Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


смърност на малки канари

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Пон Апр 07, 2014 8:43 pm

Здравейте на всички,имам следният проблем младите ми птици канари умират между 7мия и 10тия ден..някой да се е сблъсквак с подобен проблем..
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: смърност на малки канари

Мнениеот rookie_gyn » Вто Апр 08, 2014 9:46 am

На така зададен въпрос и най-големия специалист не може да ти отговори.
Аватар
rookie_gyn
потребител
потребител
 
Мнения: 654
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 2:48 pm
Местоположение: Царево

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Вто Апр 08, 2014 9:05 pm

loveca4 написа:Здравейте на всички,имам следният проблем младите ми птици канари умират между 7мия и 10тия ден..някой да се е сблъсквак с подобен проблем..

Един ефикасен антибиотик като Coli-terravet ако не им помогне поне няма да им навреди.Смърта на малките канари до 10 ден в повечето случаи се дължи на бактерия . Пробвай с този антибиотик но не го давай във водата както пише на опаковката а го слагай в меката храна . Когато го даваш не давай друга храна освен зърнена смеска и меката храна .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Вто Апр 08, 2014 11:05 pm

Така, първо изказвам благодарност към Академика,човек когото непознавам лично,но на база форум е човек със сериозен потенциал..Така второ наистина не съм дал клиника и малко повече подробности,давам ги сега.Птиците са минали профилактика със:Хлоран феникол,Доксациклин и Байкокс.Симптоматика на младите птици:до 5 ти ден никакви симптоми,птиците са жизнени и се хранят,през следващите 1-2 дни губят апетит,имат затруднено дишане и умират(стоят като изсъхнали),а по някога се случва при последното хранене около 9 вечерта са добре и се хранят,а на сутринта отказват храна и до вечерта са умрели..Та при тези обстоятелства,възможно ли е причината да е Вирус..
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Сря Апр 09, 2014 9:17 am

:( Кофти колега с такова заболяване не съм се зблъсквал и мисля че Coli-terravet в този случай няма да помогне . Бих те посъветвал да се обърнеш към колеги които работят с италиански птици защото те често страдат от по-новите за България заболавания . Те може би знаят какво е това заболяване и с какво се лекува .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот петър » Сря Апр 09, 2014 3:47 pm

Това,което трябва да дадеш е препарата тилан.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Сря Апр 09, 2014 8:42 pm

Имах същите симптоми в гълъбарника с младите гугутки.При мен умираха за часове, като само една имаше кихане.
Оправих ги с Доксициклин за 5 дни с витамини.

Петър е прав, но според мен тилан/тилозин е по слаб.Това е мое мнение, като искам да подчертая, че досега не ми се е налагало да давам тези антибиотици на канарите, а само при гълъби, гугутки и др.
Аз винаги когато имам проблем с неясен характер, пускам най-силния антибиотик за 5 дни с витамини.Ако се налага повтарям.
Пак казвам, това е за по-големи птици.За канари... незнам... там нещата са по-сложни....дано някой помогне на колегата...
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Сря Апр 09, 2014 9:01 pm

Тилан или ТИЛОЗИН + който ползвам са препарати за резпираторни заболявания " хъркане"причинени от микоплазми . Това заболяване причинено от микоплазми е много коварно и в повечето случаи е хронично . Ако малките умират от това значи имате възрастни птици носители ,най-лесно ще разберете като хванете старите птици и ги разклатите за 3/4 секунди в ръката си и ако птиците са болни ще чуете хрипове . За съжаление както много пъти съм писал във форума 90% от птиците които се внасят от Италия са " закрепени" с лекарства и с техният внос България се напълни с какви ли не болести . Поради страх от това заболяване се принуждавам да третирам профилактично птиците и с тилозин + освен със задължителния чевикол за трихомоноза . От както почна безразборния внос на "закрепени" птици от Италия един шкав в къщи се превърна във "ветеринарна аптека" :lol: И на година сигурно отиват към 100 лв за лекарства и медикаменти :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот akademika » Сря Апр 09, 2014 9:01 pm

Тилан или ТИЛОЗИН + който ползвам са препарати за резпираторни заболявания " хъркане"причинени от микоплазми . Това заболяване причинено от микоплазми е много коварно и в повечето случаи е хронично . Ако малките умират от това значи имате възрастни птици носители ,най-лесно ще разберете като хванете старите птици и ги разклатите за 3/4 секунди в ръката си и ако птиците са болни ще чуете хрипове . За съжаление както много пъти съм писал във форума 90% от птиците които се внасят от Италия са " закрепени" с лекарства и с техният внос България се напълни с какви ли не болести . Поради страх от това заболяване се принуждавам да третирам профилактично птиците и с тилозин + освен със задължителния чевикол за трихомоноза . От както почна безразборния внос на "закрепени" птици от Италия един шкав в къщи се превърна във "ветеринарна аптека" :lol: И на година сигурно отиват към 100 лв за лекарства и медикаменти :lol:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: смърност на малки канари

Мнениеот loveca4 » Сря Апр 09, 2014 9:50 pm

Благодарности на всички колеги,които се включиха в темата за компетентните мнения.Днес се чух с д-р.Велев той ми препоръча препарата на Чевита Аденосан,който е разстителен продукт и е на база имуноглуболини,поръсва се върху меката храна,друг колега миналата година е имал такъв проблем и е локализирал до някъде ситуацията със Оспамокс, водоразтворим прах за малки деца,като го е слагъл в храната за дохранване през първите 4тирти дни.Ще пробвам и дано се получи нещо.Хайде :drinks: на всички..
loveca4
потребител
потребител
 
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 12:04 am

Re: смърност на малки канари

Мнениеот stoianov » Чет Апр 10, 2014 12:11 am

loveca4 написа:Благодарности на всички колеги,които се включиха в темата за компетентните мнения.Днес се чух с д-р.Велев той ми препоръча препарата на Чевита Аденосан,който е разстителен продукт и е на база имуноглуболини,поръсва се върху меката храна,друг колега миналата година е имал такъв проблем и е локализирал до някъде ситуацията със Оспамокс, водоразтворим прах за малки деца,като го е слагъл в храната за дохранване през първите 4тирти дни.Ще пробвам и дано се получи нещо.Хайде :drinks: на всички..


Е за това говорих аз, тоя казал това, оня онова, и докато пробваш всички "съвети"........
Аз затова ти казах как го правя, най-силния антибиотик, ако не помогне, никой и нищо не може да ти помогне.А без антибиотик, не става според мен.Иначе как се убиват бактерии, с чесън ли, с оцет ли или....

пп.Можеш да се довериш на д-р Велев, той знае много за канарите и птиците.

ппп.Аз пък се ядосвам за друго, има поне 10 човека в този форум, които могат да помогнат на колегата, ама тц, никой не си мърда пръста.Така е колеги, пазете си клавиатурите, да не ви се изтъркат буквите.БЪЛГАРСКА РАБОТА!!!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: смърност на малки канари

Мнениеот sandan » Чет Апр 10, 2014 12:22 am

петър написа:Това,което трябва да дадеш е препарата тилан.


Ще може ли да се обосновеш, ще ми бъде полезно и интересно.
Успешен сезон :drinks:
Аватар
sandan
Модератор
Модератор
 
Мнения: 1178
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:08 pm
Местоположение: Сандански

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта