Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Паунката ми не може да ходи

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Паунката ми не може да ходи

Мнениеот i.l.o.n.a » Пет Юни 22, 2012 1:55 pm

Здравейте на всички.Паунка ми от три дни не може да се движи и по цял ден лежи на земята.Ветеринар я прегледа и каза че няма наранявания по краката или крилете,предполага че е мускулна слабост.Давам антибиотик но до момента няма ефект.Храни се и пие вода.Отглеждам три женски в една воалиера и в момента някоя снася.Четох за проблем при гълъб,че докато снася не може да се движи,но информацията за пауните е доста оскъдна за съжаление.Ако някой е срещал подобен проблем и знае нещо ще се радвам да помогне.
i.l.o.n.a
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 1:37 pm

Re: Паунката ми не може да ходи

Мнениеот cecko_iliev88 » Пет Юни 22, 2012 6:24 pm

ако имаш пропуски в храненето на птиците може да е получила мускулна дистрофия. Върви на вет.аптеката и купи Селед разтваря се 1мл в 1л. вода и ще се оправи.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Паунката ми не може да ходи

Мнениеот i.l.o.n.a » Пет Юни 22, 2012 7:12 pm

Ветеринарят каза че Селед се дава предимно на малки и че при две-три годишна птица няма ефект от приемането му.Предполагам имате впредвид пропуски от гледна точка на набавянето на необходими витамини и минерали.Хранят се с жито,овес,царевица,млечка,обелки от зеленчуци,хляб.Благодаря за отговора!
i.l.o.n.a
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 1:37 pm

Re: Паунката ми не може да ходи

Мнениеот cecko_iliev88 » Пет Юни 22, 2012 8:32 pm

да селед се дава главно на малки пиленца, но според мен в твоя случаи имаш интензовно хранене и забързана обмяна на веществата в следствия на което има не освояване на хранителни вещества в организма и тяхното натрупване в муслулите на животното под форма която не може да се освоява затова е нужно даването на антиоксиданти какъвто в случая е селед (комбинация между витамин е и селен).аз лично всяка година профилактично давам на моите фазани разреден селед с водата. и все пак селеда е хранителна добавка така че няма какво да им навредиш.
cecko_iliev88
потребител
потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 4:05 pm

Re: Паунката ми не може да ходи

Мнениеот i.l.o.n.a » Пет Юни 22, 2012 11:32 pm

Благодаря за отделеното внимание!Утре ще сменя антибиотика със Селед.Имам чифт фазани ,така че и за тях ще е добре.Поздрави!
i.l.o.n.a
нов
нов
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Юни 22, 2012 1:37 pm


Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта