Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадините ми умират системно от 10 дни

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Мар 04, 2010 11:49 pm

От два месеца давам някакви цветни бишкоти уж Холандски с витамини /насипни от Подуене/.Може ли да е натравяне с натрупване?
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Мар 04, 2010 11:49 pm

nightingale написа:Aз мисля ,че ако причината е в новите птици ,то са тези от Сърбия. Милчо също внася от там. Имаше период когато от там влизаха доста проблемно корели. Сигорно си спомняш .

Е аз си спомням,но има доста които им се плаче,но така е с евтеното и пирона в киселото мляко.Макар още да сравняват истинските неща от България точно с тези цени,но нещата са на космически растояния.
Тя сръбската стока си е направо на оттърване.За това и цените са им такива ,за да не плачат твърде. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :| :| :| :drinks: :drinks: :drinks:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Мар 04, 2010 11:52 pm

Но защо не умират малките?! :think:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Мар 05, 2010 12:17 am

Незнам!!! Даже се излюпват нови и там има смъртност но не е масова. Другото което е странно че капват отраз без да се накокошинят даже Разрязах наяколко но нищо странно за неразбиращ освен пълни аорти с тъмна кръв.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Мар 05, 2010 12:55 am

ТЕРИЕР написа:Незнам!!! Даже се излюпват нови и там има смъртност но не е масова. Другото което е странно че капват отраз без да се накокошинят даже Разрязах наяколко но нищо странно за неразбиращ освен пълни аорти с тъмна кръв.

И кръвоизлеви във ч.дробчета, а и на всякъде.Хемолитична история.Къпят се в кислород ,но няма кой да го достави.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот nightingale » Пет Мар 05, 2010 12:59 am

ТЕРИЕР написа:Незнам!!! Даже се излюпват нови и там има смъртност но не е масова. Другото което е странно че капват отраз без да се накокошинят даже Разрязах наяколко но нищо странно за неразбиращ освен пълни аорти с тъмна кръв.
Mежду другото от първото ти мнение става ясно че проблема е само при тъкачите. Дали умират малките на 100% или на 60% това не е чак толкова важно. Ако няма проблеми при другите видове птици,потърси причината в храната. Тоест в храна която само тъкачите обичат да ядат а другите или не я използват или го правят по малко. А и ако им даваш зеленина ,спри я веднага до изясняване на положението.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Мъро » Пет Мар 05, 2010 1:11 am

a накиснатия хляб.Ето защо съм против него навремето имах проблем с хляба и вълнистите за това не давам.Другия вариант е да прекаляваш с добавките като калции и други подобни и аз навремето имах проблем с предозиране на калговос на амадините спрях го и проблемите и те спряха после го давах в умерени количества и с почивки и нямаше проблеми
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

Мнениеот петър » Пет Мар 05, 2010 7:43 am

Според мен такава внезапна смърт може да се дължи на стрептококова инфекция.Дай им амоксицилин детски сироп-5мл на 1.5л вода за 7дни.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот ТЕРИЕР » Пет Мар 05, 2010 8:47 am

Всички калциеви продукти съм ги спрял веднага заради Доксициклина.Зеленото също не е давано от 10дни.От днес минавам на нова партида храна само канарено семе и лудо просо, а сутрин малко яйце.С хляба проблема ми е добре познат, но не е той.При него при мен първи заминават най малките с гуши като мехури, затова добре го дозирам, а и 10 дни вече не давам хляб
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот g.ganev » Съб Мар 06, 2010 6:56 pm

При бактериални или вирусни заболявания първо падат птиците с най слаб имунитет,а това са старите и изтощени от гнездене .
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Мар 07, 2010 8:36 am

Птиците са почивали 6 мес. и са събрани декември в перфектно състояние. Умрялите са всякакви ,има и малки и млади и стари, няма изтощени птици.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот Paulina » Нед Мар 07, 2010 3:27 pm

Все още ли продължават да ти умират ?

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта