Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


моля ви за савет

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

моля ви за савет

Мнениеот van » Вто Сеп 28, 2010 5:47 pm

преди три месеца си купих нов канар и когато го взимах беше в период на линеене,но от преди един месец насам си е сменил перата и несам му 4ул гласа и е много страхлив,като се приблежа до него запо4ва да се кукошини все едно му е студено.Как трябва да постапя...?
Аватар
van
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 5:07 pm
Местоположение: Пловдив

Моля ви за съвет

Мнениеот trush » Вто Сеп 28, 2010 6:55 pm

Щом се кокошини, като го доближиш, това не значи, че канарчето е страхливо, ами че е болно! Моят съвет е да се консултираш с някой, който е дългогодишен канарджия от твоя района и може след непосредствено наблюдение върху птицата да даде някаква диагноза. Тук в Интернет да се улучи точно от какво е болно канарчето, без пряк контакт с него , би било чист късмет! Иначе предположения могат да се направят много. Между другото вет. лекари като цяло рядко са достатъчно компетентни за болестите при канарчетата. Това е от моя личен опит.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот van » Вто Сеп 28, 2010 7:39 pm

Благодаря ти за савета,но за сажаление не познавам такав 4овек,а междо другото забелязах 4е по краката на канар4ето са му излезнали някакви нешта като папки,това говори ли ти нешто и това ли е пре4ината канар4ето ми да не пее...?
Аватар
van
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 5:07 pm
Местоположение: Пловдив

Моля ви за съвет

Мнениеот trush » Вто Сеп 28, 2010 8:10 pm

По това време на годината, ако канарчето ти е било на открито, с вероятност да бъде ухапано точно по краката от комари, оси или пчели, то тези пъпки са вследствие на това. Аз имах такъв проблем и след неколкократно третиране с крем 'Здраве' го реших успешно след като почти го бях 'убил' от много фалшиви съвети, включително и от Форума.
trush
бан
бан
 
Мнения: 489
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 10:46 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот van » Вто Сеп 28, 2010 10:21 pm

канар4ето несам го искарвал наван,според мен това не е от ухапване ами е някаква болест,заштото пъпките са някакви като гноини,според мен ште е добре да го третирам с йод но несам сигуред и ме е страх да не му направя нешто заштото канар4ето е много ценно...
Аватар
van
потребител
потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 5:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rosen Kapitanov » Сря Сеп 29, 2010 9:04 am

Предполагам , че е шаркодифтерит /от това което си написал по-горе/ болестта е лечима , но преди това посети вет. лекар . Ако е същата болест /шаркодифтерит/ има я и при много други птици /гълъби,кокошки и т.н. / появяват се пъпчици по глава,крака,човка и др. . На гълъбите давам витамини /цялата група/ в доза 1 мил. / 2 л. вода и мажа с памуче потопено в йодна тинктура точките /пъпките/ .Резултата идва след 7-14 дни пъпките прегарят и си падат сами , няма и следа от тях . Дано съм ти полезен , но както каза колегата "Траш" говорим и пишем на сляпо.Успех
Аватар
Rosen Kapitanov
потребител
потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта