Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


главичката е обърната

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

главичката е обърната

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 10:48 am

здравейте нуждая се от спешен съвет едно от малките ми което е на месец получи голяма травма .Понеже ги пускам да хвърчат из стаята то се удари някак си в един шкаф и падна зад него аз го извадих но беше подуто някак си в гръдната област пробвах дали стиска с крачета да има сила но си държи главата назад дали ще оживеее май е доста голяма травмата а според мен не беше толкова фатален удар може би от стрес ще умре не знам помогнете с нещо сега съм го оставила в една кутия само и май бере душа само жуми и главата е назад а инак като се помъчих да го огледам то се изплъзна и хвърча но не може да каца и се поду още повече накокошинено е аз го подпрях в ъгъла на кутийката поне да не му седи главата много назад май няма да издържи
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 11:14 am

няма нужда пилето умря
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 11:43 am

и все пак дали можех нещо да направя какво се получава в организъма на пилето в този случай може би големи кръвоизливи нямаше учестено дишане въпреки че в областта на гушката се бе подуло малко но аз си мислех че като защитна реакция може би сбърках като го хващах и то се изплъзваше и хвъркаше и с ,това се получиха повече усложнения но нали уж с цел да го огледам е ако някой има подобни случай и може нещо да се направи или е по добре нищо да не се прави моля ако иска някой да обясни за да знаем за напред
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот rookie_gyn » Чет Фев 18, 2010 12:10 pm

За него нищо не е могло да се направи, но за останалите - да, можеш да направиш нещо. Просто никога не ги пускай повече да летят в стаята.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 12:29 pm

да това е ясно че скоро няма да ги пусна но нали е хубаво да летят заради гръдната кост (или мускул) досега не се е случвало -пускам си големите птици редовно и не съм имала проблем но понеже за пръв път имам малки не знам кога трябва да стане това да могат да се разхождат извън клетките понеже моите не са волиери
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот nightingale » Чет Фев 18, 2010 2:10 pm

pi4on... как да ти кажа. Сигорен съм ,че много пъти си прочела твърдението ,че такива птици НЕ трябва да се пускат да летят свободно в стаята.Винаги се стига до инциденти. Въпросът е само кога и колко ще е тежък той. Лично аз не един път съм ти казвал да не го правиш.Rookie_gyn ти написа същият съвет обаче ти си знаеш своята. Чудно ми е след като си убедена в нещо и никой не може да ти втълпи в главата ,че това нещо не е правилно, та чудно ми е защо въобще искаш съвети. Защо въобще питаш като отговорът минава през главата ти като вятър през ключалка. И дай да ти кажа още нещо. Не се самозалъгвай че пускаш пилетата да летят за да им осигориш добре развита гръдна мускулатура. Ти просто ги пускаш да си ПРАВИШ КЕФА. Абсолютно , ама абсолютно съм убеден в това. Това поведение на ''загрижен собственник'' ми е много познато. Тук във форума е пълно с такива . А и още нещо. Главата на канарчето ти се е изкривила заради увредената мозъчна дейност . Вследствие на удара нервната система спира да работи нормално, появяват се конвулсии парализи ,гърчове и смърт.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 2:25 pm

не е било за кеф а винаги се старая да направя това което е нормално добре значи -забранено е да се пускат навън разбрах го
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Чет Фев 18, 2010 2:30 pm

и ще кажа че ако са били навън е защото искам да им доставя на тях удоволствие а не на мен на мен не ми харесва пилетата каквито и да са те да страдат и винаги съм предполагала че е по добре на по широко но ясно голяма грешка няма да се повтори ,в същото време искам да те попитам до колко тези които никога не са хвърчали са здрави според теб
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот nightingale » Чет Фев 18, 2010 4:31 pm

Oх ! Ти направо ме смайваш. На много места тук ( а и не само ) е описано подробно по какви начини се предотвратява атрофията на мускулите В кафез с размери като твоя кацалките се слагат така,че птицата движейки се по тях да може да подхвръква. По този начин канарчето винаги ще е във форма. Никой не ти е казал че е забранено да си пускаш птиците извън кафеза. То е просто опасно и ти вече имаш горчивият опит. Няма да си първата -нито последната която разбира това когато е късно. Хайде да не влизаме в ненужна полемика. Знам ,че ми се сърдиш за това, че съм така прям с теб. Това си е твое право. Удоволствие на птичките си ще доставиш не като ги пускаш и прибираш, а когато им предоставиш нормални условия на живот, здравословна и качествена храна, водичка за къпане и пиене и разбиране което те ще превърнат в доверие към теб и ще ти се отблагодарят с дълги години живот през ,който живот песните им няма да стихват.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Фев 18, 2010 9:15 pm

Съжалявам за пиленцето :( !

Любовта към птичките ти няма да се разбере от всички съфорумци , за това си спести ядовете и това , някой да ти казва какво е правилно и какво не ! Те не знаят как трепериш върху всяка една от тях , как те боли , когато тях ги боли и как въпреки , че са канари цялото ти свободно време се върто около тях ! Как се прибираш и питаш " Нахранени ли са канарите ?" Това не може да се разбере , защото ти изпитваш състрадание и ще си дадеш и последните стотинки , за да купиш птицата от магазина , само защото виждаш , че тя там се мъчи ! В днешното време просто няма място за такива чувства , за това ще те и оклаймяват !

Старите ти птици много добре се справят със свободата , която си им дала , но младите имат още много да учат ! Те в момента са като кутретата , които трябва да се водят на повод ! Същото се получава и при папагали и други подобни , когато се пуснат за първи път - и те не знаят къде е границата , но всичко е процес на учене ! Изчакай да "поулегнат" и след това няма да има инциденти !

Поех топката , сега ще се почне по мен :cool:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот nightingale » Чет Фев 18, 2010 9:23 pm

Няма да те почвам защото си доста кисела а и си на годинки така, че не си от най крехките. :wink: Ще напиша само нещо за любовта към птиците. Тя скъпа няма нищо общо с правилното отглеждане. :nono:
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Фев 18, 2010 9:29 pm

nightingale написа:Няма да те почвам защото си доста кисела а и си на годинки така, че не си от най крехките. :wink: Ще напиша само нещо за любовта към птиците. Тя скъпа няма нищо общо с правилното отглеждане. :nono:

Че кой говори тук за теб :think:

Защо се буташ винаги сам на първите редове и между шамарите ? Мисля , че постът ми бе единствено и само написан към и за pi4on :!: :!: :!:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron