Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


счупено краче на малко канарче

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

счупено краче на малко канарче

Мнениеот ivanov1373 » Чет Мар 04, 2010 3:50 pm

здравейте дали малко канарче със счупено краче ще може да живе е нормално
ivanov1373
потребител
потребител
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 5:23 pm
Местоположение: burgas

Re: счупено краче на малко канарче

Мнениеот nightingale » Чет Мар 04, 2010 6:17 pm

ivanov1373 написа:здравейте дали малко канарче със счупено краче ще може да живе е нормално
Със ''счупено краче'' никой не може да живее нормално. Може обаче птицата да се прегледа от компетентен човек, да се локализира счупването и в крайна сметка да се помогне до такава степен,че след 30-40 дена канарчето да е възстановено напълно.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: счупено краче на малко канарче

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Мар 04, 2010 7:27 pm

А съм скептичен по отношение въстановяването на счупените крайници при тези дребни птици,поради травматициране на съдовете и нервите,особено за откритите фрактури.
Чудесата са възможни единственно в първите 24 часа след фрактурата ,след компетентна и правилна намеса.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Емо » Чет Мар 04, 2010 7:50 pm

Аз имах канарче което си беше счупило крачето точно там където се събират пръстчетат! Вероятно в някой ъгъл на клетката се беше заклещило и като се е дърпало е станала белята! (по точно беше една волиера на терасата)

Та то си носеше пръстчетата около седмица абсолютно неподвижни и постоянно чавъркаше с човката на мястото на счупването и успя да ги откъсне! Крачето му заздравя - имаше даже малка топка от мускули отдолу! То живя около 2 години така - стъпваше на двата крака, но се хващаше на кацалките с пръстите на единия! Не разбрах от какво умря, но не беше от крачето!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: счупено краче на малко канарче

Мнениеот Paulina » Чет Мар 04, 2010 8:29 pm

ivanov1373 написа:здравейте дали малко канарче със счупено краче ще може да живе е нормално

Аз имам зеброви амадини с повредени крачета ( едната даже е само с един крак - другият изсъхна и падна след счупване ) и те живеят "нормално" - тоест нищо не им липсва , освен , че не стават за разплод и са само бройка в ятото .
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron