Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


глисти

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

глисти

Мнениеот pi4on » Съб Апр 24, 2010 10:09 pm

Здравейте ,имам един въпрос възможно ли е да има глисти при канарчетата .Става въпрос за това -изпражненията на едно канарче откакто го имаме(4 години) все има доста неоформени изпражнения, и е със огромен апетит пие много вода ,иначе поведението му е весело .Давах му маково семе няма полза ,спирах му зеленината същото положение притеснявам се да не е заразно .Досега седи все само за да избегна контакт с другите ,но все пак ако има глисти дали не могат да се появят при другите птици?
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Tошков » Пон Апр 26, 2010 10:28 am

Най-лесният начин да разбереш е като му дадеш лекарство срещу вътрешни паразити. Отиди при най-близкият ветеринарен лекар и той ще ти даде препарат . :cool:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tошков » Пон Апр 26, 2010 10:31 am

Хроничната диария при птиците е доста сериозен проблем и може от своя страна да доведе до някой недоимъчни заболявания, защото храната мина бързо през червата и самите черва са увредени и не може да се резорбират полезните вещества.
Дано съм ти бил полезен
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Пон Апр 26, 2010 10:58 am

Съветът който Ви дава г-н Тошков е резонен ,без да е лишен от логика,и в реда на нещата е да се погрижите в тази посока.Мога да дъпълня ,че биха могли да съществуват и редица други причини на които би могло да се дължи т.нар.хронично разстройство на храносмилателната система.Бих желал да ви насоча към едно от тях , а именно функционална непълноценност на стомашният сок,за това ви препоръчвам за кратко да подкиселите водата за пиена със ябълков оцет ,и да наблюдавате как това ще се отрази на консистенцията на изпражненията. Обикновенно това е мярка която при острите случаи на развитие дава добри и очевадни резултати,но при хронифициралите, нещата ще се получат значително по-бавно и най-вече трябва да премахнете дразнещата причина която предизвиква ускоряването на перисталтиката,особенно на дебелите черва,защото проблема се явява там,при полужение ,че има проблем с киселинността на храносмилателните маси.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот pi4on » Пон Апр 26, 2010 10:18 pm

да ще дам ябълков оцет ,но в продължение на колко време ?Давала съм оризова вода, някъде четох че дават чай вместо вода - с оризовата вода също не стана сега ще видим с оцета той се дава при вътрешни паразити също нали?А за глисти какво се дава ... знам че на прасетата им дават лекарство от което се изхождат и се оправят нооо....това е при тях все пак.Оцета 3-4 капки на поилка от средните(40мл)дали е достатъчно?
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Вто Апр 27, 2010 12:37 am

pi4on написа:да ще дам ябълков оцет ,но в продължение на колко време ?Давала съм оризова вода, някъде четох че дават чай вместо вода - с оризовата вода също не стана сега ще видим с оцета той се дава при вътрешни паразити също нали?А за глисти какво се дава ... знам че на прасетата им дават лекарство от което се изхождат и се оправят нооо....това е при тях все пак.Оцета 3-4 капки на поилка от средните(40мл)дали е достатъчно?

Не ,оцета не е средството против вътрешни паразити,а за подобряване на храносмилането.
Колко да е дозировката?
Мисля ,че ако се поровите бихте могли да откриете нещичко по въпроса,но при всички случаи и десетина капки не биха били проблем за една поилка.Тази дозировка разбира се е доста относителна като поняте.И повече да сложите ,може и лимонов сок,не бихте сбъркали.Въпросът е да следите състоянието и да коригирате според резултатите.
Едно от добрите и с меко действие за птиците ,обезпаразитяващо средство е албендазолът.Прекрасен препарат представляващ субстанция на редица добри търговски марки.Дозировката ,поровете се ,ще я намерите.Безопасен е защото ширината на токсичност е доста голяма ,а и е почти инертен за организма.
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот петър » Сря Апр 28, 2010 6:22 pm

Според мен канарчетата не могат да боледуват от глисти,или поне аз никъде в литературата не съм срещал такова нещо.Пиенето на много вода обикновено се среща при така наречената псевдохолера,което е инфекция с йерсиния и пак се води паразитно заболяване,но обикновено протича по-кратко.Въпреки това е силно заразно и обикновено в такива случаи малките умират от обезводняване.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот Tошков » Чет Апр 29, 2010 11:11 am

йерсинията си е бактерия няма нищо общо с паразитте
:nono:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tошков » Чет Апр 29, 2010 11:12 am

Yersinia е род на бактерии от семейство Enterobacteriaceae . Yersinia са грам-отрицателни жезъла форма бактерия , няколко микрометра дълго и части от микрометра в диаметър, и са факултативни анаероби . [1] Някои членове на Yersinia са патогенни при хората, а в специално, Y. pestis is the causative agent of the plague . Rodents are the natural reservoirs of Yersinia ; less frequently other mammals serve as the host . pestis е причинител на язвата . Гризачите са естествените източници на Yersinia; по-рядко други бозайници служи като домакин . Infection may occur either through blood (in the case of Y. pestis ) or in an alimentary fashion, occasionally via consumption of food products (especially vegetables, milk-derived products and meat) contaminated with infected urine or feces . Инфекцията може да възникне или по кръвен път (в случай на Y. pestis ) или в храносмилателния мода, от време на време чрез консумация на хранителни продукти (най-вече зеленчуци, млечни продукти, получени от и месо), замърсени със заразени урината или изпражнениятата

ПРЕВОДА НА ТЕКСТА Е МАШИНЕН
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Чет Апр 29, 2010 3:15 pm

Първо какво значи ''глисти'' :shock: Предполагам не се прави асоциация със симтомите при децата опаразитени с детски глисти. Защото ако е така е голям резил да се дискутира темата. Второ знаем ,че много бактерии дори вируси също водят паразитен начин на живот :wink: Трето аз съм съгласен с Петър , че едва ли птиците са опаразитени с червеи(трематоди,нематоди и прочие) .Аз също не съм чувал за канарчета с този проблем. Виж при гълъби и кокошеви е друго. И накрая мисля си че ако наистина има проблем то той е от нарушено функциониране на стомашната флора. ''Неоформени изпражнения'' и ''хронична диария'' са съвсем различни неща и разликата е голяма. Оцета се дава за стабилизирането на p-ha в стомаха,но той може да убие и важни за флората му бактерии. Моят съвет е да му даде колистин и да си направи едно тараторче с ''развалена мастичка'' и да спре да се вълнува и притеснява за глупости.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Tошков » Чет Апр 29, 2010 3:40 pm

Абсололютно всички патогенни (болестотворни) вируси се развиват само в тъканите на живи организми във външната среда не могат да се развиват имат паразитен начин на живот, но не са паразити. Същото се отнася и за голяма част от болестотворните бактерий. За глисти не съм срещал никъде информация , но има някой видове тений които се пренасят с насекомите и когато птицата изяде насекомото се заразява.
За таратора съм съгласен аз давам кисело мляко заради млечнокиселите бактерий в него особено след като съм давал антибиотик.Фермактив е друг препарат съдържащ полезни бактерий и е подходящ за птици (от опит)
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Чет Апр 29, 2010 4:28 pm

Така е , прав си. Макар че в последните години бактерикус булгарикус май не присъства в киселото мляко :D Поне аз такова впечатление имам като гледам кофичките че са с 15 дена срок на годност. Както и да е . А за мастичката нещо ?
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта