Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


глисти

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Tошков » Чет Апр 29, 2010 4:49 pm

аааааа Мастичката я обичам студена :drinks:
С киселото мляко сердика съм си правил опит да го наблюдавам под микроскоп има тук там по някой задрямал бацил
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот doctora » Чет Апр 29, 2010 9:42 pm

Tошков написа:йерсинията си е бактерия няма нищо общо с паразитте
:nono:

Ей така като си разсъждавате, бих желал да Ви задам въпрос: Виждали ли сте йерсиния при канарчета?
Пиенето на вода (повече от нормално), се провокира от намалено количество на мастни киселини при декоративни птици.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот петър » Чет Апр 29, 2010 10:47 pm

Благодаря за отговорите ви.Най-важното е ,че глисти или червеи при канарчетата няма и затова сме единодушни.Иначе се радвам,че колкото повече ветеринари четете форума повече ще научите за болестите и ще лекувате по-добре.Йерсинията наистина е бактерий, а не паразит,новото което научавате явно от мен е ,че се среща при канарчетата-справки знаете къде.
Пиенето на много вода е признак на обезводняване или дехидратация.Физиологията на декоративните птици не ми е известна на молекулно ниво,но ще ми е любопитно да разбера как точно недостига на мастни киселини кара птиците да пият вода.Регулацията на водната обмяна е хормонална,но няма да разсъждавам повече.
Ако някой иска да проведе ветеринарна специализация по декоративните птици бих му препоръчал института в гр.Льовен,Белгия.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Апр 29, 2010 10:56 pm

петър написа:Благодаря за отговорите ви.Най-важното е ,че глисти или червеи при канарчетата няма и затова сме единодушни.Иначе се радвам,че колкото повече ветеринари четете форума повече ще научите за болестите и ще лекувате по-добре.Йерсинията наистина е бактерий, а не паразит,новото което научавате явно от мен е ,че се среща при канарчетата-справки знаете къде.
Пиенето на много вода е признак на обезводняване или дехидратация.Физиологията на декоративните птици не ми е известна на молекулно ниво,но ще ми е любопитно да разбера как точно недостига на мастни киселини кара птиците да пият вода.Регулацията на водната обмяна е хормонална,но няма да разсъждавам повече.
Ако някой иска да проведе ветеринарна специализация по декоративните птици бих му препоръчал института в гр.Льовен,Белгия.

Дааааа,догматичното мислене не помага никому!
Но и морето не е до колене,нали така?! :cool:
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот doctora » Пет Апр 30, 2010 11:23 am

И така, по принцип "глисти" (тривиално наименование) при канари си има. Това, че не сте виждали е друга тема. Друго което е важно, че познаването и лекуването на основни заболявания е полезно да се знае, но още по полезно е познаването на превантивните мерки. Затова последните години се говори за превантивна медицина. Профилактиката му е майката....
Дехидратацията е признак на заболяване и е вследствие на различни причини. Прекомерното пиене на вода при нормални условия се появява преди снасяне на яйцето при женските канари. Недостиг на линолова киселина също води до по голяма консумация на вода, за което няма друг признак(незаменима мастна киселина).
Йерсинизиозата е известна като псевдотуберкулоза при птиците и лично съм я наблюдавал при канари.
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Мнениеот Tошков » Пет Апр 30, 2010 11:47 am

doctora
моля ако може да напишете латинското име на паразита по бинарната система защото колкото и да се рових аз не намерих конкретно име на нематод при канарите.
Предварително благодаря :cool:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот петър » Пет Апр 30, 2010 3:23 pm

Вчерашният въпрос виждали ли сме йерсиния при канари вече звучи по-различно,да и аз съм виждал и това според мен е заболяването при което пият най-много вода-изпражненията са твърди и малки в центъра и около тях буквално има гьол с вода и имаш чувството,че поилката е пробита-толкова вода пие болната птица.Лекува се бързо с енрофлоксацин.Поради това тази диария обикновено я наричат псевдохолера по аналог с холерата по хората,но при птиците думата холера има друг смисъл.Както се и разбрахме обезводняването не говори само за недостиг на линолова киселина.Съгласен съм,че е особено страшно за женската когато снася скоро щях да загубя една птица поради запушена поилка.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта