Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


БОЛНО КАНАРЧЕ!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот kalina76 » Сря Юни 08, 2011 9:29 am

Много благодаря за информацията. Кокошинки няма, но от доста време, да не кажа години, имаше един проблем с перушината на шийката - опадаше му и съм го виждала да се чеше с краче там. Иска ми се да му дам нещо и против паразити, но не знам какво. Все пак е доста зле така или иначе, поне ще опитам всичко възможно. Ветеринарката не пожела да ми даде нищо. Още е живо, яде малко мека храна и една череша съм му сложила, яде доста и от нея. Много трудно се придвижва, схванати са му крачетата, с леки подскоци...
kalina76
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 11:14 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот Tошков » Сря Юни 08, 2011 10:45 am

Не искам да се конфронтирам със съфорумници , но не хулете колегите лекари защото никак не е лесно да работиш с безмълвни пациенти и на думи е едно а в действителност при прегледа може да се установяват доста по различни симптоми. Не защитавам никой и не оправдавам никой. Канарчето определено не е добре, а и не винаги антибиотика е лекарството
Ветеринарна клиника КАКАДУ
http://www.klinika-kakadu.com/
Аватар
Tошков
потребител
потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Яну 14, 2010 6:31 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот nightingale » Сря Юни 08, 2011 11:41 am

Tошков написа:Не искам да се конфронтирам със съфорумници , но не хулете колегите лекари защото никак не е лесно да работиш с безмълвни пациенти и на думи е едно а в действителност при прегледа може да се установяват доста по различни симптоми. Не защитавам никой и не оправдавам никой. Канарчето определено не е добре, а и не винаги антибиотика е лекарството

Tи си доктор и знаеш че преглед на пациент се започва от най елементарните и видими за окото неща.
Занимаваш се с птици и ти е известно ,че канарче може да живее не една седмица или две а години когато е опаразитено. Знаеш, че това зависи както от физическото състояние на приемника така и от степента на опаразитяване и видът паразит.
Знаеш че една седмица при някои паразити дори е недостатъчна за изминаването на жизнения цикъл. Знаеш че за един ендопаразит това време може да е месеци.
Как може тогава да се твърди от ветеринар че не е било такова нещо ,щото видиш ли щяло да е умряло за това време.Знаеш че опаразитяването рядко е единственната причина за смърта но е предразположение към много вторични заболявания.Знаеш че именно първопричината трябва да се намери при такива случаи.
Знаеш че дори и най големите специалисти и отлични хуманни лекари започват прегледа си с баналното ''отвори уста и кажи -АААА''
Може ли ветеринар практикуващ дейноста си в градски условия и знаещ ,че голяма част от пациентите му ще са именно декоративни животни да не се поуграмоти поне малко.
Може ли да не знаеш елементарни неща а да се очаква от теб да разгадаваш и диагностираш сложните.
Тая трябва да си нареже дипломата и да си направи тараторче от нея.
Да работи един лекар с пациент не трябва да бъде нити лесно ,нито трудно- то трябва да бъде адекватно.
Уважавам лекарското съсловие и имам честа да познавам наистина отлични специалисти. Шапка им свалям .
Но има такива които се възползват от дипломата си с единственната цел ,да ти продадът законно някое лекарство и да ти завъртят главата.
Знаеш ,че има случаи на лекуване на животни с физиологичен разтвор.
Пак казвам, не може болна птица да отиде при ветеринар и търсенето на проблема да не започне от видимите неща.
Не може да не се прегледа за ектопаразити с обеснението ,че не е това щото канарчето нямало да преживее една седмица . Ми представи си че е най обикновен конски кърлеж предизвикваш кръвно отравяне.
Ти си добър лекар и съм чел добри неща за теб .Получил си не само моето уважение ,но и на други съфорумци.
За да е така и за в бъдеще се дистанцирай от такива методи на лекуване и от такива колеги.
Аз не съм лекар но ще си кажа мнението . Птицата е старичка (9 години) и проблемите й са повече от един. Това е една наистина достойна възраст за канарче, което има правото преди да се нагълта с антибиотик да бъде проверено за елементарни наглед прични за проблема. Мислех че това е станало след като е било при ветеринар.
Дори и неразбиращ от птици ,той трябва да има правилен метод на работа , защото утре ще лекува котки и кучета.
Поздрави и ме извини за съвета. Дано не ти се сторих грубичък.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот kalina76 » Сря Юни 08, 2011 12:08 pm

И все пак, какво да правя?
kalina76
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 11:14 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот nightingale » Сря Юни 08, 2011 12:20 pm

kalina76 написа:И все пак, какво да правя?

Намери начин да се свържеш с ВЕЛЕВ.
Потърси номерът му в нета.
Със сигърност там има адерес на клиниката
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот nightingale » Сря Юни 08, 2011 1:35 pm

Ето. Дано са ти от полза 02/9922513 или 0888 315 410. Борис Велев.
Но може да се допиташ и тук към др-Тошков ,който също би могъл да ти помогне.
Важното е да отидеш при някой ,който се е занималвал или се занимава с птици.
Стискам палци.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот kalina76 » Сря Юни 08, 2011 1:48 pm

Много благодаря. Кабинетът на д-р Велев е на 5-10 минути пеша от нас. Голям проблем ми е обаче да разкарвам това болно и стерсирано птиче. Имам чувството, че е голям стрес за него и се влошава повече така. Така или иначе вече го водих 2 пъти и всеки ден го тормозя да му завирам в човката разни неща... Ще се обадя, дано не е късно вече.
kalina76
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 11:14 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот kalina76 » Сря Юни 08, 2011 6:15 pm

Канарчето е по-добре, вече подскача на пода на клетката. Ходих при д-р Велев - възпаление на червата се оказа. Даде ми лекарства и каза, че от флажила се е било натровило, затова е обърнало краката. Изобщо не се давал такъв антибиотик за такова нещо. Защо не го заведох по-рано при него:( Дано се оправи.... Благодаря за съветите!
kalina76
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 11:14 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот nightingale » Сря Юни 08, 2011 7:20 pm

E това вече е добра новина.
Когато диагнозата е правилна,проблема наполовина е решен.
Знаеш вече при какви хора да ходиш. :wink:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот kalina76 » Чет Юни 09, 2011 12:03 am

Аз и преди съм ходила, даже от него купих канарчето, но беше много отдавна. Птичето не ми е правило проблеми досега и затова му изгубих дирите на Д-р Велев, но сега се наложи пак да го открия. Дано оживее пилето, дано не е късно... Интересно е, че вече не го виждам да пие вода, но яде череша, ябълка и яйце. Като че ли му е трудно да яде от семките и меката храна. Още е на пода на клетката и трудно се придвижва, с подскоци... Четох някъде, че не трябва да се дава яйце, но какво да правя, като то друго не яде засега? Ще остане само на ябълка и череша...
kalina76
потребител
потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 11:14 pm
Местоположение: София

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот nightingale » Чет Юни 09, 2011 8:10 am

Мнението ми при такава диагноза, е да намалиш яйцето до минимум. А слънчогледа да го елиминираш. И въобще онези храни които лесно се развалят и са богати на мазнини. Те са по трудни за усвояване от белтъчините ,а яйцата и семките са с много голям процент от тях.
Давай му смеска богата на рапица и плодовете които си изброила. Сложи му и качествени материали за гастролити за да доулесниш храносмилането. Това е много важно.Под качествени разбирай пясък с фракция с нито по -големи нито по -малки песъчинки от препоръчваните.Причината да предпочита в това си положение меката храна е именно тази.
Листа от глухарче и други зелени храни също не му давай. Поне за десетина-петнайсет дена.
Наблегни на онези храни ,които не биха довели до дисбаланс на стомашночревният тракт.
Трябва да се улесни дейноста на храносмилателната система за по-бързото въстановяване на червата.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: БОЛНО КАНАРЧЕ!

Мнениеот choro » Чет Юни 09, 2011 5:13 pm

Понеже следя форума от доста време, макар че се регистрирах чак сега, следя и тази тема и ми възникна един въпрос като прочетох че канарчето е на 9 години( което не е никак малко). Та въпросът ми е когато птиците умират от старост показват ли някакви признаци че това ще се случи или просто си падат от клечката и това е ?
choro
потребител
потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юни 09, 2011 3:20 pm
Местоположение: Бургас

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта

cron