Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


болест по краката на канарчета

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

болест по краката на канарчета

Мнениеот donadoni » Нед Окт 23, 2011 10:12 am

здр.искам да пололя за помощ. на няколко от канарите ми започна да излизат някакви топчета по краката,казват ми че е подобно на дифтерита по галабите.новобранец сам в отглеждането камо ли в лечението,моля помогнете. излизат малки пъпки като брадавички и със всеки изминал ден растат и стават като сасирена крав отван а от ватре като ги разрежа като брадавица.моля помогнете
Аватар
donadoni
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 7:26 pm
Местоположение: AХЕЛОЙ БУРГАС

Re: болест по ктаката ка канарчета

Мнениеот krumov » Нед Окт 23, 2011 10:44 am

donadoni написа:здр.искам да пололя за помощ. на няколко от канарите ми започна да излизат някакви топчета по краката,казват ми че е подобно на дифтерита по галабите.новобранец сам в отглеждането камо ли в лечението,моля помогнете. излизат малки пъпки като брадавички и със всеки изминал ден растат и стават като сасирена крав отван а от ватре като ги разрежа като брадавица.моля помогнете

При мен се получи по същия начин тази година. Отдели болните птици и не разчопвай пъпките, защото се разнася и на другите. Ежедневно мажи пъпките с йодова тинктура 5%. Успех !!!
Аватар
krumov
потребител
потребител
 
Мнения: 145
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 7:52 pm
Местоположение: Нова Загора

Re: болест по ктаката ка канарчета

Мнениеот donadoni » Нед Окт 23, 2011 2:18 pm

мрси за помоща
Аватар
donadoni
потребител
потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 7:26 pm
Местоположение: AХЕЛОЙ БУРГАС

Re: болест по краката на канарчета

Мнениеот Dr. Velev » Сря Яну 04, 2012 11:24 pm

Шаркодифтерит . Има ваксини .
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта