Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


gadna boles

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

gadna boles

Мнениеот fridolina » Чет Юни 05, 2008 5:57 am

dani_mitov_wrc написа:imax kanar4e koeto be6e na okolo30-35 dni.zapo4na da slabee i za 4-5 dni umrq.no pres zialoto vreme se xrane6e.minalata godina mi umrqxa 4 kanar4eta po sa6tiq na4in.kakva moje da pri4inata.


христо топа написа:Даскале що не пробваш с кирилица па да ведим тогаз каква е тази гадна болест.Тъкмо ще дадиш по ясна клинична картина.


nightingale написа:EКТОПАРАЗИТИ.


todpetrov написа:Колеги за какво става на въпрос ? Направо ме разбива те колко много неща знае те :)


sandan написа:Отделянето на птиците от техните родители е критичен период в тяхното развитие.Сега е времето за профилактика срещу кокцидиоза.Витамините и калция са също много важни в този момент.


nightingale написа:Единственото профилактично средство/ефикасно/ против кокцидиоза е ваксината,която струва колкото 1 канарче. :D


sandan написа:
nightingale написа:Единственото профилактично средство/ефикасно/ против кокцидиоза е ваксината,която струва колкото 1 канарче. :D

Aми тогава да не правим нищо по въпроса ли?


nightingale написа:Не съм казал това естествено.Просто профилактиката против тази болест се свежда до оптимални условия на живот разнообразна и витаминозна храна ,клетки които съответстват на дадения вид птица и прочие.Кокцидиозата е болест която може да се причини от стрес даже. Казах само че няма измислен профилактичен медикамент освен ваксина която не е рентабилна в този случай.


sandan написа:
nightingale написа:Не съм казал това естествено.Просто профилактиката против тази болест се свежда до оптимални условия на живот разнообразна и витаминозна храна ,клетки които съответстват на дадения вид птица и прочие.Кокцидиозата е болест която може да се причини от стрес даже. Казах само че няма измислен профилактичен медикамент освен ваксина която не е рентабилна в този случай.

Точно стреса имах предвид като фактор.
Незнам доколко са ефикасни известните ни методи,но при по-голям брой птици нали не твърдиш, че не трябва да се прави профилактика
срещу кокцидиоза?


sandan написа::(


nightingale написа:Добре предавам се.Кажи ми с какво ефикасно средство освен ваксината мога да проведа профилактичен курс срещу кокцидиоза.


sandan написа:Aз ползвах досега Ветакокс.
Сега ми препоръчаха Ампролиум.
Ето какво пише на упътването:
Ефикасно средство за лечение и профилактика срещу кокцидиози от вида Eimeria.
Незнам засега колко е ефикасно но твърдя че е по-добре от нищо.
Ти как профилактираш твоите птици?
Не съм професионалист в областа на ветеринарната медицина ,но се старая да ползвам съвети на знаещи хора в областта.
Мисля че си прав че антибиотиците не трябва да се ползват хаотично затова можеш да помогнеш ако можеш с някаква програма за профилактика,не само за кокцидиоза .Има хора които незнаят нищо по въпроса и ще им бъде полезно.Все пак форума е затова.
Аватар
fridolina
админ
админ
 
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 11:54 pm
Местоположение: Варна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта