Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


съмнявам се че канарката ми е болна

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

съмнявам се че канарката ми е болна

Мнениеот ra6a » Чет Мар 25, 2010 1:29 am

МОЛЯ някой от опитните канаровъди за съвет! Купихме чифта преди около 2 мсеца. От начало всичко беше ОК. женскаат снесе за първи път на 23.02.2010. с първото люпило не се получи ( май по наша вина). на 19.03.2010 снесе пак (4 то яйце на 23.03.2010г). За сега лежи добре. Но на въпроса който ме тормози... Още при пъвото люпило ми направи впеяатление че като легна да мъти главата и е мокра и най вече около очите. тук на местна почва ми казаха че може би се къпе с меда от медарката. реших че са прави защото като махнахме гнездото и мокрото изчезна. да ама сега пак изглежда така и ми се струва че около очите и липсват от перата. (ще кача и снимка) а ми прави впечатление че като излиза е накокошинена. иначе се храни нормално. особено като им сложа настъргани моркови с бисквити яде много лакомо. мъжкия си е добре. даже пее. ако и има нещо може ли да ми зарази и другите?URL=http://img28.imageshack.us/i/dsci6258.jpg/]Изображение[/URL]
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Мнениеот ra6a » Чет Мар 25, 2010 1:38 am

Изображение
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Re: съмнявам се че канарката ми е болна

Мнениеот Станислав » Чет Мар 25, 2010 4:51 pm

ra6a написа:МОЛЯ някой от опитните канаровъди за съвет!

Виж това:
http://www.bgvet.org/science/clinic/infdis/psitaccosis.php
но имай предвид написаното в края и се съобрази с него:
Тази информация е превод от сайта на Provet и е единствено с образователна цел.
Ако вашият домашен любимец е болен, трябва да потърсите помощта на ветеринарен лекар, който единствен има право да постави точната диагноза и да назначи подходящото лечение.

Не разчитай на форумни съвети, докторите за това учат с много труд в продължение на години.
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот pi4on » Чет Мар 25, 2010 10:56 pm

виж им изпражненеията мисля че по тях най много личи когато са болни а за мокрото около човката мойто едното женско все се мокри явно изпитват нужда да се къпят аз им давам да се къпят дори е полезно за яйцата, но наистина посъветвай се и с друг всичко е индувидуално а като легнат да мътят аз не им давам такива неща като моркови ,ябълки зеленина само храната -зърнената и след 7-8 ден като се излюпят малките тогава давам такива работи ,но все още съм начинаеща.
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот pi4on » Пет Мар 26, 2010 3:13 pm

забравих и това -виж за паразити в гнездото
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот ra6a » Пет Мар 26, 2010 3:43 pm

мерси за отзивчивоста. паразити няма ама започна да хърка вечер. ходих до ветеринар и сега е на антибиотик. дано да се оправи, защото на всичкото отгоре и мъти
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Мнениеот ra6a » Пет Мар 26, 2010 3:49 pm

ra6a написа:мерси за отзивчивоста. паразити няма ама започна да хърка вечер. ходих до ветеринар и сега е на антибиотик. дано да се оправи, защото на всичкото отгоре и мъти
колкото до храната и аз не знам почти нищо правя това което ми кажат. казаха ми докато мъти да не давам яйчна и мека храна, а морковите си им ги давам просто защото ги обичат а и ми казаха че може
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Мнениеот pi4on » Съб Мар 27, 2010 5:41 pm

ще се оправи следвай както са ти казали за антибиотика , за морковите не пречи ,но като се излюпят малките не трябва да има в храната поне докато минат 7 дена а за другото виж из форума има доста за храненето на малките
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот ra6a » Съб Мар 27, 2010 6:30 pm

следвам всичко стриктно дано да си права и да се оправи. а за храненето като имат малки ми казаха да има само мека храна( готова) зърнената смеска и прясно сварено яйце. без никакви плодове и зеленчуци. това правилно ли е?
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Мнениеот pi4on » Съб Мар 27, 2010 10:06 pm

да правилно е освен храната, която си им е ежедневна да се дава яйчена смес тя е от бисквита или сухарче и яйцето -чети повече нали ти казах има много във форума писано и за витамини и за белтъчини и изобщо много неща ,защото тук не е тема за хранене чети в тези теми там а за канарката мога да те посъветвам ако има някакви лоши изпражнения(след като измине срока на даване на лекарството) значи доктора може и да е сбъркал има и вътрешни паразити които се въдят в човците им ,но тук във форума пък четох че не важало за тези птици въпреки всичко се съмнявам понякога докато се хранят мъжкия и женската а после и малките( понеже ми се случи за това го пиша)на женската и се пооскуба перушинката около човката но това е нормално и там има лакомници май като при хората
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот ra6a » Нед Мар 28, 2010 11:53 am

pi4on отново ти благодаря. за храненето четох, а тук просто исках твоето лично мнение тъй като ти ми съдейства по темата.сърдечни благодарности.
ra6a
потребител
потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: Чет Мар 18, 2010 5:08 pm
Местоположение: гр. Кюстендил

Мнениеот spiritisho » Сря Юли 21, 2010 9:43 pm

Здравеите ..от скоро имам канарче мъжко но от 2 дена спря да пее претеснявам се за здравето му ..а сега симптомоте освен че спря да пее стои умарлушено настрахнало повечето време... падат му перата засега на опашката повечето и по малко от тялото зная че това е нормално в даден период от време ..иначе яде при това добре давам му смес за канарчета редовно яице, зеленчуци в водата му давам витамини през 10 дена и друга зеленина ..Моля за помощ...

Благодаря предварително...
Аватар
spiritisho
потребител
потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Юни 28, 2010 8:15 pm

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта