Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Кокошинки

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: Кокошинки

Мнениеот ivelinsky » Пет Фев 14, 2014 2:33 pm

tekata написа:Конкректно Пандекса как се прилага при канарчета,кокошки и пауни.Колко е срока на деиствие и вреди ли по някакав начин.


Много добър препарат .
Но от горчив опит Ви казвам " НЕ КАПЕТЕ МАЛКИТЕ КАНАРЧЕТА " . От 40 броя , оцеляха само 2 броя .
Второ не пръскайте птиците директно с Фендона , за един месец всички спряха да пеят . Точно преди конкурса в Поморие :cry: :cry: :cry:
Иначе вече се справих с тези неприятели .
Моето заключение е , че трябва на 1-2 месеца профилактично да се пръска с препарати и постоянно да се наблюдават клетките , да не се покажат отново .

Успех на всички през новия сезон !!!!!!!!!
:drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks: :drinks:
канаровъд
ivelinsky
потребител
потребител
 
Мнения: 107
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 12:11 am
Местоположение: JAMBOL

Re: Кокошинки

Мнениеот loveca4 » Пон Апр 21, 2014 10:17 pm

Аз видях хаир от Айвомек три пъти седмично през първитв 2 седмици 1мл.в един литър вода,а след това по веднъж седмично през следващият един месец,и профилактично по един път в месеца,и третиране на два пъти с Неустомазан,безвреден за топлокръвни,третирах ги както са на яйцата без проблем...
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: Кокошинки

Мнениеот inatri » Съб Юни 28, 2014 2:03 pm

Здравейте колеги,
Почти всяка пролет имам преблем с тези гадини, но след няколко пръскания обикновено всичко приключва. Предполагам, че се появяват, защото отглеждаме птиците извън населено място, дворът ни е насред една горичка и вероятно ги има в природата около нас. Тази година, обаче е различно / може би заради влагата и високите температури/ - вече повече от месец водя безуспешна борба с тези гадини и оставам с впечатлението, че развиват резистентност към използваните от мен препарати - ектомин, циперметрин и неостомозан. Къпах два пъти птиците - веднъж с ектомин, втори път с неостомозан. Съпругът ми обгори с пистолет с горещ въздух целия кокошарник, пръскаме с гореспоменатите препарати, но след няколко дни отново се появяват стотици - всичките са тъмни, като ги натиснеш пукат пълни с кръв! Накапала съм всички птици с айвермектинов препарат, но явно няма голяма полза........... Сложили сме в полозите и в самия кокошарник бъз, сменяме го редовно , но нейсе! Загубихме и едно младо петле - сутринта го намерихме с побелели гребенче и менгуши, сякаш ни е чакало за да ни умре в ръцете.....
Вчера попаднах на публикация за препарат Байер, който е предназначен специално за борба с кокошинки при носачки и бройлери. Обнадеждена, защото посоченото активно вещество е коренно различнно от всичко, което съм използвала до момента, се свързах с офиса на Байер за БГ. Оттам ми дадоха информация за дистрибуторите. Проведох над 30 телефонни разговора за да резбера, че у нас се внася само разфасовката от един литър, която е на цена почти 300 лв! Байер в Русия например, го предлага в разфасовки от 250 мл, 1 и 5 литра, но политиката за БГ била такава! Както и да е, попаднах на много учтив дистрибутор, който след около час ми се обади с инфомация, че от цяла България има само един ветеринарен кабинет, на 250 км. от София, който зарежда от този препарат и можеш да си купиш 50-100 мл. на нормална цена! Сега с нетърпение очаквам да ми го донесат - наложи се да помоля роднини на колега да ми го закупят и изпратят, защото от въпросната аптека нямат практика да изпращат по куриер. Щом го изпробвам ще споделя дали наистина действа, защото вярвам, че има и други като мен, които се опитват да се преборят с тази напаст! Още повече, че тази година времето способства разпространението и размножаването им!
Все още не съм сигурна в крайия резултат, затова ще се радвам, ако споделите и своя опит в тази борба.
Пожелавам успех и здрави птици на всички Ви
inatri
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 1:38 pm
Местоположение: София / Царево

Re: Кокошинки

Мнениеот TK3C-74 » Съб Юни 28, 2014 11:38 pm

друг път като решиш да пръскаш кокошарника, отиди в някоя агро аптека и поискаш някой системен инсектицид, не контактен. ще имаш по-голяма полза от инсектицида вместо да пръскаш с препаратите с които къпеш птиците.
Аватар
TK3C-74
потребител
потребител
 
Мнения: 458
Регистриран на: Съб Юли 09, 2011 12:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Кокошинки

Мнениеот miroki » Нед Юни 29, 2014 8:04 pm

А да не са бълхи?
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Кокошинки

Мнениеот inatri » Вто Юли 15, 2014 11:03 pm

miroki написа:А да не са бълхи?

Здравейте,
както обещах, споделям опит от препарата на Байер името му е "Бай Мийт" - успях да го закупя от гр. Гоце Делчев, не ме питайте какви "гимнастики" трябваше да направя за да си го набавя............. И така - резултатите - почти нулеви, на следващия ден гадините си "щъкаха" необезпокоявани и доволно напити! В отчаянието си отново препрочетох характеристиките на всички възможни препарати, а една колежка ме подсети за един забравен от мен препарат, който съм използвала срещу комари - ФЕНДОНА. Не смея все още да се похваля, но май от него има ефект, не е контактен инсектицид, има остатъчно действие и май засега има полза от него! Ще пръскам още няколко пъти с него, надявам се най-сетне да изляза победител в тази неравностойна борба.
Имам въпрос към колегите, които са използвали белина - нямам възможност да преместя птиците на друго място и ако реша да обработя помещението с белина има ли проблем ако птиците влязат в него след около час - два? Хлора не е ли опасен за дихателната им система?
Има още нещо, което още не съм пробвала, но ако някой има опит нека го сподели - имам предвид ултразвуковите уреди, за които се твърди, че са ефикасни срещу хлебарки, комари, мухи, мравки и т.н /рекламират ги по телевизията/
Използвам случая да попитам и дали някой има опит в борбата с мравки - дървояди? Ще ми изядат къщата, нападнаха бойлера - изядоха пяната, която е в него за изолация! Сега са нападнали конструкцията на асмата, въобще не се шегуват! Проблемът е, че съм в гората, невъзможно е да огранича достъпа им, но ако някой знае за някой препарат за обработка на дървесината, моля нека сподели!

Поздрави,
inatri
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 1:38 pm
Местоположение: София / Царево

Re: Кокошинки

Мнениеот inatri » Вто Юли 15, 2014 11:06 pm

Пропуснах да отбележа, че препаратът на Байер се предлага като най-ефикасния за борба с тези паразити, рекламират го като единственото решение за профилактика и борба с гадините в големите птицеферми! Разфасовките, които се предлагат в БГ са само от 1 литър и цената е 250 лева! Честно казано много съм разочарована, имах големи надежди и очаквания за него.
inatri
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 1:38 pm
Местоположение: София / Царево

Re: Кокошинки

Мнениеот miroki » Сря Юли 16, 2014 9:02 am

За фендоната на BASF мисля е писано в тази тема. Хубав препарат е. Аз го ползвам и за бълхи и хлебарки, в по-сериозна доза.
Има голямо разнообрази и от тези ампули по 2 лева. Но не всички са добри.
Изработка на сайт http://www.sitemiroki.net
Всичко за ездата: http://www.nomadendurance.eu
Аватар
miroki
потребител
потребител
 
Мнения: 848
Регистриран на: Пон Май 09, 2011 2:49 pm
Местоположение: Варна

Re: Кокошинки

Мнениеот Aquila Chrysaetos » Сря Юли 16, 2014 11:28 am

здравейте
явно тази година, тези гадини са в някакъв възход. от доста места чувам, че имат проблем тях. гледам си птиците в тавански апаратамент и се появиха изневиделица (имам съмнения откъде)... интересно е че кафезите ми са в три помещения и само в едното (развъдното) се наройха апокалптично! Първо ги третирах с Биокил, основно него използвах няколко години като профилактика. Резултата - изчезнаха, НО се появиха две седмици по късно в цялото помещение и във всяко гнездо! След консултация с ветеринари и продавачи на препарати за защита се насочиких към INS 15 за обезпаразитяване на клетки и помещения и Екомектин по капка на пиле на врата (и малки и големи) , също така и някаква пудра на дъното на всяко гнездо! Интересно, че гадинките продължиха да щъкат по кафезите още десетина дни... след това изчезнаха и така вече трети месец няма следа от тях... дано да съм се справил и споделеният опит да е от полза..... ПС - Относно птиците, загубите са пиленца от две гнезда, които се излюпиха в деня на работа с препаратите....
Поздрави
Avis rаrа
Аватар
Aquila Chrysaetos
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Пон Дек 27, 2010 12:29 pm
Местоположение: Sofia

Re: Кокошинки

Мнениеот doctora » Сря Авг 06, 2014 1:09 am

Разполагам с отличен препарат за кокошинки с гарантиран ефект на разумна цена. Прилага се лесно чрез пръскане след разтваряне без спазване на специални предпазни мерки. За повече информация, на лични. С повече от 30 години практика на ветеринарен лекар, това е единственото сигурно нещо.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: Кокошинки

Мнениеот Христо Петров » Пет Авг 08, 2014 8:35 pm

За Doctora:

Виж ЛС

Христо Петров
Аватар
Христо Петров
потребител
потребител
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 11:21 am
Местоположение: ВАРНА

Re: Кокошинки

Мнениеот pavel ivanov » Пон Яну 18, 2016 8:09 pm

Здравейте колеги, колко е карантинния период на канарчета с кокошинки. Накапаниса с пандекс и пудра.
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron