Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: Кокошинки

Мнениеот Lora » Съб Фев 02, 2013 1:47 pm

Ами, явно съм пропуснала момента, но в интерес на истината, въобще не ми беше хрумвало за профилактика на помещенията. Почистваме клетките с белина и гореща вода; редовно се чистят хранилките и подложките, но както прочетох тук това не е достатъчно- още повече, че канарите ни използват клетките само за спане, а сега и за малките. А при положение, че летят навсякъде, предполагам профилактиката ще е на цялата стая, но това ще стане през октомври- ноември. Ще следя темата с интерес да трупам "теоретичен опит".

Благодаря за бързия отговор!
Успех!
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Кокошинки

Мнениеот tubata » Пон Апр 01, 2013 4:39 pm

Колеги за пореден път купувам птица пълна с буболечки (не знам какви) и то от хора които твърдят, че са "голямата работа" с развъждането на птици.За това искам да ви препоръчам препарата Fedona на фирмата B A S F.От 4 години се занимавам с птици и от тогава пръскам само с този препарат и съм много доволен.С него пръскам и кучетата нямат бълхи , нямат кърлежи.Пръскам и вкъщи и от тогава не съм виждал хлебарка.Абсолютно безвреден е за човека, дори и за малки деца.Струва 3 лева и го разреждам с 3 до 5 литра вода.Вчера като купих петлето го напръсках и след 1 час всичките буболечки бяха измряли.Не искам да споменавам имена, но не знам как може някой хора от форума да си гледат птиците така.Явно ги гледат само за продаване.
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: Кокошинки

Мнениеот akademika » Вто Апр 02, 2013 4:00 pm

Радвай се че не си вкарал някоя болест а само кокошинки :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Кокошинки

Мнениеот tubata » Вто Апр 02, 2013 8:50 pm

Да радвам се, защото бързо се справих с проблема и петлето вече върши мъжката си работа, но предишното което купих преди около пет месеца все още е силно изтощено от буболечките.Толкова му бяха изпили кръвта, че е останало само кожа и кости, а от тогава му давам витамини и силна храна, но много бавно се възстъновява .Смятаи колко време е гледано без да е третирано,при наличието на толкова много препарати.
tubata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 12:17 pm
Местоположение: София,Прибой

Re: Кокошинки

Мнениеот woodlark » Вто Апр 02, 2013 9:46 pm

Има един препарат, който се разрежда разрежда с вода и може да се пръска с пулверизатор по стени, цепнатини, други любими скривалища, под, кацалки и дори по гнезда. Ефектът е, че унищожава множество видове гадинки до крак и след десетдневно ново третиране, вече може де се забрави, че съществуват такива паразити като кокошинките. Нарича се Eктомин, струва 2 лева шишенцето и се пръска с конска доза, като естесвено се избягва директното пръскане на птиците.
woodlark
потребител
потребител
 
Мнения: 224
Регистриран на: Сря Мар 27, 2013 11:14 am

Re: Кокошинки

Мнениеот Dr. Velev » Сря Апр 03, 2013 12:47 pm

Най лесно и сигурно е накапване на врата на птицата от канарче до кокошка: канарче 1 капка ,малко пиленце също , кокошка до 3 капки. АИВОМЕК така се нарича субстанцията , има го в най различни търговски форми , като Промектин , Екомектин ,Ивермектин ,Пандекс и всякакви разреждани за търговски цели . Може да се дава и във водата за пиене 1мл .на 1литър веднъж месечно , действа и срещу акари при канари , папагали и гълъби .На безопасно за пръскане на помещение е препарата неостомазан , ампули от 5мл. Разредено в три или пет литра водаа , не е опасен и за котки .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Кокошинки

Мнениеот tekata » Сря Апр 03, 2013 5:15 pm

Конкректно Пандекса как се прилага при канарчета,кокошки и пауни.Колко е срока на деиствие и вреди ли по някакав начин.
tekata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 7:31 pm
Местоположение: nova zagora

Re: Кокошинки

Мнениеот петър » Чет Апр 04, 2013 6:36 am

Здравей,
конкретно препарата Пандекс,на Биовет Пещера се прилага инжекционно подкожно-за кокошки и пауни е 0.1мл на птица и върши чудесна работа.Аз го инжектирам в областта където бута на птицата се съединява с тялото,защото там кожата е най-отпусната.Досега само при една кокошка получих схващане на крака,но дали е от препарата или от това,че съм дръпнал крака по-силно при манипулацията не знам.При канарчета не може да се инжектира-там съществува препарат Пулмомектин,който е на една холандска фирма,която се казва Пантекс и затова ти пиша толкова подробно за да не се объркаш.При дребните птици се накапва на врата върху вената,която се вижда.Концентрацията на ивермектин за дребни птици е 1.2мгна 1мл разтвор,за гълъби е по-голяма.Лошото е ,че го разтварят в спирт,по принцип разтворителя трябва да е друг,но и да ти пиша кой едва ли ще го намериш и направиш в необходимата концентрация.Странични ефекти никоя фирма не описва,но аз съм имал кървене и го отдавам по-скоро на спирта като разтворител,отколкото на ивермектина.Препарата се прилага двукратно през месец за препоръчване преди развъдния сезон.Ефектът е много добър.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Кокошинки

Мнениеот Dr. Velev » Чет Апр 04, 2013 10:50 pm

Разрежда се с пропилен гликол.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Кокошинки

Мнениеот tekata » Пет Апр 05, 2013 11:50 pm

Има ли ефект ако се използва само чрез накапване.
tekata
потребител
потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 7:31 pm
Местоположение: nova zagora

Re: Кокошинки

Мнениеот петър » Съб Апр 06, 2013 8:55 am

За канарчета и дребни птици накапването дава отличен резултат,за гълъби и гургулици също,но препарата,който използваш трябва да е с по-голяма концентрация,при гургулици съм го инжектирал също с отличен ефект.При кокошки аз лично съм го инжектирал и не съм пробвал с накапване за да ти отговоря.При накапването ако е разтворен с пропилен гликол трябва да се внимава птицата да не вдишва от него защото е силно хигроскопичен и попаднал в белия дроб може да навреди-случаите,които съм имал с кръвоизлив май са от това.Ивермектин,даден с водата за пиене ще унищожи всички вътрешни паразити,но се съмнявам да даде резултат за кръвосмучещите и пероядите.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Кокошинки

Мнениеот Букович » Пон Юли 29, 2013 6:17 pm

Здравейте колеги мога да помогна аз използвам pulmosan това са капки слагат се зад врата като на кучетата точно преди започване на размножителния период.Стига за около 100 канара в Испания всички го употребяват .Успех с натрапниците
ПП.Нови канари 3 дни преди да ги сложите при другите
Букович
потребител
потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:26 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта