Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


черна точка

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: черна точка

Мнениеот петър » Вто Юли 03, 2012 11:23 am

Желая ти успех в хобито колега.По-нататъшните ми коментари са излишни.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: черна точка

Мнениеот yanko76 » Вто Юли 03, 2012 2:26 pm

петър написа:Желая ти успех в хобито колега.По-нататъшните ми коментари са излишни.

Голямо мерси за пожеланията . Искрено благодаря на колегата Ерол за медикаментите които ми пусна на имеила , със сигурност ще ги ползвам през новия развъден сезон :drinks:
yanko76
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 2:30 pm
Местоположение: Kostinbrot

Re: черна точка

Мнениеот doctora » Сря Юли 04, 2012 9:05 pm

Колега вярно е че от скоро гледам канари но до сега се занимавах с развъждането на европейска фауна и[color=#FF0000] много добре съм запознат с анатомията на птиците . Ако птиците имаха чернодробни проблеми нямаше да ви занимавам с тях :nono: Тук не става дума за "някоя по-банална болест" а точно за така наречената "punto nero"която няма нищо общо с храната на птиците.Вярно е че глухарчето е полезна храна но вие прекалявате -щом някой колега се оплаче че птиците му имат стомашно-чревни проблеми веднага лепвате диагноза "неправилно хранене давай глухарче" . Всеки колега знае че при такива проблеми "зелените" храни и яйцето се спират . Едва ли храните вашите птици с по-качествена храна от тази която ползвам аз и смеската и яйчната храна са на VER-LA ... :cool: От другите канари къдрави и бордери до сега извадих 17 на пръчка за " непроизводителни" птици мисля че е добре . Ако стажа в канаровъдството определяше производителноста и качеството на птиците защо в България при толкова" опитни" канаровъди , положението с птиците е плачевно и всяка година се внасят стотици птици от Италия .[/color]
много добре съм запознат с анатомията на птиците - :think: интересно.....птици много, особености също.....
Ако птиците имаха чернодробни проблеми нямаше да ви занимавам с тях - все си мисля,че черния дроб анатомично и физиологично е свързан с храносмилателния апарат......
Едва ли храните вашите птици с по-качествена храна от тази която ползвам аз и смеската и яйчната храна са на VER-LA .. - за България, качество на храни е относително понятие......
От другите канари къдрави и бордери до сега извадих 17 на пръчка за " непроизводителни" птици мисля че е добре - това означава, че сте от групата на майсторите.....
Ако стажа в канаровъдството определяше производителноста и качеството на птиците защо в България при толкова" опитни" канаровъди , положението с птиците е плачевно и всяка година се внасят стотици птици от Италия - внасянето на птици в България, не означава, че положението е плачевно. Ако се посещава само Подуенския пазар, наистина може да изглежда такова.
Смятам, че когато се търси помощ или съвет, човек не трябва да се сърди и заяжда със хората които се опитват да помогнат. Тези които съветват не винаги са в час с темата. Затова мненията се претеглят на кантар и се търси нещо разумно....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: черна точка

Мнениеот doctora » Сря Юли 04, 2012 9:29 pm

rookie_gyn написа:"Черната точка" е заболяване причинено от циркувируси. За съжаление лечение няма. Накои правят опити за лечение с тетрациклини, но то не може да ти гарантира успех. Понякога малките птици развиват, предполагам, антитела и успяват да се преборят с вируса, но в последствие вирусът продължава да живее в тях и те го предават на своето поколение и въртелешката започва наново.
Родителите разпознават болните пиленца по цвета на лигавицата и ги оставят да умрат. Това обикновено става към 4-5 ден.

Такава категорична диагноза - явно човека е много в час с материята :think: Освен боравене с литературата, личи и опит.....
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

Re: черна точка

Мнениеот rookie_gyn » Сря Юли 04, 2012 11:48 pm

Ако вникнем по-дълбоко в поста на потребителя rookie_gyn, след като разделим изказването му на три части, веднага ще изкристализират на повърхността следните логически изводи:
1. Част първа: изречение 1,2 и 3 - съкратен цитат от статия публикувана в сайта на испанския ветеринарен доктор Гуардиола. Направих опит да я преведа преди година, година и половина /с помощта на google переводчика/ и даже си мислех, че съм я качил във форума, ама така и не можах да я открия.
2. Част втора: изречение 4 - извод до който достигнах докато наблюдавайки птиците си. Правилен или не - ще отговорят хората които разполагат с нужните знания, аз само споделих.
3. Част трета: изречение 5 и 6 - Интерпретация на думите на д-р Христо Христов /doctora/, споделени от него по време на някои от дългите ни разговори.
p.s. Приемам забележката - твърде отговорно изказване от моя страна по една доста сериозна тема. :oops:
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: черна точка

Мнениеот yanko76 » Чет Юли 05, 2012 11:40 am

doctora написа:Колега вярно е че от скоро гледам канари но до сега се занимавах с развъждането на европейска фауна и[color=#FF0000] много добре съм запознат с анатомията на птиците . Ако птиците имаха чернодробни проблеми нямаше да ви занимавам с тях :nono: Тук не става дума за "някоя по-банална болест" а точно за така наречената "punto nero"която няма нищо общо с храната на птиците.Вярно е че глухарчето е полезна храна но вие прекалявате -щом някой колега се оплаче че птиците му имат стомашно-чревни проблеми веднага лепвате диагноза "неправилно хранене давай глухарче" . Всеки колега знае че при такива проблеми "зелените" храни и яйцето се спират . Едва ли храните вашите птици с по-качествена храна от тази която ползвам аз и смеската и яйчната храна са на VER-LA ... :cool: От другите канари къдрави и бордери до сега извадих 17 на пръчка за " непроизводителни" птици мисля че е добре . Ако стажа в канаровъдството определяше производителноста и качеството на птиците защо в България при толкова" опитни" канаровъди , положението с птиците е плачевно и всяка година се внасят стотици птици от Италия .[/color]
много добре съм запознат с анатомията на птиците - :think: интересно.....птици много, особености също.....
Ако птиците имаха чернодробни проблеми нямаше да ви занимавам с тях - все си мисля,че черния дроб анатомично и физиологично е свързан с храносмилателния апарат......
Едва ли храните вашите птици с по-качествена храна от тази която ползвам аз и смеската и яйчната храна са на VER-LA .. - за България, качество на храни е относително понятие......
От другите канари къдрави и бордери до сега извадих 17 на пръчка за " непроизводителни" птици мисля че е добре - това означава, че сте от групата на майсторите.....
Ако стажа в канаровъдството определяше производителноста и качеството на птиците защо в България при толкова" опитни" канаровъди , положението с птиците е плачевно и всяка година се внасят стотици птици от Италия - внасянето на птици в България, не означава, че положението е плачевно. Ако се посещава само Подуенския пазар, наистина може да изглежда такова.
Смятам, че когато се търси помощ или съвет, човек не трябва да се сърди и заяжда със хората които се опитват да помогнат. Тези които съветват не винаги са в час с темата. Затова мненията се претеглят на кантар и се търси нещо разумно....

Не съм искал да се заяждам с никой :nono: дори благодарих на колегите които ми дадоха адекватен одговор :| А за качеството на птиците в България нямам думи :oops: Когато на една международна изложба вземем поне сребърен медал веднага ще си върна думите на зад :oops: България си остава страна производител на посредствени канари за магазините в южните ни съседки :wink: Много се отдалечих от темата "черна точка" и мисля че каквото имаше да се казва по нея се изговори , вече разговора отива в друга насока . "Давайте глухарче и се не бойте"
yanko76
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 2:30 pm
Местоположение: Kostinbrot

Re: черна точка

Мнениеот петър » Чет Юли 05, 2012 12:08 pm

Приятелче,
никой не те е съветвал да даваш глухарче.Аз не си позволявам да размахвам пръст на хората само защото не съм съгласен с мнението им.Мислех да преведа някои от статиите за така наречената черна точка ,които съм чел,но виждам,че няма смисъл да го правя.Както ви каза доктора това е симптом,а не заболяване.Имаше място за сериозни дискусии защо като са им болни канарите италианците снабдяват с птици цяла Европа,а не обратното,всеки можеше да сподели резултатите си с птиците от Италия и т.н.,но виждам,че разочарованията от развъдния сезон водят до повишена чувствителност.Нека неуспехите не те отчайват,създай си ято в което да познаваш птиците си 10-15 години назад и тогава ще си говорим пак.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: черна точка

Мнениеот rookie_gyn » Чет Юли 05, 2012 1:00 pm

Янко, въпрос на време е България да вземе медал от международно изложение. Според мен на не повече от 4 месеца.
Съвсем отговорно заставам зад следните си думи: в България има произведени качествени птици, просто трябва да знаеш къде да ги търсиш.
Успех занапред ти пожелавам.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: черна точка

Мнениеот yanko76 » Чет Юли 05, 2012 6:43 pm

Тъй като незнам името на заболяването използвам като нарицателно "черна точка" Под това име болеста се споменава и в други държави Канаровъдите не сме ветеринарни доктори за да знаем точните латински наименования на всяка болест Ако знаех какво преставлява това заболяване щях ли да пиша във форума :?: Отново искам да благодаря на тези които ми дадоха точен одговор :| А за очакването на медал от някоя международна изложба :shock: това може да стане само на някоя малка регионална изложба и то ако не участват големите играчи визирам всички страни на запад от Сърбия
yanko76
потребител
потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 2:30 pm
Местоположение: Kostinbrot

Re: черна точка

Мнениеот Мъро » Чет Юли 05, 2012 7:49 pm

Като искате медали изръсете се малко пари и внесете качествени птици не само брака да купувате,това се отнася не само за канаровъдите
Skype-myro121
Аватар
Мъро
потребител
потребител
 
Мнения: 679
Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 7:35 pm
Местоположение: Шумен

за качествените птици в БГ

Мнениеот akademika » Чет Юли 05, 2012 10:29 pm

Верно е че птиците в България са под средно европейско равнище и скоро медал нема да видим :cry: Колко канара има на една национална изложба в България :?: И колко са птиците на някоя регионална изложба в една западноевропейска страна :?: От както сме членове на ЕС можем свободно да участваме на многобройните международни изложения и да се състезаваме със западноевропейските ни колеги , но "бай ганьо" отива там само да си напълни торбите с боклуци .Пък дори случайно между тази мърша да има 2/3 качествени птици те изчезват в нашето блато " една птичка пролет не прави . За съжаление истината e такава :cry: Нито сме за UEFA а камо ли за шампионска лига
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: черна точка

Мнениеот doctora » Пет Юли 06, 2012 12:33 am

Миналата година бях в Италия с Ерол на изложба в Реджо Емиля. След 5 часово разглеждане на изложбените птици, доста снимки и записки с особеностите на отделни породи които ме вълнуват стигнах до следния извод: ако Ерол купи всички шампиони, с цел продажба у нас и съседни страни, ще фалира. Това го коментирахме с някои колеги от Турция и България, което доведе до друг извод: нивото на общата култура в областта на канаровъдството е все още ниско, което включва познания по класификация на канарите,генетика, хранене, отглеждане, обучение, подготовка за конкурси, елементарни неразположения и не на последно място търговията с тях. Повечето качествени птици са плод на случайност, въпреки вноса на не лоши птици. Но, все пак смятам, че имаме добри птици което се потвърждава от съдиите през последните години.
[img][img]http://www.picvalley.net/u/2647/8738103789703664331341523905fhU4v5vCuC7Mx8LlvA0m_m.JPG[/img][/img]
Малиноа-bellen-винаги "L" и никога"R" ; belrol-винаги "R" и никога "L"; fluitrol-едва доловимо "R" и никога "L" ;tjokken-удари с пръст по стара порта;tjokkenrol-същото но по бързо и едва доловимо "R"
doctora
потребител
потребител
 
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 11:33 am
Местоположение: St.Zagora

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта