Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

кокошинки

Мнениеот иван росинов » Пон Май 11, 2009 9:38 pm

Как бих могъл да използвам Фронтлайн във волира?Мястото ли се пръска или само птиците и в каква дозировка се използва?Ако се третират птици във самостоятелни клетки които по същото време мътят,вреден ли е той за яйцата?През какъв интервал се използва той?В момента нямам от тези гадини,но волиерата е външна и тези предпазни действия трябва да се извършат.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Мнениеот pi4on » Пон Май 11, 2009 10:08 pm

ползвах ectomin от ветеринар препоръчано но не помогна днес си взех Tabernil за пръскане и пиене някакво испанско лекарство ще видим какво ще стане ще ви пиша обезателно понеже се чешат като луди нощем за това днес ходих пак при ветеринря добре че е учтив и грижовен дано ми устискат канарите поне че са много големи певци, а и като се привържеш към някой много ти липсва нали знаете постоянно се сещате за други преди това умрели от бог знае какво
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Dr. Velev » Пон Май 11, 2009 10:22 pm

Най- ефикасно средство за бързо справяне с проблема през развъдния период е накапване на капка фронтлайн /спрей / за кучета и котки на мастната жлеза на опашката, може да се накапе и капка Айвомек / севамек /- Клетките и гнездата се напръскват с неостомазан 1мл на 1литър вода - Най доброто е препарата на INS 15
напръсване на помещение и клетки.
Сега има един нов вид кокошинки , които са много малки и живеят в птиците , за разлика от "старите " те не се крият в кацалките и други укрития . Движат се много скоростно и борбата с тях е доста по-сложна , защото се размножават много бързо и дори само една да е останала жива след кратко време въстоновява голям брой поколения . С тези паразити не може да се справите беза третирате на самите птици и то многкратно - Препаратите не убиват яйцата снесени в перушината.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

кокошинки

Мнениеот иван росинов » Вто Май 12, 2009 10:26 pm

Здравейте!

Днес отидох до ветеринарна аптека за да купя препарати против кокошинките! Доктора който работи в нея се слави като един от най-добрия в Пловдив!Въпреки че бях записал от форума препаратите които препоръчваше др.Велев,в момента там такива нямаше!Доктора ми препоръча други,взех ги,като изобщо не прочетох какво пише на шишетата.Като се прибрах,на препарата за външни паразити пише"НОБИВАК ДХППи"оказващ се,атеноирана и лиофилирана ваксина срещу гана,инфекциозен хепатит,парвеовироза и параинффлуенция при кучетата! :shock: Дали доктора е объркал шишетата или аз нещо се бъркам,защото с лекарствата съм на Вие! :oops: Някой ползвал ли е изочбщо от вас такова нещо срещу кокошинки?
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Re: кокошинки

Мнениеот nightingale » Вто Май 12, 2009 10:44 pm

иван росинов написа:Здравейте!

Днес отидох до ветеринарна аптека за да купя препарати против кокошинките! Доктора който работи в нея се слави като един от най-добрия в Пловдив!Въпреки че бях записал от форума препаратите които препоръчваше др.Велев,в момента там такива нямаше!Доктора ми препоръча други,взех ги,като изобщо не прочетох какво пише на шишетата.Като се прибрах,на препарата за външни паразити пише"НОБИВАК ДХППи"оказващ се,атеноирана и лиофилирана ваксина срещу гана,инфекциозен хепатит,парвеовироза и параинффлуенция при кучетата! :shock: Дали доктора е объркал шишетата или аз нещо се бъркам,защото с лекарствата съм на Вие! :oops: Някой ползвал ли е изочбщо от вас такова нещо срещу кокошинки?
Докторът ги е объркал.Върни му ваксината, защото утре ще бръкне в хладилника и ще нахака на някой пес ектомин във вратът.Поне му се обади за да не стане гаф.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот karabadjakov » Сря Май 13, 2009 9:54 pm

Проблема е разрешен качествено :)
karabadjakov
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2008 11:08 am

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Май 13, 2009 10:42 pm

Dr. Velev написа:Най- ефикасно средство за бързо справяне с проблема през развъдния период е накапване на капка фронтлайн /спрей / за кучета и котки на мастната жлеза на опашката, може да се накапе и капка Айвомек / севамек /- Клетките и гнездата се напръскват с неостомазан 1мл на 1литър вода - Най доброто е препарата на INS 15
напръсване на помещение и клетки.
Сега има един нов вид кокошинки , които са много малки и живеят в птиците , за разлика от "старите " те не се крият в кацалките и други укрития . Движат се много скоростно и борбата с тях е доста по-сложна , защото се размножават много бързо и дори само една да е останала жива след кратко време въстоновява голям брой поколения . С тези паразити не може да се справите беза третирате на самите птици и то многкратно - Препаратите не убиват яйцата снесени в перушината.

За какъв нов вид става въпрос колега?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Re: кокошинки

Мнениеот Dr. Velev » Чет Май 14, 2009 8:46 pm

nightingale написа:
иван росинов написа:Здравейте!

Днес отидох до ветеринарна аптека за да купя препарати против кокошинките! Доктора който работи в нея се слави като един от най-добрия в Пловдив!Въпреки че бях записал от форума препаратите които препоръчваше др.Велев,в момента там такива нямаше!Доктора ми препоръча други,взех ги,като изобщо не прочетох какво пише на шишетата.Като се прибрах,на препарата за външни паразити пише"НОБИВАК ДХППи"оказващ се,атеноирана и лиофилирана ваксина срещу гана,инфекциозен хепатит,парвеовироза и параинффлуенция при кучетата! :shock: Дали доктора е объркал шишетата или аз нещо се бъркам,защото с лекарствата съм на Вие! :oops: Някой ползвал ли е изочбщо от вас такова нещо срещу кокошинки?
Докторът ги е объркал.Върни му ваксината, защото утре ще бръкне в хладилника и ще нахака на някой пес ектомин във вратът.Поне му се обади за да не стане гаф.


Накои доктори използват шишенца от ваксина като разфасовка . Не е най правилно и явно този доктор разфасова и разрежда някои неща . :shock: :shock: :shock:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

кокошинки

Мнениеот иван росинов » Чет Май 14, 2009 9:44 pm

Благодаря за съвета от др.Велев!
Вече смених аптеката.Още същата вечер като разбрах какво е станало, изхвърлих всичкокупено да сега.Попаднах на друг лекар,който обясняваше много достъпно и разбираемо!Закупих 10 продукта от гамата Tabernil за декоративни птици на компанията Divasa Farmavic и искам да попитам,дали някой ги е ползвал и какви му са отзивите?Препарата INS 15 също го намерих и взех.
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Re: кокошинки

Мнениеот sandan » Чет Май 14, 2009 10:26 pm

иван росинов написа:Благодаря за съвета от др.Велев!
Вече смених аптеката.Още същата вечер като разбрах какво е станало, изхвърлих всичкокупено да сега.Попаднах на друг лекар,който обясняваше много достъпно и разбираемо!Закупих 10 продукта от гамата Tabernil за декоративни птици на компанията Divasa Farmavic и искам да попитам,дали някой ги е ползвал и какви му са отзивите?Препарата INS 15 също го намерих и взех.


Прочети внимателно упътването на INS 15 ,мисля че с него се пръска помещението като преди това се извадят птиците.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

кокошинки

Мнениеот иван росинов » Чет Май 14, 2009 10:40 pm

Пише че при правилна употреба,птиците чоже да не се изкарват от помещението.Ще пробвам при здрачаване,когато вече са на кацалките за сън,да няма движение!
иван росинов
потребител
потребител
 
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Дек 25, 2008 4:18 pm

Re: кокошинки

Мнениеот sandan » Чет Май 14, 2009 11:37 pm

иван росинов написа:Пише че при правилна употреба,птиците чоже да не се изкарват от помещението.Ще пробвам при здрачаване,когато вече са на кацалките за сън,да няма движение!


Ше рискуваш по средата на развъдния сезон ? :o
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта