Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Плешива канарка

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Мнениеот Заспала котка » Сря Авг 26, 2009 1:14 pm

Материалът на белите пръстени е алуминий, затова се справих онзи път с клещи за кожички. А на нашия познатт загубих телефона и май нямам никаква връзка с него вече.
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Ако местожителството ти ...

Мнениеот Станислав » Сря Авг 26, 2009 5:07 pm

... не е по клоните ...
Заспала котка написа:Материалът на белите пръстени е алуминий, затова се справих онзи път с клещи за кожички. А на нашия познатт загубих телефона и май нямам никаква връзка с него вече.

... то има начин да ти се помогне.
Първо, трябва да живееш в град, не става по клоните :D ...
Второ, трябва да намериш в твоя град някой сериозен развъждач или гледач на птици.
Те си имат едни специални клещи, много остри, но изключително стабилни, с опора от долу, и режат като отварачка за консерви - цък, и пръстенчето става на две части.
Всеки друг опит, с ножовки, клещи и разни други резачки, може да е фатален за крачето на пилето, не си прави експерименти.
Станислав
бан
бан
 
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Фев 12, 2009 12:01 pm

Мнениеот Заспала котка » Сря Авг 26, 2009 5:23 pm

Станислав :cool: това за клоните го приемам като шегичка. Аз съм градска котка. Благодаря ти от сърце за ценната информация за клещичките. Знаех си аз, че канаровъдите не може да нямат такива неща,но от безхаберие не съм се поинтересувала досега. А и от два-три дни забелязах тази подутинка между пръстенцата на пилето. :drinks:
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот Paulina » Сря Авг 26, 2009 10:43 pm

Заспала котка написа:Станислав :cool: това за клоните го приемам като шегичка. Аз съм градска котка. Благодаря ти от сърце за ценната информация за клещичките. Знаех си аз, че канаровъдите не може да нямат такива неща,но от безхаберие не съм се поинтересувала досега. А и от два-три дни забелязах тази подутинка между пръстенцата на пилето. :drinks:


И защо си мислиш , че пръстенът е виновен ???

:think:
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Заспала котка » Сря Авг 26, 2009 11:32 pm

Не вярвам, че пръстенът е "виновен", но ще ми е много, много по-спокойно без него щом крачето не е твърде наред. Такъв ужас, страх и напрежение преживях при рязането на оня пръстен, че след повече от две години изтръпвам само при спомена. А и според мен не е нужен на моето пиле. Нито ще ходи на изложби, нито нищо. Най-много да науча точния му рожден ден. Какво мислиш - да му измивам ли крачетата с отвара от лайка или смрадлика освен изключването на онези семенца, за които снощи стана дума?
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот Paulina » Чет Авг 27, 2009 12:15 am

Заспала котка написа:Не вярвам, че пръстенът е "виновен", но ще ми е много, много по-спокойно без него щом крачето не е твърде наред. Такъв ужас, страх и напрежение преживях при рязането на оня пръстен, че след повече от две години изтръпвам само при спомена. А и според мен не е нужен на моето пиле. Нито ще ходи на изложби, нито нищо. Най-много да науча точния му рожден ден. Какво мислиш - да му измивам ли крачетата с отвара от лайка или смрадлика освен изключването на онези семенца, за които снощи стана дума?


Интересното е , че всеки втори канарджия във форума има подобен проблем - става вече епидемия !!! Остави пръстена - той не пречи ! Точният рожден ден няма да научиш , само годината на люпене ! Не знам за отварата от лайка - познаваш единя доктор - попитай го . Той въди канари и знае - ти и това знаеш ! Пък и с пръстена ще се справи , щом ти е толкова на зор !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот Заспала котка » Чет Авг 27, 2009 8:37 am

Доста грубо :evil: Очаквах вежлив отговор.Аз пък да те питам - защо ти е толкова чудно, че хората не искат пръстените? Лично за мен те са излишни, опасни, вредни, ненужни, създават допълнителни грижи и т.н.Не ми отговаряй :!: Благодаря.
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот nightingale » Чет Авг 27, 2009 2:53 pm

Здравей заспала котко. С риск да си навлека още негативизъм,ще ти кажа следното. Това което казваш за пръстените е породено от желанието да имаш ''чиста'' необременена и естественно изглеждаща птица. Всяка дрънкулка по нея е нещо излишно и неестественно. Нали така? А замисли ли се кое е по- голямото зло в случаят, това ,че си затворила животинчето ( предполагам в клетка по-малка от 0,5м/2) или едно алуминиево пръстенче.Което е всъщност паспорта на птицата и без него тя е само едно пернато подскачащо пиле. Поставянето на маркировъчните пръстени има ред причини за които сега няма да говорим. Уверявам те, то няма да навреди на птицата. Всъщност сигорна ли си че е алуминиево,защото отдавна в БГ. се използват вече пръстени от п.в.ц. Ако искаш моето мнение за това как да го махнеш?: използвай дамски малки ножички. Процедурата е абсолютно проста и безопасна. Упех от мен
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Заспала котка » Чет Авг 27, 2009 3:39 pm

Здравей, Славей, благодаря за съветите. Пръстенът е от алуминий, оглеждала съм го много пъти с цел отстраняване. Казваш, че е паспортът на пилето. Ми моето пиленце ми е само, за да му се радвам и да ми подскача. И единственото, което искам за него е да е здравичко. Ако не ти отнеме много време ще ми бъде интересно да ми разкажеш повече за пръстените. А пък това за клетката си е удар под кръста. Аз не съм сложила нито едно пиленце в кафез. А и съвременните птички се продават в клетки, нали? Много често ми става гадно, че наистина клетката е недостатъчна, за да се чувства напълно свободно пиленцето, но какво да направя? Да го пусна да лети свободно? Да каца върху нещо, което може да го зарази? Да излети навън и да го улови някоя котка? Колкото и да споделям твоето мнение по този въпрос - по-добре затворен и в безопасност. А и да ти кажа истината - канарчетата у дома ги мъкне мъжът ми. Бях му забранила, но преди две години пак донесе. Така е от трийсетина години. Без пиленце не сме оставали никога. В един момент дори станаха 13 с малките пухчовци. Сега само искам да му оправя крачето и да се успокоя. Пожелай ми успех.
Пазете Земята, закриляйте животните и птиците
Аватар
Заспала котка
потребител
потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 1:58 pm
Местоположение: По клоните на дърветата

Мнениеот nightingale » Чет Авг 27, 2009 5:26 pm

Разликата при мен е ,че аз искам да радвам птиците а не толкова те-мене . Но това е трудно за разбиране. Да. Пожелавам ти успех!.Надявам се в най -скоро време всичко да се оправи. :drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Мнениеот Paulina » Чет Авг 27, 2009 10:48 pm

Заспала котка написа:Доста грубо :evil: Очаквах вежлив отговор.Аз пък да те питам - защо ти е толкова чудно, че хората не искат пръстените? Лично за мен те са излишни, опасни, вредни, ненужни, създават допълнителни грижи и т.н.Не ми отговаряй :!: Благодаря.

Е как да не ти отговоря , като ме питаш ..... :D

Не го написах с цел да те обидя - ако си го разбрала така , то проблема е при теб !

Както Станислав , така и аз ти "казахме" , че най-безопасният начин да свалиш пръстена без да тормозиш пилето и да го държиш часове наред в ръката е да потърсиш някой , който ги въди - той ще има необходимият уред ( клещи ) . Дадох ти като идея и д-р Велев , но явно не си ме разбрала ! Може би ще разбереш , че пръстенът е важен , но за тази цел ще трябва да имаш поне 2 еднакви птици , които се различават само по цвета на пръстена !

Аз имам много птици и някои от тях носят даже по два пръстена - един маркировъчен и един регистрационен . По цвета мога от далече да разпозная за коя птица точно става въпрос , без да се налага да я хващам !

А ти помислила ли си , че ако канарчето ти литне през отвореният прозорец и съседа ти го хване само по пръстена ще можеш да докажеш , че е твое ? Разбира се , ако знаеш номера на пръстена и успееш да го кажеш на съседа ти .....иначе канарчето може да принадлежи на всеки друг , но не и на теб .....

Сега си ти наред с отговора - кажи ми защо пръстените са :
излишни, опасни, вредни, ненужни, създават допълнителни грижи и т.н
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Мнениеот icooni » Сря Окт 28, 2009 9:22 pm

icooni написа:
icooni написа:
icooni написа:
perta написа:А оправи ли се канарката, или още си е така? Ако се е оправила, ще кажеш ли с какво я лекува? :?:
Остана си плешива.
Канарката ми остана плешива,докато не прочетох някъде за цветето хризантема или димитровче/доста е разпространено в градинките пред блоковите пространства/.Набирате си една шепа пресни листа и ги сварявате в 300мл.вода около десетина минути.Оставя се да истине,след което се разрежда с вода до 1л. и се слага в къпалките на птиците.Аз за по сигурно ги изкъпах ръчно и след около десетина дни започна да си сменя изцяло перушината и се оправи.Това цвете или билка е напълно безвредно за птиците и унищожава всички кръвосмучещи кърлещета,пухояди и там подобни гадинки.При мен имаше ефект.
Краста беше.И нищо друго не ми помогна.
:|Птичи кърлеж/дерманисус/.Птичия кърлеж напада птиците нощно време,докато спят и смуче кръвта им.Денем се крие в цепнатини из клетката,в съединенията на преградките,в кацалките и въобще навсякъде по тъмни места из клетката.От загубата на кръв птиците отслабват и стават анемични.Лекуване.Като мярка за ефикасна борба с птичия кърлеж е дезинфекцията на клетките и местата,където те сапоставени или окачени,вряла вода,дезинфектиращо средство или пиретрум/това е цветето димитровче/Пиретрумът е по безопасен за птиците.Обработва се и самата птица,като се вдухва пиретрум/когато е изсушен и стрит на прах/под перата или цялата се посипва с праха.За вдухване се използува обикновена спринцовка.Това се повтаря 2-3 пъти с прекъсване от по две седмици.Практикува се поставянето на кухи кацалки в клетките/направени от бъзови пръчки/,в които паразитите се крият през деня.Кацалките се обработват всеки ден с вряла вода или снякой от посочените прахове.При появата на кърлежи трябва да се сменя всеки ден постелята в клетките.При смяната й подвижното дъно и кацалките се промиват с 3%-ов разтвор на хлорамин.Пухопероядите.Това са кърлежи,които живеят по тялото на птицата и се хранят с пух,пера и отмрели частички кожа.Предизвикват лющене на кожата,съпроводено с постоянно дразнене и сърбеж.Перата се повреждат и окапват.Птицата изглежда раздърпана и неспокойна-постояно се пощи под крилата и опашката.Лекуване.То е същото ,както и при ликвидирането на птичия кърлеж.Краста по краката.Заболяването се причинява от замърсяване на клетката и появата в нея на причинителя на крастата-микроскопично кърлежче.По пръстите на птицата се появяват сивкави нарастъци.Птицата се чеше с човката и с това още повече дразни заболелите участъци.Болеста се предава чрез контакт с болни птици или чрез недизенфикциран инвентар.Лекуване.Всеки ден се прави баня на краката в продължение на 3-5 дни с 3%-ов разтвор на препарата хлортен.Температурата на водата трябва да бъде 36 градуса.Продължителноста на банята е 10 минути.Клетката се дезинфектира с разтвор от креолин,основа/сода каустик/,дезинсектиращо средство или вряла вода със сапун.
icooni
потребител
потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 9:17 pm
Местоположение: Бургас

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта