Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


смърност на малки канари

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Нед Апр 13, 2014 9:52 pm

loveca4 написа:ЕЕеееееее не с тоя тон,и аз съм от село и аз съм пасъл овце и аз моа тъй,дай по кротко и вземи прочети листовката на Аденосана да видиш ко пиши..1прахче се поръсва върху 1кг.храна.Консистенцията му е кат пепел,ако мое някой го дозира на 1кило рана а пробва,ама нал викаш докторите а слушами и на...Тез дет са го писали ма самняя са агрономи,сигур ша са доктори,тъй чи за тоз начин на дузиране ша питаш "Чивита"ний туй читем туй казвами..Ае със здраве..


nightingale е прав.Според мен, с храната може да даваш само витамини...щото всеки е виждал болна птица, не яде, само пие вода..... за дозировки да не говорим.
Пък ти с тоя Аденосан....... направо им хвърляй яйцата.... как не разбра, че имаш по сериозен проблем..Ама нищо, ще се научиш .... догодина. :cool:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот nightingale » Нед Апр 13, 2014 10:04 pm

loveca4 написа:ЕЕеееееее не с тоя тон,и аз съм от село и аз съм пасъл овце и аз моа тъй,дай по кротко и вземи прочети листовката на Аденосана да видиш ко пиши..1прахче се поръсва върху 1кг.храна.Консистенцията му е кат пепел,ако мое някой го дозира на 1кило рана а пробва,ама нал викаш докторите а слушами и на...Тез дет са го писали ма самняя са агрономи,сигур ша са доктори,тъй чи за тоз начин на дузиране ша питаш "Чивита"ний туй читем туй казвами..Ае със здраве..


Mнооого има да пасеш още колега.
Аденосана е на билкова основа.
Аз направих коментар на академичето относно антибиотиците.
Не е зле да правиш разлика.
Остани си със здраве и дано да ти се оправят птиците .
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Нед Апр 13, 2014 11:23 pm

:drinks:
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Пон Апр 14, 2014 12:38 pm

stoianov написа:
loveca4 написа:ЕЕеееееее не с тоя тон,и аз съм от село и аз съм пасъл овце и аз моа тъй,дай по кротко и вземи прочети листовката на Аденосана да видиш ко пиши..1прахче се поръсва върху 1кг.храна.Консистенцията му е кат пепел,ако мое някой го дозира на 1кило рана а пробва,ама нал викаш докторите а слушами и на...Тез дет са го писали ма самняя са агрономи,сигур ша са доктори,тъй чи за тоз начин на дузиране ша питаш "Чивита"ний туй читем туй казвами..Ае със здраве..


nightingale е прав.Според мен, с храната може да даваш само витамини...щото всеки е виждал болна птица, не яде, само пие вода..... за дозировки да не говорим.
Пък ти с тоя Аденосан....... направо им хвърляй яйцата.... как не разбра, че имаш по сериозен проблем..Ама нищо, ще се научиш .... догодина. :cool:
:drinks:

Явно не чете темата правилно :think: болни са малките птици които не се хранят сами а ги хранят родителите . ВИНАГИ когато се лекуват малки птици хранени от родителите антибиотиците трябва да се дават в храната а не във водата :?: през този период се премахват зелените храни като :покълнали семена, ябълки и др. , за да може родителите да хранят с храната третирана с антибиотика . Ако антибиотика се дава само във водата при такива малки птици няма да има никакъв ефект защото те не пият вода , а водата която ще вземат от родителите няма да е достатъчна за да ги излекува . Малките птици особено до 10 ден си набавят водата основно от храната така че колкото и силен воден разтвор с антибиотика да направите няма да подейства . Когато третирам такива малки птици премахвам зелената храна защото родителите предпочитат да хранят малките с нея а не с третираната с антибиотик храна . Мисля че изяснихме защо антибиотика трябва да се дава в храната а не във водата но ако светилото по "респераторните" заболявания е на друго мнение всеки има право да се съгласи с него и да си дава антибиотика във водата .Не е реално човек който съветва хората да си лекуват канарите с вагинални медикаменти да пише по теми в този раздел .Това не се касае за stoianov а за човека който няма нито едно канарче а пише ли пише за проблемите на канарите . :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот nightingale » Пон Апр 14, 2014 2:47 pm

:lol:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Пон Апр 14, 2014 7:52 pm

nightingale написа::lol:

Не знам на какво се смеете :?: Смешно е едно ваше изказване от този раздел - " Диагнозата е - дърта канарка и тясно пространство " Като не разбирате от развъждането на канари по-добре не пишете глупости .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Пон Апр 14, 2014 9:03 pm

akademika написа:Явно не чете темата правилно :think: болни са малките птици които не се хранят сами а ги хранят родителите . ВИНАГИ когато се лекуват малки птици хранени от родителите антибиотиците трябва да се дават в храната а не във водата :?: през този период се премахват зелените храни като :покълнали семена, ябълки и др. , за да може родителите да хранят с храната третирана с антибиотика . Ако антибиотика се дава само във водата при такива малки птици няма да има никакъв ефект защото те не пият вода , а водата която ще вземат от родителите няма да е достатъчна за да ги излекува . Малките птици особено до 10 ден си набавят водата основно от храната така че колкото и силен воден разтвор с антибиотика да направите няма да подейства . Когато третирам такива малки птици премахвам зелената храна защото родителите предпочитат да хранят малките с нея а не с третираната с антибиотик храна . Мисля че изяснихме защо антибиотика трябва да се дава в храната а не във водата но ако светилото по "респераторните" заболявания е на друго мнение всеки има право да се съгласи с него и да си дава антибиотика във водата .Не е реално човек който съветва хората да си лекуват канарите с вагинални медикаменти да пише по теми в този раздел .Това не се касае за stoianov а за човека който няма нито едно канарче а пише ли пише за проблемите на канарите . :lol:


:think: С цялото ми уважение към вас и богатия ви опит, не съм напълно съгласен с Вас.

Тъй като съм по-силен при по-големите птици /гълъби, гугутки/, ще дам пример с тях.В гълъбарника ми с декорацията имам мъжки фенерлия, на който казвам шефа, много едър, проклет и доминиращ гълъб."Под" него е мъжки акман, та тия двамата не могат да се поделят 15 квадрата вече година.Рядко хранят малките.Да не говорим,че се хранят първи и не допускат други гълъби до хранилките.Обаче бой за водата няма..
Та въпроса ми е колко прахчета ми трябват и колко кг храна в такъв случай?И само поръсваш ли, или "месиш"?
Ще кажете, че при гълъбите е по различно/гушевото мляко/ и сигурно сте прав, но за този пример се сетих веднага.Аз винаги слагам антибиотика във водата, при по-спешни случаи хапчета индивидуално.И това по съвет на ветеринарен доктор.....

пп.Аз пък, друго си мисля, щом малките са болни от къде са се "заразили"....... ам сигурно от родителите...пък след това и умират....
Значи какво следва, трябва да се даде на родителите антибиотик ВЪВ ВОДАТА.... и това е...спорът е безмислен... ама това са мои размишления... :think:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот петър » Пон Апр 14, 2014 9:44 pm

Честно казано на малките каквото и да дадете не може да ги спасите при толкова бързо развитие на нещата.Според мен трябва да се профилактират родителите с антибиотици.Тиланът е горчив и може да се даде само с водата и да няма друга вода иначе няма да я пият и няма да го ядят с храна.Ампицилина или прахчето за детски сироп оспамокс или каквото и да е друго може да се даде с меката храна.Абсолютно верно е ,че така не може да се дозира,но по принцип пеницилиновите и цефалоспориновите препарати могат да се дават в голям диапазон по отношение на дозата.Аз лично бих потърсил причината в храната за малките.Възможно е меката храна да се замърсява при досега си с изпражненията на родителите и пода на клетката,възможно е да има развалена мека храна или плесенясало зърно.Моят съвет е да се заложи на прясно яйце еднократно сутрин и то само по 1І8 на чифт и сварен кускус една супена лъжица в отделен съд.От зърното само канарено семе и нигер в съотношение 2:1.Няма да пиша,че птиците се нуждаят от фибри за добро храносмилане и от каква трева да ги набавите.Между другото липсата на додстатъчно фибри в диетата на малките е най честата грешка,която води до несполуки в размножаването.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Вто Апр 15, 2014 8:25 am

stoianov написа:
akademika написа:Явно не чете темата правилно :think: болни са малките птици които не се хранят сами а ги хранят родителите . ВИНАГИ когато се лекуват малки птици хранени от родителите антибиотиците трябва да се дават в храната а не във водата :?: през този период се премахват зелените храни като :покълнали семена, ябълки и др. , за да може родителите да хранят с храната третирана с антибиотика . Ако антибиотика се дава само във водата при такива малки птици няма да има никакъв ефект защото те не пият вода , а водата която ще вземат от родителите няма да е достатъчна за да ги излекува . Малките птици особено до 10 ден си набавят водата основно от храната така че колкото и силен воден разтвор с антибиотика да направите няма да подейства . Когато третирам такива малки птици премахвам зелената храна защото родителите предпочитат да хранят малките с нея а не с третираната с антибиотик храна . Мисля че изяснихме защо антибиотика трябва да се дава в храната а не във водата но ако светилото по "респераторните" заболявания е на друго мнение всеки има право да се съгласи с него и да си дава антибиотика във водата .Не е реално човек който съветва хората да си лекуват канарите с вагинални медикаменти да пише по теми в този раздел .Това не се касае за stoianov а за човека който няма нито едно канарче а пише ли пише за проблемите на канарите . :lol:


:think: С цялото ми уважение към вас и богатия ви опит, не съм напълно съгласен с Вас.

Тъй като съм по-силен при по-големите птици /гълъби, гугутки/, ще дам пример с тях.В гълъбарника ми с декорацията имам мъжки фенерлия, на който казвам шефа, много едър, проклет и доминиращ гълъб."Под" него е мъжки акман, та тия двамата не могат да се поделят 15 квадрата вече година.Рядко хранят малките.Да не говорим,че се хранят първи и не допускат други гълъби до хранилките.Обаче бой за водата няма..
Та въпроса ми е колко прахчета ми трябват и колко кг храна в такъв случай?И само поръсваш ли, или "месиш"?
Ще кажете, че при гълъбите е по различно/гушевото мляко/ и сигурно сте прав, но за този пример се сетих веднага.Аз винаги слагам антибиотика във водата, при по-спешни случаи хапчета индивидуално.И това по съвет на ветеринарен доктор.....

пп.Аз пък, друго си мисля, щом малките са болни от къде са се "заразили"....... ам сигурно от родителите...пък след това и умират....
Значи какво следва, трябва да се даде на родителите антибиотик ВЪВ ВОДАТА.... и това е...спорът е безмислен... ама това са мои размишления... :think:
:drinks:

Колега за гълабите не мога да ви кажа нищо от личен опит защото не гледам такива птици . Никога не съм си позволявал да коментирам птици с който не се занимавам за да не обърквам хората. Пак ще кажа че когато лекуваме малки канари които се хранят от родителите антибиотика , ако имат нужда от такъв се слага в храната . Мисля че достатъчно ясно обесних защо се дава лекарството по този начин . Относно начина на дозиране това зависи от вида антибиотик и от броя болни птици които ще се лекуват . Лично аз когато имам болни малки птици слагам полвин грам в меката храна и я разбърквам, 3 па ти на ден докато птиците се оправят ,приблизително 3/5 дена .По този начин спасявам малките птици от коли бактерия .Симптомите винаги са били едни и същи :малките канарчета стоят влажни не са "пухкави" и въпреки храненето слебеят и умират до 7/9 ден . Почна ли да давам антибиотика на време смъртноста е почти нулева . Преди години когато заболяването беше току що навлязло съм третирал 2 гнезда с антибиотик едното във водата другото в меката храна и птиците третирани с антибиотик във водата не оцеляха . От тогава давам атнибиотика на малките канарчета само в храната . Не знам защо скочихте в купом против това антибиотиците да се дават в храната след като това е най-добрия начин да се третират малките канарчета .Друк е въпрос кой как и с какво си храни птиците и от какво са заразени, но стигне ли се до третиране с лекарства най-ефектния начин е те да се дават в храната . И на мене ми се искаше птиците на колегата да измират от лоша диета и липса на фибри и с 2 стръка млечка пробле да се реши :D но едва ли е това .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот петър » Вто Апр 15, 2014 9:37 pm

Въпроса за фибрите няма общо с колегата,на който му умират канарчетата.Отворих дума за това защото диетата е най честата причина за смъртност на малките.Въпросът с ешерихия коли е по сложен и ми е интересно с какво точно си ги третирал.Препаратът за който аз знам,че има добър ефект в този случай е тераприм,това е сулфонамид от рода на бисептола,но не съм го срещал в България.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Сря Апр 16, 2014 8:28 am

петър написа:Въпроса за фибрите няма общо с колегата,на който му умират канарчетата.Отворих дума за това защото диетата е най честата причина за смъртност на малките.Въпросът с ешерихия коли е по сложен и ми е интересно с какво точно си ги третирал.Препаратът за който аз знам,че има добър ефект в този случай е тераприм,това е сулфонамид от рода на бисептола,но не съм го срещал в България.

В началото използвах лекарства от хуманитарната аптека защото още нямаше внос на лекарства за птици , мисля че едното беше оспамокс но от тях не бях много доволен . След като у нас започнаха да се вкарвата ветеринарни медикаменти предназначени за гълаби и канари започнах да ползвам лекарства предназначени само за птици и вече над 15 години ползвам само такива лекарства . Не ползвам само 1 вид антибиотик по съвет на докторите . Едни от лекарствата които ползвах през тези 15 години са: Байтрил, Колитеравет ,Цикловерт и др. на около 3 години сменям антибиотика . Тази година ми е последната на колитеравет и за следващата година ще видя какво ще ми предложат .За щастие докторите от които си взимам медикаметните са дистрибутори на над 20 фирми и избора е голям до сега не са ме подвели с нито едно лекарство .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Сря Апр 16, 2014 8:14 pm

akademika написа:
петър написа:Въпроса за фибрите няма общо с колегата,на който му умират канарчетата.Отворих дума за това защото диетата е най честата причина за смъртност на малките.Въпросът с ешерихия коли е по сложен и ми е интересно с какво точно си ги третирал.Препаратът за който аз знам,че има добър ефект в този случай е тераприм,това е сулфонамид от рода на бисептола,но не съм го срещал в България.

В началото използвах лекарства от хуманитарната аптека защото още нямаше внос на лекарства за птици , мисля че едното беше оспамокс но от тях не бях много доволен . След като у нас започнаха да се вкарвата ветеринарни медикаменти предназначени за гълаби и канари започнах да ползвам лекарства предназначени само за птици и вече над 15 години ползвам само такива лекарства . Не ползвам само 1 вид антибиотик по съвет на докторите . Едни от лекарствата които ползвах през тези 15 години са: Байтрил, Колитеравет ,Цикловерт и др. на около 3 години сменям антибиотика . Тази година ми е последната на колитеравет и за следващата година ще видя какво ще ми предложат .За щастие докторите от които си взимам медикаметните са дистрибутори на над 20 фирми и избора е голям до сега не са ме подвели с нито едно лекарство .


Не че сте ме питатали, ама аз да си кажа. :D
Цикловерта съм го давал за профилактика и съм доволен.Колитеравета съм го ползвал 2-3 пъти, без успех.
От Байтрила, малко ме е страх. :oops: Според мен е най-добрия антибиотик, който съм ползвал за гълъби, може би най -силният.Много гълъби съм спасил с него, но трябва да се внимава с дозировката, че става страшно... :shock: :cry:
Друг антибиотик който използвам е Доксициклин, по лекия вариант - Тиловет
За салмонелоза -фуразолидон.
И други за които не се сещам в момента, мисля че е добре всеки да напише какви лекарства дава и "харесва".

пп. И колеги, темата се развива много добре и много моля да внимавате ...... щото :! :twisted:
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта