Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


епилепсия...диабет или

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот петър » Нед Юли 06, 2014 9:21 pm

Здравей,
в никакъв случай няма да ти измрат канарите.Кокцидиозата е нещо ,което го има във всяко ято и от нея умират масово само малките канарчета след излизане от гнездото,възрастните са носители на заболяването,понякога също се разболяват и умират,но не така масово.Най-вероятно канара,който ти е умрял е имал кокцидиоза,но повярвай ми с нищо не можеше да го спасиш.Давай препарата в описаната доза 5 дни и после го спри.В никакъв случай не очаквай от него чудеса.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Нед Юли 06, 2014 10:27 pm

Paulina написа:
stoianov написа:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Извинявай, ти откога не си идвала в България... :think:
Повярвай много по зле е ... отколкото изглежда зад граница...
Пък дали ние не сме няколко милиона слепци....... :think: :think: :think: :think:
А ти що не се върнеш да живееш в България, а?

Айде със здраве :drinks:


И какво общо има спамът ти с темата ?

Можеш ли да помогнеш на жената или търсиш къде да си чешаш езика ? За тази цел можеш да минеш и на лични !!!


Като гледам и ти много помогна....... :lol: Обаче си най добра в това да отклоняваш неудобните за теб въпроси. :|
А за личните....предлагаш ли ми нещо..... :think:

Айде по темата да не кажеш че спамя, според мен когато има кръв в изпражненията става въпрос за чревна инфекция кокцидиоза.Пак според мен не може да се излекува напълно или след това птиците остават заразоносители и ги предават на малките.
Давал съм sb3 и байкокс, като последният помага много.Но това е при гълъби и по големи птици, за канари не знам...
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Нед Юли 06, 2014 10:32 pm

Я, сега видях, че има и друга страница и Петър е писал първия смислен коментар от доста време/да не кажа от началото на темата/........ за което :|
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот Paulina » Пет Юли 18, 2014 1:52 am

stoianov написа:...

Айде по темата да не кажеш че спамя, според мен когато има кръв в изпражненията става въпрос за чревна инфекция кокцидиоза.Пак според мен не може да се излекува напълно или след това птиците остават заразоносители и ги предават на малките.
Давал съм sb3 и байкокс, като последният помага много.Но това е при гълъби и по големи птици, за канари не знам...


Я погледни колко нагоре съм писала за кокцидии и байкокс !!! А също, че и от болестта няма спасение !
.
.
.
"Човек няма две сърца - едното за хората, другото за животните. Той или има сърце, или няма"
Алфонс Дьо Ламартин
Аватар
Paulina
потребител
потребител
 
Мнения: 3164
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 12:59 am

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот nightingale » Пет Юли 18, 2014 5:01 pm

pi4on е убедена , че е кокцидиоза , понеже ''болните'' й канари имали голям апетит.
Някой от запознатите как би го коментирал това (понеже аз съм й ясен) :?:
Дали пък според нея кръглите червеи (глисти) и протозойните организми живеещи в червата не е една и съща твар.
.... ЕХ КОЛКО ПРОСТО :|
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Пет Юли 18, 2014 9:42 pm

nightingale написа:pi4on е убедена , че е кокцидиоза , понеже ''болните'' й канари имали голям апетит.
Някой от запознатите как би го коментирал това (понеже аз съм й ясен) :?:
Дали пък според нея кръглите червеи (глисти) и протозойните организми живеещи в червата не е една и съща твар.
.... ЕХ КОЛКО ПРОСТО :|


Абе и аз не съм от много запознатите, ама....да си кажа мнението, щом питаш..

pi4on написа:Ами канара умря.Така до последно на моменти,ми даваше признаци на жизненост,но цял ден не е ял и вече имаше някаква различна куришка беше отделена течността от изпражнението и имаше червеникави краища.


Това го разбрах като кръв в изпражненията, и за това коментирах за кокцидиоза....иначе за диагноза......не знам.
Тя госпожа Паулина е най-добрата в поставяне на диагнози.....по интернет.....
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот nightingale » Нед Юли 20, 2014 5:11 pm

Разликата между оптимистите и писимистите е , че едните са щастливи , а другите нещастни идиоти.
Що се отнася до останалата част от ''тълпата'', в по-голямата си чат тя съдържа разумни реалисти.
Когато един такъв разумен реалист се е сдобил с достатъчно знания и опит в дадена сфера, неговото мнение е добре да се уважава.
Любовта към птиците не е достатъчна да се справи с проблемите им.
Огледай се колега stoianov , забелязваш ли колко от компетентните ни съфорумци ги няма ?!
Защо ли :think:

Защото мнението им се размива и в си губи смисъла , заглушено и презвето от един друг вид персони.
Ето ти най- пресният пример
http://www.forum.pernati.com/viewtopic. ... 53&start=0.

Отдавна и на мен ми мина мерака. Посещавам форума единствено от някаква форма на мазохизъм
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот stoianov » Нед Юли 20, 2014 11:42 pm

nightingale написа:.......Любовта към птиците не е достатъчна да се справи с проблемите им.
Огледай се колега stoianov , забелязваш ли колко от компетентните ни съфорумци ги няма ?!
Защо ли :think:
Защото мнението им се размива и в си губи смисъла , заглушено и презвето от един друг вид персони.
Ето ти най- пресният пример
http://www.forum.pernati.com/viewtopic. ... 53&start=0.

Отдавна и на мен ми мина мерака. Посещавам форума единствено от някаква форма на мазохизъм


За съжаление си много прав...
Преди 4-5 години във форума беше пълно с хора знаещи и разбиращи от птици, включително и ветеринари.Помагаше се на начинаещите, лично аз тук научих много неща, които не ги пише в никакви книги и учебници.Е, имаше и идиоти/зезвзеци, сеирджии/, ама по-малко...а сега....
Аз също бих искал да помогна на някои от "новите", но поради същата причина, за която пишеш се въздържам...

пп.Не се отказвай и ти от форума, че хептен ще стане безинтересно и скучно....
:drinks:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: епилепсия...диабет или

Мнениеот slona67 » Чет Юли 24, 2014 9:30 am

Защото мнението им се размива и в си губи смисъла , заглушено и презвето от един друг вид персони.
Ето ти най- пресният пример
http://www.forum.pernati.com/viewtopic. ... 53&start=0.


:shock: :shock: :shock:
Аватар
slona67
потребител
потребител
 
Мнения: 429
Регистриран на: Съб Ное 27, 2010 7:07 pm
Местоположение: Някъде в гр.София

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта