Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


смърност на малки канари

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: смърност на малки канари

Мнениеот pavel ivanov » Чет Апр 10, 2014 12:23 am

Огледай ги като умрат дали имат "Черна точка" на коремчето .Тука е писано за тая точка
http://www.forum.pernati.com/viewtopic.php?f=12&t=4894
pavel ivanov
потребител
потребител
 
Мнения: 77
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:39 pm
Местоположение: Русе

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Чет Апр 10, 2014 11:07 am

loveca4 написа:Благодарности на всички колеги,които се включиха в темата за компетентните мнения.Днес се чух с д-р.Велев той ми препоръча препарата на Чевита Аденосан,който е разстителен продукт и е на база имуноглуболини,поръсва се върху меката храна,друг колега миналата година е имал такъв проблем и е локализирал до някъде ситуацията със Оспамокс, водоразтворим прах за малки деца,като го е слагъл в храната за дохранване през първите 4тирти дни.Ще пробвам и дано се получи нещо.Хайде :drinks: на всички..

В случея аденосана няма да ви помогне .Аз го ползвам от 3 години и съм много доволен от него но той не помага при микоплазми и вируси . Аз го давам 3/4 дни след отделянето на младите птици от родителите . При вас проблема е по -сериозен и ви трябва антибиотик :(
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Чет Апр 10, 2014 8:28 pm

akademika написа: В случея аденосана няма да ви помогне .Аз го ползвам от 3 години и съм много доволен от него но той не помага при микоплазми и вируси . Аз го давам 3/4 дни след отделянето на младите птици от родителите . При вас проблема е по -сериозен и ви трябва антибиотик :(


:evil: Абе, аз това го казвам вече втори ден ама.....
Айде сега да видим, кой умен ще излезе и ще каже, кой е точния антибиотик.И най вече точната доза......

Жокер от мен
Доксициклин
Окситетрациклин
Тетрациклин
Енрофлоксацин
хлорамфеникол
фармазин
Тези съм използвал, като според мен първите два са най -силни!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот петър » Чет Апр 10, 2014 9:11 pm

Препаратът тилан е макролиден антибиотик от рода на доксициклина,дали е по-слаб или по-силен от него не може да се каже,защото разликите в химичната формула дават разлика в действието върху различните микроорганизми.От описанието изсъхване и дихателни проблеми,които се развиват много бързо явно става въпрос за сепсис.Избрах тилана,не защото твърдя ,че причината е микоплазма,той е най-доброто средство за подтискане на микоплазмозата,но има спектър на действие покриващ протеусите и някои по-екзотични бактерии и дори индиректно действа срещу ешерихия коли и кокцидиите като им пречи да проникнат през чревната стена.Доктора в казармата изписваше от кръста надолу аспирин и от кръста нагоре аналгин и често имаше право.Много са препаратите за нашето хоби,но за мен основните са тилан,ампицилин/оспамокса е също такъв/ и байкокс.Тилана и ампицилина не трябва да се смесват защото единият е бактериостатичен,а другия бактерициден .
Така наречената черна точка би трябвало да причини смъртност малко по-рано и от самото начало малките да не са жизнени,за кокцидиоза разбира се в тази възраст е още рано.Скоро попаднах на една статия,която описваше връзката на черната точка с белтъчно прехранване на родителите по време на подготовката.Ав торът е белгиец -Wout Van Gils.
И аз днес открих сезона с първите две яйца,надявам се през май да имам какво да снимам.От последните години при мен смъртността при малките в гнездото е около 10%-половината от тях умират от зарази,а другата половина от глад или смачкване.Смятам тази смъртност за нормална.Ако искате споделете кой процент вие считате за норма.
Успешен сезон на всички!
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Чет Апр 10, 2014 9:53 pm

Благодаря на всички за помощта,започвам експерименти с два антибиотика,и каквото сабя покаже,Успех на всички през новият сезон... :drinks:
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: смърност на малки канари

Мнениеот sandan » Чет Апр 10, 2014 11:15 pm

петър написа:Препаратът тилан е макролиден антибиотик от рода на доксициклина,дали е по-слаб или по-силен от него не може да се каже,защото разликите в химичната формула дават разлика в действието върху различните микроорганизми.От описанието изсъхване и дихателни проблеми,които се развиват много бързо явно става въпрос за сепсис.Избрах тилана,не защото твърдя ,че причината е микоплазма,той е най-доброто средство за подтискане на микоплазмозата,но има спектър на действие покриващ протеусите и някои по-екзотични бактерии и дори индиректно действа срещу ешерихия коли и кокцидиите като им пречи да проникнат през чревната стена.Доктора в казармата изписваше от кръста надолу аспирин и от кръста нагоре аналгин и често имаше право.Много са препаратите за нашето хоби,но за мен основните са тилан,ампицилин/оспамокса е също такъв/ и байкокс.Тилана и ампицилина не трябва да се смесват защото единият е бактериостатичен,а другия бактерициден .
Така наречената черна точка би трябвало да причини смъртност малко по-рано и от самото начало малките да не са жизнени,за кокцидиоза разбира се в тази възраст е още рано.Скоро попаднах на една статия,която описваше връзката на черната точка с белтъчно прехранване на родителите по време на подготовката.Ав торът е белгиец -Wout Van Gils.
И аз днес открих сезона с първите две яйца,надявам се през май да имам какво да снимам.От последните години при мен смъртността при малките в гнездото е около 10%-половината от тях умират от зарази,а другата половина от глад или смачкване.Смятам тази смъртност за нормална.Ако искате споделете кой процент вие считате за норма.
Успешен сезон на всички!

Благодаря Докторе.
За мен 10% е нормално а след 30 ден процента да клони към 2.
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Чет Апр 10, 2014 11:49 pm

петър написа:Препаратът тилан е макролиден антибиотик от рода на доксициклина,дали е по-слаб или по-силен от него не може да се каже,защото разликите в химичната формула дават разлика в действието върху различните микроорганизми.От описанието изсъхване и дихателни проблеми,които се развиват много бързо явно става въпрос за сепсис.Избрах тилана,не защото твърдя ,че причината е микоплазма,той е най-доброто средство за подтискане на микоплазмозата,но има спектър на действие покриващ протеусите и някои по-екзотични бактерии и дори индиректно действа срещу ешерихия коли и кокцидиите като им пречи да проникнат през чревната стена.Доктора в казармата изписваше от кръста надолу аспирин и от кръста нагоре аналгин и често имаше право.Много са препаратите за нашето хоби,но за мен основните са тилан,ампицилин/оспамокса е също такъв/ и байкокс.Тилана и ампицилина не трябва да се смесват защото единият е бактериостатичен,а другия бактерициден .
Така наречената черна точка би трябвало да причини смъртност малко по-рано и от самото начало малките да не са жизнени,за кокцидиоза разбира се в тази възраст е още рано.Скоро попаднах на една статия,която описваше връзката на черната точка с белтъчно прехранване на родителите по време на подготовката.Ав торът е белгиец -Wout Van Gils.
И аз днес открих сезона с първите две яйца,надявам се през май да имам какво да снимам.От последните години при мен смъртността при малките в гнездото е около 10%-половината от тях умират от зарази,а другата половина от глад или смачкване.Смятам тази смъртност за нормална.Ако искате споделете кой процент вие считате за норма.
Успешен сезон на всички!


:| :| :| :|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот rookie_gyn » Пет Апр 11, 2014 10:51 am

При черната точка птиците до третия, най-късно четвъртия ден вече си отиват. Освен това самите птички са по-бледи, леко жълтеникави, а лигавицата на устата си жълта.
Миналата година имах висока смъртност на млади птици. Пробвах много неща /антибиотици/ - каквото си умря, умря. Каквото оцеля, оцеля. Смъртност над 50 %.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: смърност на малки канари

Мнениеот nightingale » Съб Апр 12, 2014 10:50 pm

akademika написа:Един ефикасен антибиотик като Coli-terravet ако не им помогне поне няма да им навреди.Смърта на малките канари до 10 ден в повечето случаи се дължи на бактерия . Пробвай с този антибиотик но не го давай във водата както пише на опаковката а го слагай в меката храна . Когато го даваш не давай друга храна освен зърнена смеска и меката храна .


Бъзици с колибактериите не се правят.
Те или се вкарват в норма или пациента просто не се профилактира.
Това пък с храната си е просто майтап и едва ли здравомислещ човек може да се хване, че на ''свободно хранене'' лекарствен медикамент може да се дозира.
Ама кво да се прави , докторите никой не ги слуша -слушат се академиците. :D

пп няма антибиотик , който не вреди, още повече при дозировка ''еди си -ела си'' .
Има тъпанари , които вярват на тъпунгери.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Нед Апр 13, 2014 1:28 pm

nightingale написа:
akademika написа:Един ефикасен антибиотик като Coli-terravet ако не им помогне поне няма да им навреди.Смърта на малките канари до 10 ден в повечето случаи се дължи на бактерия . Пробвай с този антибиотик но не го давай във водата както пише на опаковката а го слагай в меката храна . Когато го даваш не давай друга храна освен зърнена смеска и меката храна .


Бъзици с колибактериите не се правят.
Те или се вкарват в норма или пациента просто не се профилактира.
Това пък с храната си е просто майтап и едва ли здравомислещ човек може да се хване, че на ''свободно хранене'' лекарствен медикамент може да се дозира.
Ама кво да се прави , докторите никой не ги слуша -слушат се академиците. :D

пп няма антибиотик , който не вреди, още повече при дозировка ''еди си -ела си'' .
Има тъпанари , които вярват на тъпунгери.

Ще ви напомня че грубият език във форума не е позволен :nono: за това ако няма какво да кажете по темата не я използвайте за да се заяждате с мен :nono:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот nightingale » Нед Апр 13, 2014 2:39 pm

дубре.
така ще напрайм.
няма се заяждаме вече.

Не искахме да бъдем груби.
Просто ни изглежда изключително идиотски и несериозно някой да твърди такива неща.
Ако си се почуствал обиден от грубият ни език, те молим да ни извиниш.
За напред обаче помисляй малко какво пишеш , че току виж ни накараш пак да изругаем.
:drinks:
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Нед Апр 13, 2014 9:29 pm

ЕЕеееееее не с тоя тон,и аз съм от село и аз съм пасъл овце и аз моа тъй,дай по кротко и вземи прочети листовката на Аденосана да видиш ко пиши..1прахче се поръсва върху 1кг.храна.Консистенцията му е кат пепел,ако мое някой го дозира на 1кило рана а пробва,ама нал викаш докторите а слушами и на...Тез дет са го писали ма самняя са агрономи,сигур ша са доктори,тъй чи за тоз начин на дузиране ша питаш "Чивита"ний туй читем туй казвами..Ае със здраве..
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта