжки,едните ми оформиха двойка мъжкия много грижовен хранеше я и даже след като снесе тя той влизаше в гнездото докато тя е навън да лежи върху яйцата.Още като ги купувам никога не ги смесам с новите птици това го знам докато не се разбере че са здрави което май е относително по отношение на кокошинките.Малкото канарче което е първо в моя живот а и на тях мисля живя 2 дена и умря чак тогава разбрах че имаме кокошинки,а тук във форума пишете само за какво ползвате и как сте се почти може би избавили с препарати а там където пише за пиленцата не можах да вида такава тема че просто в сламата на гнездото може да има такива гадове,те са както знаете червени гадни паячета.Сега се простих и сканарката си която беше съвсем младичка и много жизнена.Та на темата моя съвет е не се надявайте че като се къпят канарчетата редовно и им сменяте пясъка почти 3 пъти седмично няма да имате кокошинки трябва да сте много наблюдателни и като нощем чуете някой да се чеше или забележите черни микроскопични лайнца около клетките или по кацалките това не е от яденето а от кокошинките не са люспички. Освен това малката която почина 4 дена след като измъти може би беше отслабнала имунната и система и получи поскоро инфекция от мнжеството ухапвания които имаше дори крилата и бяха с наядени пера тия дългите.Въпреки третирането с препарат въпреки силната храна богата на витамини,сепийни кости,креди пясъци икакви ли не екстри отва не дава гаранция че няма кокошинки.Отчаях се не знам дали другите ще оживеят постоянно се пощят а трябва да ги третирам пак чак сед 10 дена.Моля ви пишете и за обикновените хора да знаят как да се справят навреме с болестите и бъдете наблюдателни ,хигиената и храната според мен не са достатъчни! :(


Здрасти , съжалявам за малките ти и се надявам да се справиш с проблема с кокошинките.
Черните микроскопични неща са яйца от кокошинки и са сигурен признак че имаш все още проблем .С третирането се убиват кокошинките ,но не и яйцата им , затова всички кацалки и хранилки ги попари с вряла вода и накисни с белина .Какъв препарат ползваш срещу кокошинките ?
Във форума няма тема за кокошинките защото никой не е писал такава .Форума се прави от всички и ти като негов член можеш да отвориш .
Доброто хранене и хигиената не са достатъчни за доброто здраве на канарите ,но ще те предпазят от много проблеми .
При закупуването на нова птица кокошинките са една от причините за провеждането на карантина .Аз третирам моите с фронтлайн спрей за кучета .
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron