Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Врана - кръв в махови крила

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот nightingale » Пет Дек 31, 2010 12:07 pm

omra написа: Единсвеното, което ми хрумва при толкова витамини и разнообразно хранене е недостиг на хитин, има специални добавки за насекомоядни.
:D
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот nightingale » Пет Дек 31, 2010 10:15 pm

Извинявай Омра за иронията но едва ли има животно,което да чуства липса на хитин.
Това вещество не може да се усвои от животинският организъм.
Птиците се отърват от него под формата на погадки.
Весела нова година на теб и на цялото семейство. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот omra » Съб Яну 01, 2011 6:21 pm

тогава какво в насекомите е от такова значение за перата на птиците! В тях има хитин и протеини а протеини има в много други неща- например месо! По друг начин не си го обяснявам, ако не хапват достатъчно насекоми, перата им стават точно меки и чупливи, нека не е хитин...може да е друго вещество, аз не съм химик, но на моята птица задължително давам такава добавка (въпреки ,че основната храна в менюто и е месо) освен това давам чевсто твърдо сварено яйце- жълтъка и черупката (моята птица не яде белтъка)
такива работи....
Ти как си тигре, пиленцатата, семейството?
Весели празници, за много години и най-вече (на)здраве!!!
Аватар
omra
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 3:49 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Съб Яну 01, 2011 7:33 pm

omra написа:тогава какво в насекомите е от такова значение за перата на птиците! В тях има хитин и протеини а протеини има в много други неща- например месо! По друг начин не си го обяснявам, ако не хапват достатъчно насекоми, перата им стават точно меки и чупливи, нека не е хитин...може да е друго вещество, аз не съм химик, но на моята птица задължително давам такава добавка (въпреки ,че основната храна в менюто и е месо) освен това давам чевсто твърдо сварено яйце- жълтъка и черупката (моята птица не яде белтъка)
такива работи....
Ти как си тигре, пиленцатата, семейството?
Весели празници, за много години и най-вече (на)здраве!!!

Добре са всички. Благодаря. :drinks:
В насекомите има много важни аминокиселини. Освен 20 -те ,които съставляват белтъчините има и много други. Повечето от тях дори не са познати.
Скоро четох някъде че неизучените аминокиселини са около 200.
По- качествените белтъчини са белтъчините от животински произход и ако насекомоядна птица бъде хранена дълго време с храна ,в която са налице единствено растителните белтъчини то неминуемо това ще се отрази на нейното физическо състояние.
Синигерът ,чинката, щиглецът и враната в това число , набавят за организмът си от двата вида белтъци.. Това разбира се зависи от сезона.
Въпреки важноста от това какъв вид протеини ще приеме птицата това не може да се отрази на перообразуването.
Както казах и по горе причините за такива изменения най- често са комплексни.
Много е важно птицата да усвоява правилно хранителните вещества.
Да не бъде лишена от ултравиолетово облъчване.
Да поема минерални вещества.
Храната да бъде съобразена с видът.

Разбира се има и още много причини. Генетични , френско линеене,хипервитаминози, затлъстяване .....
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот kozmo » Нед Яну 02, 2011 4:17 pm

не знам май ще се ходи на доктор, но много не обича да я возя в кола.

Отосно Д витамина мисля че статия потвърждава това което казвам,

"гръбначните използват слънчевата светлина за синтезиране на витамин D3 " от статията, следователно имено когато има липса на такава се дава тази добавка. Не виждам къде греша.


Ето и цитат от листовка на производител:
Витамин D се образува в кожата на човека при излагането му на слънце. За повечето хора излагането на слънце за около половин час дневно осигурява нужното количество витамин D. За съжаление при някой хора в това число и възрастните хора по различни причини излагането на слънце е недостатъчно, за да осигури необходимия витамин D.
При тези хора се прилагат хранителни добавки и лекарствени форми на Витамин D:

При жени и мъже до 65 годишна възраст- 400 IU/ дневно

При жени и мъже над 65 годишна възраст-800 IU/дневно

Специално на тема суплементи мисля че рядко мога да греша
kozmo
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:44 am

Мнениеот nightingale » Нед Яну 02, 2011 8:21 pm

kozmo написа:не знам май ще се ходи на доктор, но много не обича да я возя в кола.

Отосно Д витамина мисля че статия потвърждава това което казвам,

"гръбначните използват слънчевата светлина за синтезиране на витамин D3 "

Специално на тема суплементи мисля че рядко мога да греша

Хе. Значи проблеми няма да има.
Като заведеш животното на лекар го попитай какво значи ''синтезиране'' и какво ''приемане''.

Все още държа на това което написах- даването на този витамин в среда ,в която птицата е лишено от естествено осветление е безпредметно. Приините са няколко и в статията която пуснах се споменава за това.
Желая успех и скорошно решаване на проблема.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Галин Господинов » Пон Яну 03, 2011 2:39 am

Ами при мен е имало 3 такива случая с чавки, затваряш в клетка, взимаш един пакет котешка храна с най-високо съдържание на протеин, киснеш в мляко, по малко сурово яйце, малки пиленца (храна за влечуги) и при мен и трите птици се оправиха без проблем. Принципно причината според мен е че определените пера са много тежки и когато птицата замаха просто се пречупват... Успех! :drinks:
Но няма значение, няма и обект, просто мисъл обременена от желание, погубено от сетивата....
Аватар
Галин Господинов
потребител
потребител
 
Мнения: 413
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 11:36 pm

Мнениеот omra » Пон Яну 03, 2011 1:46 pm

хайде да поговорим пак за гаргата!
може ли малко снимки!
къде се намирате? Изпълнява ли команди?
Моята живее в хола и има достъп до много неща. Отваря захарницата, всякакви ципове, куийки, краде най-голямото парче храна от масата, пие алкохол всякакъв (и то тайно)- не пие само ако предишния ден се е напила с някоя забравена на неподходящо място чаша ;)
Играе на криеница, хваща пуканки или хартиени топчета, преследва мъжа ми от стая в стая (понеже е влюбена в него) винаги поздравява с грачене него и други мъже (понеже е женска игнорира другите жени) Пуска спира телевизира, като носи дистанционното на подходящо място, така че да го насочи, с едното пуска булсаткома, с другото сменя каналите и контролира звука. Понякога гледа телевизия...изважда всевъзможни кабели от компютъра, лаптопа, телевизора, бебефона, копчетата на всички видове клавиатури отваря капака на кана БРИТА...отваря си кисело мляко, понеже много го обича, може да извади цяла цигара от което и да е място на кутията, може да отлепва тапети на големи ивици с едно движение мопже да отлепи поне 40см тапет! Може да пробие дупка почти във всичко Страхува се от пръчки, въжета и всичко черно с близка големина на врана...Като живееше на терасата черпеше с храна дивите врани, които идваха да я разглеждат...
давай, разкажи нещо!
Аватар
omra
потребител
потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 3:49 pm
Местоположение: София

Мнениеот kozmo » Пет Яну 07, 2011 2:11 pm

Като беше малка влизаше в къщата сега неиска. Иначе и нашата тича по двора като куче след мен. Успя да ни унищожи комарниците, уплътненията на дограмата. Всеки гост за добре дошъл е нападнат и поне един път ухапан. Имахме лято, майстори те се разделиха и с телефона си, беше добре раздробен. Всички мой чехли за двора са добре разпробити, и силно оглозгани :D Но ние си я обичаме :wink:
kozmo
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:44 am

Мнениеот Панковски » Нед Яну 09, 2011 12:03 pm

kozmo написа:Като беше малка влизаше в къщата сега неиска. Иначе и нашата тича по двора като куче след мен. Успя да ни унищожи комарниците, уплътненията на дограмата. Всеки гост за добре дошъл е нападнат и поне един път ухапан. Имахме лято, майстори те се разделиха и с телефона си, беше добре раздробен. Всички мой чехли за двора са добре разпробити, и силно оглозгани :D Но ние си я обичаме :wink:


Качете снимка на цялата птица и отделно на разперено крило.
Иначе обезпаразитявана ли е против външни паразити?
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот kozmo » Пон Яну 10, 2011 12:56 pm

Обезпаразитявана е ситемно и вътрешно и външно.[/list]
kozmo
потребител
потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 1:44 am

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта