Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Амадината ми полудява! :(

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Амадината ми полудява! :(

Мнениеот ImFamousS » Нед Юни 27, 2010 12:37 pm

Здравейте, имам чифт зеброви амадини. До вчера всичко беше добре докато женската не и стана нещо. :( Птичето е като лудо, лети некординирано, блъска се из сентите и неможе да се задържи на кацалките. Ако успее да стигне до някоя кацалка залита и пада. Неориентирано е и много ме притеснява. Постоянно лети така странно и се блъска из клетката. Имам чуството че ще се самоубие ако продължи....моляви помагайте много се притеснявам. :( Също да добавя, че дава да го хващам и не се плаши. Никога не се е давала да я пипам камоли да я хващам.
ImFamousS
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 12:25 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Нед Юни 27, 2010 2:36 pm

Вирус който напада централната нервна система.Това е най- лошият вариянт. В този случай изхода е смърт. Другият , по-добрият е- травма която е увредила временно или постоянно нервната система.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ImFamousS » Нед Юни 27, 2010 4:04 pm

Дано да е травма, въпреки че няма от къде, но да речем че е така...ще оцелее ли? :-|
ImFamousS
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 12:25 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Нед Юни 27, 2010 8:43 pm

Отдели пицата. Сложи хранилка и поилка на дъното на кафеза. Добави витамини към водата за пиене. Предостави и спокойствие. Само това можеш да направиш. Прогнозите са безмислени.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот ImFamousS » Нед Юни 27, 2010 9:55 pm

nightingale написа:Отдели пицата. Сложи хранилка и поилка на дъното на кафеза. Добави витамини към водата за пиене. Предостави и спокойствие. Само това можеш да направиш. Прогнозите са безмислени.

Благодаря много за съветите и отделеното време. Но преди около час птичката ме напусна... :( :cry:
Мъжкарят е свеж и наперен. Трябва ли да се притеснявам и за него, смисъл дали има вероятност и той да е болен.
Също много се извинявам за оффтопика, но знам че амадините са социални животни. Трябвябва ли да му взема нова женска и дали ще е приеме? :(
ImFamousS
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Юни 27, 2010 12:25 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот nightingale » Нед Юни 27, 2010 10:02 pm

Съжалявам за птицата . Не се притеснявай. Вземи му друга женска.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот g.ganev » Пон Юни 28, 2010 2:03 pm

Понеже най вероятно се касае за вирусно заболяване на нервната система ви съветвам да изчакате няколко седмици преди да вземете друга птица.Дезинфекцирайте клетката с измиване с трезон и топла вода , а после оставете да изсъхне на слънце.През това време отделете птицата в друга клетка или я пуснете в стаята.Измийте и хранилките и поилката.
Изображение
Аватар
g.ganev
потребител
потребител
 
Мнения: 241
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 12:03 pm
Местоположение: stara zagora


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта

cron