Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадините ми умират системно от 10 дни

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот g.ganev » Нед Мар 07, 2010 5:06 pm

Пусни птици за бактериологично изследване.От симптомите които описваш е трудно да се постави диагноза.Това че птиците са почивали не значи че са възстановени и с добър имунен статус.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот ТЕРИЕР » Нед Мар 07, 2010 7:36 pm

Днес е трети ден без да има уряла, ако не се брои едно зеброво което остана в гнездото 3 дни след като другите излетяха. Беше с празна гуша и мисля че не е хранено. Смених партидата на храната, а доксициклина е вече 9-ти ден /на 10-ти спирам/. Още не бързам да се радвам и има ли умряла птица я занасям за изследване.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот Paulina » Нед Мар 07, 2010 7:45 pm

Дано черната вълнá е вече преминала !

Изображение
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот g.ganev » Нед Мар 07, 2010 9:03 pm

Анализирай ситуацията и промените .Дано успееш да разбереш причината.Успех и без повече загуби.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora

Мнениеот ТЕРИЕР » Пон Мар 08, 2010 11:55 pm

Анализирам, но само гадая за причината.Проблемите спряха като изхвърлих старата партида храна....но може и антибиотика да си каза думата чак към седмия ден. Днес се досетих че 3-4 дни преди да започнат да измират от отдушника миришеше на Силикон доста силно и това траеше поне два дни. Нищо 100 процента сигурно.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот ТЕРИЕР » Чет Мар 11, 2010 7:09 pm

Препоръчвате ли да повторя антибиотика и след колко време? Давал съм го 10 дни.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Мар 11, 2010 11:44 pm

ТЕРИЕР написа:Препоръчвате ли да повторя антибиотика и след колко време? Давал съм го 10 дни.

При тези обстоятелства нужно ли е?
Хубаво е ,че си установил причината.
Ако няма смъртност,не виждам причина за това.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Мар 23, 2010 9:53 pm

Преди 3-4 дни при птиците ми пак се повтори същата история. Първо едно на втория ден четири и т.н.Веднага започнах Гентамицин и дадох птици за изследване. Днес излезе резултата, колибактерия. Как ме съветвате да продължа лечението??? Сега са на Гентамицин 4-ти ден и са видимо добре.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот nightingale » Вто Мар 23, 2010 10:44 pm

ТЕРИЕР написа:Преди 3-4 дни при птиците ми пак се повтори същата история. Първо едно на втория ден четири и т.н.Веднага започнах Гентамицин и дадох птици за изследване. Днес излезе резултата, колибактерия. Как ме съветвате да продължа лечението??? Сега са на Гентамицин 4-ти ден и са видимо добре.
Забрави за гентамицина. Дай на птиците си ''КОЛИСТИН''. А този който ти е определил колибактерията го попитай какъв процент трябва да бъдат тези бактерии в посявката за да се счита ,че количеството клони към болест. Нали разбираш -колибактериите са условнопатогенни организми , които нормално се намират в стомашночревният тракт. При един вид птица количеството е едно, при друг е друго,при трети е трето. Също така броят им в зависимост от възраста рязко варира. Много често болеста се отключва при стрес и промяна на храната. Също така с нея много често се спекулира.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ТЕРИЕР » Вто Мар 23, 2010 11:09 pm

Изследвани са три птици /дисекция и бактериология/от д-р Гюров. Резултата ми каза по телефона.
ТЕРИЕР
потребител
потребител
 
Мнения: 628
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот nightingale » Вто Мар 23, 2010 11:48 pm

ТЕРИЕР написа:Изследвани са три птици /дисекция и бактериология/от д-р Гюров. Резултата ми каза по телефона.
И 33 птици да са изследвани , границата между нормалният брой колибактерии и повишеният ( когато се говори за колибактериоза ) е много тънка и е различен при различните видове птици. Така например при насекомоядните е един, при зърноядните е друг, при мършоядите трети. За да се говори за наднормено количество трябва да се знае какво е нормалното такова.А и много често тази болест е вторична . В такъв смисъл го казах. Иначе съм сигорен ,че докторът е добър.
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пет Дек 03, 2010 10:29 am

Как приключи този проблем?
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта