Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


епилепсия...диабет или

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Съб Юни 21, 2014 11:26 pm

nightingale написа:''ЛЕКАТА'' е определение за болест, влизаща в речника на хора разбиращи от птици , колкото Искра Фидосова от кану каяк.
''Леката'' е състояние при, което птицата е загубила голяма част от теглото си и гръдната кост е силно изпъкнала.
Причини за това колкото искаш.

Моля за извинение , ама каква е връзката между епилепсията и диабета , че имаш съмнение за един от двата проблема ?
Наби ми се на очи заглавието та рекох да се ''светна ''


:|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Paulina » Нед Юни 22, 2014 3:19 am

pi4on написа:Здравейте имам ,един канар който има нещо като припадъци по точно в по голямата част на деня е весел храни се доста добре ,но има моменти ,все едно че умира и се подпира с крила и затваря очи целият треперещ.(ТОВА Е ПОВЕЧЕ ОТ МЕСЕЦ)..забелязвам че бялото му месце или как се казва областа на голямата кост отдолу е доста отслабнала .Канара е на 4 години и няма други признаци на заболяване освен загуба на равновесие и голям апетит към храната и също към моркови..даже нощем яде ако има минимално количество светлина.Давахме му вит.B12 ПО МНЕНИЕ НА ДОКТОРА ПОД ФОРМАТА НА КАПКИ ВЪВ ВОДАТА ОТ АМПУЛА НО НЕ СЕ ОПРАВЯ...КАКО МОЖЕ ДА Е ТОВА ЗАБОЛЯВАНЕ ИМА ЛИ ОТНОШЕНИЕ ХРАНАТА ИЛИ Е НЕЩО ОТ НЕРВНАТА СИСТЕМА.


Ами явно е заразно, щом ти се е заразила и друга птица !!! И как ще да е невидима причината, след като сама казваш, че е останал без "бяло месце" ! И наблюдавай птицата дали наистина яде, или само рови в храната - отдели го сам за по-добро контролиране !!! Събери негови пресни изпражнения и ги дай на ветеринара ти да ги изследва за кокцидии ! Байкокс помага, дава се 8 дена с питейната вода - 1милилитър на литър питейна вода ! След това 10 дена В и К витамини ! Можеш да ги слагаш и във водата за къпане ( ако имат такава ), не само в питейната !

Помисли и за другите птици, защото всички могат да олекнат преди да излетят в отвъдното !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот veselin » Нед Юни 22, 2014 9:52 pm

Колега pi4on пробвай да лекуваш канара с една капсула тетрациклин на 1 литър вода.Ако не пие водата измисли някакъв начин да приема съвсем малка част от праха с храната резултати би трябвало да има до два три дни.Тетрациклин има във всяка една хуманна аптека ако ти искат рецепта кажи че е за животни, струва около 3 лева.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот veselin » Нед Юни 22, 2014 10:06 pm

И аз съм губил канарчета най вече млади от така наричаната "леката болест" Ветеринар ми обясни ,че причинителите могат да бъдат много ,но най-честите са замърсена храна и вода или както при мен липса на решетка на пода във волиерите с младите канари и понякога лепнещо и замирисало варено яйце.Тази година внимавам малко повече и нещата са по добре ,но ако все пак стане издънка тетрациклинът помага като се даде на време.
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Пон Юни 23, 2014 12:25 am

да и моите са на дъно без решетка и мисля че има влага защото им постилам рекламните брошури на магазини.иначе чистим и сменяме постелята на 2 дена всички съмнителни птици ги отделям веднага след ,като,,не ми харесат"антибиотици съм давала за респираторни заболявания и за стомашно разтройство ,но няма нито едното нито другото просто щото са ,,широкоспектърни'"благодаря за отговорите на всички.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот veselin » Вто Юни 24, 2014 9:01 pm

pi4on написа:да и моите са на дъно без решетка и мисля че има влага защото им постилам рекламните брошури на магазини.иначе чистим и сменяме постелята на 2 дена всички съмнителни птици ги отделям веднага след ,като,,не ми харесат"антибиотици съм давала за респираторни заболявания и за стомашно разтройство ,но няма нито едното нито другото просто щото са ,,широкоспектърни'"благодаря за отговорите на всички.

Сподели резултати от лечението с тетрациклина, ако изобщо ще го даваш де
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юни 25, 2014 9:55 pm

скоро ,ще намерим отговор,залегнала съм на прополис и на трева за сега.Храната която давах на последък -даже мисля да не крия-Космо беше, сега се казва вече Космонафт е под всякаква критика.Да я ползва който иска аз съм отвратена мисля че не малко първопричини има в нея.
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Чет Юни 26, 2014 9:31 pm

pi4on написа:скоро ,ще намерим отговор,залегнала съм на прополис и на трева за сега.Храната която давах на последък -даже мисля да не крия-Космо беше, сега се казва вече Космонафт е под всякаква критика.Да я ползва който иска аз съм отвратена мисля че не малко първопричини има в нея.


:shock: :shock: :think: :think:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот nightingale » Съб Юни 28, 2014 10:24 pm

pi4on написа:да и моите са на дъно без решетка и мисля че има влага защото им постилам рекламните брошури на магазини.иначе чистим и сменяме постелята на 2 дена всички съмнителни птици ги отделям веднага след ,като,,не ми харесат"антибиотици съм давала за респираторни заболявания и за стомашно разтройство ,но няма нито едното нито другото просто щото са ,,широкоспектърни'"благодаря за отговорите на всички.


Правиш грешки.
Микро флората в стомаха на птицата притежава особена деликатност към безразборно подаваните медикаменти.
Широко спектърните антибиотици увреждат и полезните бактерии.
Трябва да поставиш точна диагноза и чак тогава да подаваш антибиотици.
Птиците са си твои и можеш да ги ''лекуваш'' както си искаш , но утре някой ще ти прочете мненията и току виж приложил тактиката ти на детето си.
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юли 02, 2014 1:24 pm

приемам забележката,но щуро поведение,,,просто точно това че в един миг виждам канара че е добре яде тича след 2 часа го виждам как потреперва все едно агонизира.после пак се оправя седи с часове неподвижно-това са вече 2 месеца...! ако беше ,,леката" поне от това което изчетох за нея досега да сме го заровили...затова и писах ,,епилепсия... диабет" зашото става един блед на моменти чак синеее...после си е добре понякога има остатъци храна на човката...и защо не пие вода и не яде нито пясък,нито сепийна кост...все въпроси на които не можах да си отговоря...много жалко че не открих подобен случай на руските форуми...ако някой даде мнение .... :( продължава да се мъчи все така яде тревица.Лекарства как да му давам...?като не пие вода в човката ме е страх да му дам директно да не се задави..единствено мед му тикам насила в клюна.и акото си му е нормално е това е интересно.Вчера му давах краставица поне да набави част от водата по този начин но май му се разбута стомаха защото виси повече днес от друг път вероятно иде края...Говорих с доктора каза че ако е вирусно ще се разбере или до сега за 2 месеца да са се явили и други...другия който писах че е със подобни симптоми се оказа че линее.А предишният който носих да го отворят се оказа че има увеличен далак..тогава..?що за болест много съм объркана и тъжана имам 50 канара и се притеснявам за всеки един...ако щете смейте се :(
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот pi4on » Сря Юли 02, 2014 10:24 pm

Ами канара умря.Така до последно на моменти,ми даваше признаци на жизненост,но цял ден не е ял и вече имаше някаква различна куришка беше отделена течността от изпражнението и имаше червеникави краища. Каквото беше,..беше.Остана ми впечатлението и въпросите за причината нясна. :cry:
живея извън правилата -те ограничават живота!
pi4on
потребител
потребител
 
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Апр 22, 2009 10:19 am
Местоположение: Плевен

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Paulina » Чет Юли 03, 2014 2:23 am

А занесе ли да му изследват изпражненията ? И не, от "леката" не се умира толкова бързо - птиците дълго се мъчат !

" Остатъци от храна по човката" няма при птици, които са "си добре " !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

ПредишнаСледваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта