Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот fridolina » Пон Май 25, 2009 12:02 pm

Изображение
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот aimilios » Пон Юни 29, 2009 9:40 pm

христо абаджиев написа:Виждам че темата е гореща и докато е още топла реших да споделя аз как обеспаразитявам. За целта използвувам препарата СЕВАМЕК .Ветеринарен медикамент за обеспаразитяване на говеда овце кози и свине.Тъи като птиците имат по несъваршена мозачнокръвна бариера ветеринарите ще ви обеждават че е неподходящ и опасен за птици.Аз лично го исползвувам 3 години и съм много доволен.Препарата поразява всички видове нематоди белодробни паразити носни паразити както бълхи въшки кокошинки перояди и други екто и ендопоразити.Исползвува се по следния начин .3 куб. от препарата се разрежда с 3 куб медецински спирт след като се расклатят добре се пребавят към 1 л. вода така раствора е готов за употреба.Първоначално се дава всеки седми ден трипъти подред и след това всеки месец по 1път.Тъи като разтвора мирише на алкохол канарите го пият с неохота за целта им събирам поилките от предния обед зада бъдат жадни.А на папагалита целия преден ден са без вода ама щото са по инати.

Понеже не можах да намеря САВАМЕК във аптеката ми дадоха ПАНДЕХ.. във състава му е включен иверктемин 10мг., бензилов алкохол,етилов алкохол,пропиленгликол, вода за инжекцй...въпросат ми е мога ли да го използвам за борба със краста по птиците? и ако е така на каква схема,понеже има алкохол мисля, че не е нужно да добавям допълнително.
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот stoki-harceri » Чет Май 13, 2010 9:43 am

aimilios написа:
христо абаджиев написа:Виждам че темата е гореща и докато е още топла реших да споделя аз как обеспаразитявам. За целта използвувам препарата СЕВАМЕК .Ветеринарен медикамент за обеспаразитяване на говеда овце кози и свине.Тъи като птиците имат по несъваршена мозачнокръвна бариера ветеринарите ще ви обеждават че е неподходящ и опасен за птици.Аз лично го исползвувам 3 години и съм много доволен.Препарата поразява всички видове нематоди белодробни паразити носни паразити както бълхи въшки кокошинки перояди и други екто и ендопоразити.Исползвува се по следния начин .3 куб. от препарата се разрежда с 3 куб медецински спирт след като се расклатят добре се пребавят към 1 л. вода така раствора е готов за употреба.Първоначално се дава всеки седми ден трипъти подред и след това всеки месец по 1път.Тъи като разтвора мирише на алкохол канарите го пият с неохота за целта им събирам поилките от предния обед зада бъдат жадни.А на папагалита целия преден ден са без вода ама щото са по инати.

Понеже не можах да намеря САВАМЕК във аптеката ми дадоха ПАНДЕХ.. във състава му е включен иверктемин 10мг., бензилов алкохол,етилов алкохол,пропиленгликол, вода за инжекцй...въпросат ми е мога ли да го използвам за борба със краста по птиците? и ако е така на каква схема,понеже има алкохол мисля, че не е нужно да добавям допълнително.


тва е за кокошинки по-канарите pulmomectine и струва 18 лв за 200 канара
http://www.pantex.net/pigeons/datasheet ... 0drops.pdf
stoki-harceri
потребител
потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 12:52 pm
Местоположение: Sofiq

Мнениеот vaerons » Чет Май 13, 2010 11:37 pm

Пантекс наистина деиства много добре. :| :| :|
Аватар
vaerons
потребител
потребител
 
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Яну 03, 2010 7:51 pm
Местоположение: sofia

Мнениеот paboev » Нед Май 23, 2010 5:04 pm

stoki-harceri написа:
aimilios написа:
христо абаджиев написа:Виждам че темата е гореща и докато е още топла реших да споделя аз как обеспаразитявам. За целта използвувам препарата СЕВАМЕК .Ветеринарен медикамент за обеспаразитяване на говеда овце кози и свине.Тъи като птиците имат по несъваршена мозачнокръвна бариера ветеринарите ще ви обеждават че е неподходящ и опасен за птици.Аз лично го исползвувам 3 години и съм много доволен.Препарата поразява всички видове нематоди белодробни паразити носни паразити както бълхи въшки кокошинки перояди и други екто и ендопоразити.Исползвува се по следния начин .3 куб. от препарата се разрежда с 3 куб медецински спирт след като се расклатят добре се пребавят към 1 л. вода така раствора е готов за употреба.Първоначално се дава всеки седми ден трипъти подред и след това всеки месец по 1път.Тъи като разтвора мирише на алкохол канарите го пият с неохота за целта им събирам поилките от предния обед зада бъдат жадни.А на папагалита целия преден ден са без вода ама щото са по инати.

Понеже не можах да намеря САВАМЕК във аптеката ми дадоха ПАНДЕХ.. във състава му е включен иверктемин 10мг., бензилов алкохол,етилов алкохол,пропиленгликол, вода за инжекцй...въпросат ми е мога ли да го използвам за борба със краста по птиците? и ако е така на каква схема,понеже има алкохол мисля, че не е нужно да добавям допълнително.


тва е за кокошинки по-канарите pulmomectine и струва 18 лв за 200 канара
http://www.pantex.net/pigeons/datasheet ... 0drops.pdf
Това е един чудесен препарат и много се радвам че го има вече на нашият пазар :| :cool:
Аватар
paboev
потребител
потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 7:14 pm

Re: Кокошинки

Мнениеот ATO » Сря Ное 28, 2012 9:50 pm

Здравейте,
Това е голяма напаст. Каначетата ми имат кокошинки и какво ли не съм пробвал, но ефект почти никакъв. Изчезнат за известно време и пак се появят. Ползвал съм Табернил спрей, много бях доволен, но вече не го внасят. Сега купих Pulmomectine и сложих по една какпка на вратлето, както пише в опътването, да видим какво ще стане. Дано да има ефект.
Някой от лекарите би ли обяснил, препарата смесва ли се с кръвта прониквайки през кожата както иверметрина?
Предварително благодаря!
ATO
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 12:38 pm
Местоположение: Карлово

Re: Кокошинки

Мнениеот slona67 » Пет Ное 30, 2012 10:40 am

Инс-15 за помещението и инвентара и си ОК!Това,че си ги накапал не е лошо,но си изчисти канарджийника!Успех в борбата с напаста!!!!!!!!!!!!
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Re: Кокошинки

Мнениеот stoki-harceri » Пет Ное 30, 2012 11:23 am

Ето един чудесен препарат за въшки по-канарите:
http://lekoom.com/product/aveflor-ood/arpalit-neo
http://www.pet-shop.sk/e-shop/action/pr ... 50ml.xhtml
Пожелавам ти успех в борбата с въшките колега . :cool: :cool: :cool:
stoki-harceri
потребител
потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 12:52 pm
Местоположение: Sofiq

Re: Кокошинки

Мнениеот ATO » Нед Дек 02, 2012 10:51 pm

Благодаря за съветите!
Клетките са изпарени и напръскани с Биокил. Ще чакам да видя какъв ще е резултата. Този спрей който предлагате не го намирам да се продава в България.
ATO
потребител
потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 12:38 pm
Местоположение: Карлово

Re: Кокошинки

Мнениеот doctora » Пон Дек 03, 2012 8:04 pm

Арпалита е хубав препарат, ноооо едно време....преди около 30 години. С всички съвременни препарати е сложно лечението.....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Кокошинки

Мнениеот Lora » Съб Фев 02, 2013 12:42 am

Здравейте!
Ако може да попитам, понеже съм доста на "вие" с доста неща. Попаднах на темата и се замислих, че не съм правила профилактика с/у кокошинки с каквито и да било препарати. Имам канарчета от една година и няма някакви симптоми/признаци за наличие на паразити, но то като се замисля, аз не знам дали ще ги разпозпозная, ако се появят такива. Та, понеже ми направиха впечатление думите на Sandan, че е по-добре канарчетата да бъдат предпазени от появата на кокошинки, отколкото после да се борим с тях... удачно ли е да направя сега профилактика със съответен препарат? Тук трябва да спомена, че от вчера имаме две бебета и това малко ме разколебава, понеже ако сега се наложи да преместя канарите в друга стая, те може да се стресират и да спрат да хранят бебетата. От друга страна, ако не ги преместя, препарата дали няма да навреди на малките?

Благодаря за вниманието! :drinks:
Аватар
Lora
потребител
потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 11:59 am
Местоположение: София

Re: Кокошинки

Мнениеот slona67 » Съб Фев 02, 2013 1:06 pm

Lora - Моя съвет е, в този момент да не предприемаш нищо по този въпрос!Остави си птиците на мира,щом имат малки!Обикновенно профилактиките (било за кокошинки, или против разни болести)се правят преди развъдния сезон.Повреме на сезона(а при теб явно е започнал) се предприемат само наложителни действия.Ако имаше кокошинки, със сигурност щеше вече да си разбрала.
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта