Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Мехури по кожата на шията - Корела

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мехури по кожата на шията - Корела

Мнениеот Neli » Чет Яну 27, 2011 3:28 pm

Вчера забелязах по задната част на шията на едната ми корела два големи мехура. Днес цял ден се ровя за информация какво може да е това и къде в Пловдив мога да заведа птицата за лекарска консултация и помощ (Ветеринарни кабинети и клиники много, но става въпрос за птица, а не за куче или котка :( ). Попаднах на този форум. Не открих подобен случай в раздел "Болести и профилактика" и затова се регистрирах, за да помоля за помощ, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Ето и снимки на въпросните мехури:
http://picasaweb.google.com/AtanasChomakov/Papagal#
Аватар
Neli
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 2:24 pm

Мнениеот shikata » Чет Яну 27, 2011 11:51 pm

На мен ми изглежда като въздух в гушата, но мнението не ми меродавно защото не съм запознат с анатомията им.Ако намериш ветеринар запознат с птици ще е най добре.Дано и някой от форума те насочи към такъв.
Изображение
Аватар
shikata
админ
админ
 
Мнения: 1069
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 9:06 pm

Мнениеот Neli » Пет Яну 28, 2011 10:12 am

Вчера си харесах една клиника и го заведохме вечерта. Ветеринарят каза, че са хематоми и причини много да се появят, но като взе една спринцовка, за да види с какво са пълни тези мехури, видимо остана изненадан, че са пълни с въздух... крайната диагноза беше, че са се появили в следствие на малтретиране от другия ми папагал и липса на витамини.... Малко съм скептично настроена, но каквото трябва и зависи от мен ще го направя. В момента папагала е много омърлушен, но дано се оправи...
Аватар
Neli
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 2:24 pm

Re: Мехури по кожата на шията - Корела

Мнениеот Панковски » Пет Яну 28, 2011 10:09 pm

Neli написа:Вчера забелязах по задната част на шията на едната ми корела два големи мехура. Днес цял ден се ровя за информация какво може да е това и къде в Пловдив мога да заведа птицата за лекарска консултация и помощ (Ветеринарни кабинети и клиники много, но става въпрос за птица, а не за куче или котка :( ). Попаднах на този форум. Не открих подобен случай в раздел "Болести и профилактика" и затова се регистрирах, за да помоля за помощ, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.
Предварително благодаря на всички отзовали се.

Ето и снимки на въпросните мехури:
http://picasaweb.google.com/AtanasChomakov/Papagal#


Това са (краниалните)предните въздушни торби. Просто по някога при по-широк отвор към телесната кухина и не плътно прилягане на гушата към него, върховете на тези въздушни торби минават от двете страни и малко под шията и стигат до подкожната съединителна тъкан, където не срещат голямо съпротивление и нарастват, изпъвайки и кожата. Тези въздушни торби са свързани с белите дробове и постоянно има обмен на въздух. Има ги при всички летящи птици и са нормална част от анатомията. Излизането им , както при твоето папагалче, не е нормално. Ще продължат бавно да нарастват. Оправя се чрез операция, въпреки че не застрашават пряко живота на птиците.
"Светата Троица" във ветеринарната медицина:
Чета (Знам)
Гледам (Разбирам)
Правя (Мога)
Панковски
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 11:33 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот Tошков » Съб Яну 29, 2011 11:15 am

Това са си въздушни торби нормални анатомични образувание, и аз мисля като Панковски
резил........................................
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот Neli » Пон Яну 31, 2011 1:04 pm

Благодаря за информацията. Папагала вече определено е добре, само където го разкарвах и стресирах излишно, но важното е че края е положителен, а аз научих полезна и нова за мен информация за домашните ми любимци.
Аватар
Neli
нов
нов
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Яну 27, 2011 2:24 pm

Мнениеот nightingale » Сря Фев 02, 2011 12:02 am

Neli написа:Вчера си харесах една клиника и го заведохме вечерта. Ветеринарят каза, че са хематоми и причини много да се появят, но като взе една спринцовка, за да види с какво са пълни тези мехури, видимо остана изненадан, че са пълни с въздух... крайната диагноза беше, че са се появили в следствие на малтретиране от другия ми папагал и липса на витамини.... Малко съм скептично настроена, но каквото трябва и зависи от мен ще го направя. В момента папагала е много омърлушен, но дано се оправи...
Кажи на ветериняря си да вземе един буркан кисели краставички. Да ги изяде и да го фрасне в земята. След това да намери кое е няй голямото парче стъкло и да се наръга с него в диафрагмата.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Tошков » Сря Фев 02, 2011 12:29 pm

не бъди толкова жесток от киселото ще го щите
:cool:
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Мнениеот nightingale » Сря Фев 02, 2011 5:29 pm

Tошков написа:не бъди толкова жесток от киселото ще го щите
:cool:

Целта е да му смъкнем п-хато в стомаха до 0,1 за да може като му се изливат соковете да му е по гадничко.
Такива неща трябва за'' доктори'' които определят видимо прозрачен мехур като хематом и го дупчат с иглата.
:wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот петър » Сря Фев 02, 2011 10:28 pm

В интерес на истината ветеринарят макар и по случайност е постъпил правилно.Това нещо съм наблюдавал двукратно при малки пилета и след справка установих,че се дължи на руптура-спукване на въздушните торби и навлизане на въздух под кожата.Лечението наистина е чрез пункция с игла и изтегляне на въздуха,трябва де се внимава разбира се иглата да не мине през кръвоносния съд,който се вижда добре.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron