Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Апел за помощ!

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Апел за помощ!

Мнениеот ikrusheva » Съб Апр 21, 2012 10:55 pm

Здравейте,

Регистрирах се в този форум с надеждата, че някой от Вас ще може да ми бъде от помощ. Купих си от една ферма до Пазарджик пилета черен Орпингтон и Яребича порода преди близо месец. Когато ми ги продадоха ми казаха, че са ваксинирани. Сега са на възраст 24 дена. Досега са ми умряли 3 от общо 11. От два дена насам едно малко Орпингтон не може да се държи на краката си и единия някакси му се хлъзга встрани. Често полягва. Днес му разглеждах крачетата и едното е по-подуто от другото точно на свивката. Давала на съм на всичките селед, включително и на него.
Иначе пилето има апетит и се храни, но крачетата не го държат и най-вече едното. Днес го заведох на ветеринар, но той изобщо не го прегледа и само ми каза да му капя в устата по капка витамин В1 ведъж на ден. Някакси смятам, че това няма да помогне.

Моля Ви за помощ и благодаря предварително,
ikrusheva
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 10:21 pm

Re: Апел за помощ!

Мнениеот Емо » Нед Апр 22, 2012 6:25 pm

Здравейте,

Дойде пролетта - активно време за любителите на пернати. Вероятно за това нямате още отговор от опитните форумци.

На мен ми направи впечатление - казвате, че сте взели пиленцата преди близо месец, а сега са на 24 дена. Значи сте си купили еднодневни пиленца! Аз не го препоръчвам на никого. За паунчетата с които се занимавам преди третия месец не давам младо пиленце. За кокошки - на един месец са сменили бебешкия пух с перца и могат да сменят дома си! Само като съвет от мен.

Селед казвате, че сте давали - той се дава след 14-я ден за 3-5 дни и после пауза от поне две седмици и още няколко пъти, пак с пауза от поне две седмици. Но пораженията от липса на селед се появяват според мен по-късно.

Такива пиленца които се хлъзгат на страни с крачетата се проявяват при мен още на 1-я ден - задължително е всички новоизлюпени да се сложат на гофрирана хартия първите дни докато укрепнат.

Не сте написали как ги гледате - те трябва да са под лампа и със храна - стартер за пилета.

Дано съм бил поне малко полезен - исках да Ви дам кураж!

Успех с пернатковците!
Аватар
Емо
потребител
потребител
 
Мнения: 1079
Регистриран на: Пет Юни 06, 2008 11:31 am
Местоположение: Благоевград

Re: Апел за помощ!

Мнениеот ikrusheva » Нед Апр 22, 2012 11:08 pm

Здравейте,

Благодаря Ви за отговора. Не съм се изразила правилно. Исках да кажа, че пиленцата са близо на месец. И в конкретика, излюпени са на 27-ми март. Аз ги взех на 4-дневна възраст, което оценявам като своя грешка в момента. Отначало ги гледах в един голям сандък, който е точно за такава цел. На дъното го покривах и покривам и досега с амбалажна хартия, която сменям два пъти на ден, за да им е чисто. Сега, когато порастват вече, ги разширих в още една щайга. Двете са свързани с отвор и пиленцата могат да се движат свободно и в двете. Пространството не им е проблем. От деня в който съм ги взела досега им свети лампа. Първата седмица светеше непрекъснато. После започнах да им я изгасям през нощта, за да си почиват. Хранят се нормално - със смески стартер. Поддържам им температура като по учебник като в един момент постепенно започнах да намалявам с по един градус през няколко дена. Селед започнах да им давам на 11 ден за 3 дни и после както Вие казвате, още няколко пъти до 3-ти месец.
Въпросното пиленце и днес продължава да е в същото състояние. Не изглежда омърлушено, има апетит, но само полягва и едното му краче е странно изнесено встрани.
На всичкото отгоре днес изолирах още едно пиленце от останалите, тъй като дупето му беше накълвано по неясни за мен причини и е разкървавено.
Като прохождащ ентусиаст в отглеждането на кокошки, бих Ви споделила, че приемам нелеко цялата ситуация.


Приятна вечер
ikrusheva
нов
нов
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 10:21 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта