Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


подут корем пълен с въздух

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: подут корем пълен с въздух

Мнениеот петър » Съб Авг 31, 2013 4:45 pm

Здравей,
редовно следя форума и не съм се отказал да пиша в него,но понякога се замислям има ли смисъл.Понякога колкото и да искам не мога да разбера кой как вижда нещата и правилно ли ги описва.Твоята канарка вероятно има заболяване на черния дроб.Това което би трябвало да дадеш в този случай е препарата седохол,съмнявам се обаче ,че ще го намериш в България.Би трябвало отглеждащите спортни гълъби да го ползват,но не съм сигурен,а и цената му е повече,отколкото струва птичката.Относно причините за заболяването могат да бъдат различни,но едва ли това някой го интересува.Все пак мисля,че риска за другите ти птици е малък.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: подут корем пълен с въздух

Мнениеот pi4on » Съб Авг 31, 2013 6:33 pm

аз се интересувам за причините,защото имам още 50 канара...ако е от начина на отглеждане или от храната-напоследък им добавям повечко коноп,да не е от него да влияе на кръвообращението..?а по принцип тия чернодробми заболявания не са ли вирусни?
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: подут корем пълен с въздух

Мнениеот петър » Нед Сеп 01, 2013 8:45 am

Признаците на чернодробно заболяване са точно такова подуване на коремчето и едно синьо или тъмно петно от едната страна.
Причините наистина са много.Първо грешка в диетата,затлъстяването на птиците води до там,после поемане от птиците на прекалено много желязо,ако сте забелязали на готовите храни за насекомоядни пише,че съдържат ниско количество желязо.Често черният дроб страда вследствие на стомашночревни заболявания.Интоксикациите с пестициди и хербициди от растенията,които им даваме,афлатоксните от семената,особено рапицата.Следват бактериалните заболявания,протозои,паразите и ще завърша с вирусите атоксоплазмозата или може би така наречената черна точка при малките.
Идеята при лечението е категорично да се намали храната,съдържаща протеини,никакво яйце например.Намали и и храната,която дразни жлъчката.Ако намериш седохол също ще ти свърши работа и то не само за чернодробни заболявания.При твоята птичка нещата са хронични и явно е развила цироза и няма да се оправи,но хубаво е ,че си загрижена за нея.Повечето любители за съжаление сме коравосърдечни и бихме постъпили по друг начин.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта