Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


въпрос за антибиотиците

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

въпрос за антибиотиците

Мнениеот aimilios » Пон Сеп 29, 2008 9:38 pm

искам да попитам дали антибиотиците дават някакво отражение на потентността и на размножаването по принцип..така ми казаха..
възможно ли е да останат стерилни? БЛАГОДАРЯ
Аватар
aimilios
потребител
потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 6:36 pm
Местоположение: varna

Мнениеот pi4on » Сря Яну 27, 2010 5:23 pm

здравейте,аз не мога да дам отговор ,но искам и аз да питам нещо за антибиотиците могат ли да се дават по време когато малките още ги хранят родителите им става въпрос за една канарка която хърка с човцита си иначе няма изразени признаци на воднисти изпражнения или да и хъркат гърдите има настроение храни си малките добре .Въпроса ми е ще им стане ли нещо на тях ако и давам 3-4 дена доксициклин във водата?
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот Tошков » Сря Яну 27, 2010 5:37 pm

точно доксициклин недеи :nono:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tошков » Сря Яну 27, 2010 5:52 pm

този антибиотик не се отразява добре на растящите пилета. По добрият вариант е тилозина според мен.Него не можеш да го намериш в хуманна аптека само при ветеринарен лекар.Успех
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Сря Яну 27, 2010 6:00 pm

Tошков написа:този антибиотик не се отразява добре на растящите пилета. По добрият вариант е тилозина според мен.Него не можеш да го намериш в хуманна аптека само при ветеринарен лекар.Успех

Определено ,приложението за 3-4 дни би сериозно нарушило растежа при малките!
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 28, 2010 12:22 am

СМЯТАТЕ ЛИ КОЛЕГИ , ЧЕ ТОЗИ ВЪПРОС Е ТОЛКОВА ЛЕСЕН .
мога да ви напиша 20 страници на темата . Но когато птицата хърка , най вероятно това и ХРБ , тя се предава и с яйцата и селекционера е обречен на дълги мъки водещи до отчаяние . Лечение има . В момента прилагам аерозолно лечение и имам успехи .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Dr. Velev » Чет Яну 28, 2010 12:23 am

guld написа:
Tошков написа:този антибиотик не се отразява добре на растящите пилета. По добрият вариант е тилозина според мен.Него не можеш да го намериш в хуманна аптека само при ветеринарен лекар.Успех

Определено ,приложението за 3-4 дни би сериозно нарушило растежа при малките!


Докторе ,зависи от качеството на тилозина :cool:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот д-р Иван Кючуков » Чет Яну 28, 2010 12:32 am

Dr. Velev написа:СМЯТАТЕ ЛИ КОЛЕГИ , ЧЕ ТОЗИ ВЪПРОС Е ТОЛКОВА ЛЕСЕН .
мога да ви напиша 20 страници на темата . Но когато птицата хърка , най вероятно това и ХРБ , тя се предава и с яйцата и селекционера е обречен на дълги мъки водещи до отчаяние . Лечение има . В момента прилагам аерозолно лечение и имам успехи .

Е ,това трябва да го знае господина Тошкова! :cool: Но едвали си е имал представа за какво точно става върос. :|
д-р Иван Кючуков
потребител
потребител
 
Мнения: 860
Регистриран на: Съб Авг 16, 2008 6:34 pm

Мнениеот Tошков » Чет Яну 28, 2010 11:58 am

guld
НЕ СЛУчАЙНО СЪМ НАПИСА ИМЕТО НА ТОЗИ АНТИБИОТИК ЗА СЪМ ВЕТЕРИНАРЕН ЛЕКАР :cool: ,НО МНЕНИЕТО НА Д-Р ВЕЛЕВ Е МНОГО ВАЖНО ЗАРАДИ ДЪЛГИЯТ МУ ОПИТ ОТНОСНО ЛЕчЕНИЕТО НА ДЕКОРАТИВНИ ПТИЦИ .АЗ СЕ ЗАНИМАВАМ С КАНАРИ ОТСКОРО
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Paulina » Чет Яну 28, 2010 8:22 pm

Може ли докторите да престанат да се ядът един друг :?: :?: :?:

Мерси предварително !

:drinks:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот pi4on » Пет Яну 29, 2010 2:17 pm

понеже малките са на 16 дена аз махнах канарката и оставих само бащата да ги храни а на болната и давам по малко доксициклин във водата има ли вероятност по този начин да не навредя на малките(да няма допир тя до тях) тя да се оправи с доксициклина или е безсмислено?
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот петър » Пет Яну 29, 2010 11:14 pm

Безсмислено е!
Първо доксициклина е нерезтворим във вода и трябваше да предпочетеш тилан.После женската с лечение или без ще си остане носител на болестта.Малките ако оцелеят след като са отделени само с бащата на тази възраст е много вероятно да са вече заразени и това ще се прояви следващата есен.Просто си върни майката при малките,давай 5дни тилан и какъвто им е късмета.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта