Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Трихомоноза ?

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Трихомоноза ?

Мнениеот veselin » Нед Ное 09, 2014 10:06 pm

Преди месец се сдобих с двойка диво уловени мозамбици. Тези дни забелязах ,че окото на женската е възпалено. Мисля ,че става въпрос за трихомоноза. Решил съм да лекувам с трихомонацид на таблетки ,който използвам при гълъбите, но нямам представа как да го дозирам и във вода ли да разтварям или да стривам хапчето в мека храна?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот nightingale » Нед Ное 09, 2014 11:23 pm

Разтворен във водата.
Количеството е спрямо теглото на птицата.

успех
''Оцета е дезинфектант на питейната вода''
nightingale
потребител
потребител
 
Мнения: 3880
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 10:30 pm

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Нед Ное 09, 2014 11:29 pm

veselin написа:Преди месец се сдобих с двойка диво уловени мозамбици. Тези дни забелязах ,че окото на женската е възпалено. Мисля ,че става въпрос за трихомоноза. Решил съм да лекувам с трихомонацид на таблетки ,който използвам при гълъбите, но нямам представа как да го дозирам и във вода ли да разтварям или да стривам хапчето в мека храна?


Аз мълча.Не че не знам отговора на въпроса.Щото мен живота ме е учил. :mrgreen:
Няма да се намесвам.
Призовавам доктора, да се включи, и да си защити титлата.И не само той.Щото с такъв симптом няма много болести, да не кажа само 2, с по два добри антибиотика за лечението им.
Ама по-бързо с отговорите, че.....НЯМА ВРЕМЕ!
Нека не превръщаме темата в поредната о......срана!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот akademika » Пон Ное 10, 2014 1:00 pm

veselin написа:Преди месец се сдобих с двойка диво уловени мозамбици. Тези дни забелязах ,че окото на женската е възпалено. Мисля ,че става въпрос за трихомоноза. Решил съм да лекувам с трихомонацид на таблетки ,който използвам при гълъбите, но нямам представа как да го дозирам и във вода ли да разтварям или да стривам хапчето в мека храна?

Голям процент от този Турски внос е резервоар на много заболявания :( Последните африкански птици които се предлагаха на Българския пазар бяха доста зле . От стотината птици които видях 10% бяха болни от различни заболявания да не говорим за паразитите :( Ако сте сигурен че птиците ви са заразени с Трихомоноза на пазара се предлага много добър препарат на фирмата chevita препарата се казва chevi-col+ Вече 4/5 години ползвам този препарат превантивно и нямам проблеми с Трихомоноза . Когато в България нямаше дистрибутори на chevita ползвах същия препарат но на фирмата OROPHARMA той се казва Tricho Plus Това са двата най-ефикасни препарата .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот akademika » Пон Ное 10, 2014 1:24 pm

И още нещо как така решихте да лекувате птицата с трихомонацид :shock: Не обърнах внимание че ще лекувате птица с препарат за хора . Препарата които искате да ползвате лекува урогенитална трихомониаза също така неспецифичен вагинит . Ако птицата ви действително е болна от трихомоноза значи е заразена с ( Trichonomas columbae ) и препарата които ви препоръчах е точно за това заболяване . Апропо ако птицата е болна от трихомоноза трябва да третирате всички птици не само нея и е препоръчително превантивно да давате от лекарството 1 в годината . Много хора не знам поради какви причини "лекуват" своите птици с препарати за хора или дават препарат който е предназначен за инжекция във водата :nono: Абсолютно грешен начин на лечение който не трябва да се насърчава във форума .
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот veselin » Пон Ное 10, 2014 7:42 pm

akademika написа:И още нещо как така решихте да лекувате птицата с трихомонацид :shock: Не обърнах внимание че ще лекувате птица с препарат за хора . Препарата които искате да ползвате лекува урогенитална трихомониаза също така неспецифичен вагинит . Ако птицата ви действително е болна от трихомоноза значи е заразена с ( Trichonomas columbae ) и препарата които ви препоръчах е точно за това заболяване . Апропо ако птицата е болна от трихомоноза трябва да третирате всички птици не само нея и е препоръчително превантивно да давате от лекарството 1 в годината . Много хора не знам поради какви причини "лекуват" своите птици с препарати за хора или дават препарат който е предназначен за инжекция във водата :nono: Абсолютно грешен начин на лечение който не трябва да се насърчава във форума .

Днес след работа обиколих всички ветеринарни аптеки в града и аптекарите не бяха и чували за тези препарати.А в една аптека ми казаха ,че трихомонозата не била болест по птиците а при кучетата.Накрая в една ветеринарна клиника докторчето ми даде метронидозол за 5 литра вода, дано е по добър вариант от трихомонацида? От утре съм решил да почвам едно от двете лекарства... кое да е ?
Изображение
Аватар
veselin
потребител
потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2008 8:05 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот akademika » Пон Ное 10, 2014 9:03 pm

теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Пон Ное 10, 2014 9:33 pm

Абе нямаше да се намесвам, ама не се сдържах, кво да прайш, българска душа.Пък и спама ми е вроден. :D
Незнам akademika, откога се занимава/лекува/ с птици, ама ние едно време само с трихомонацид лекувахме гълъбите.И ПОМАГА!Едни големи за вагинално ползване, не хапчета.ВЪВ ВОДАТА.Ама аз откакто брах голям срам в една аптека :oops: :oops: ...вече купувам само от ветиринарната. :lol:
Даже си спомням, че правех някакъв облак, метронидазол и гентамицин плюс още нещо, ама какво беше. :think:
През последните години използвам Чеви–Кол+ на Чевита, и съм много доволен. :| на академика!
На колегата veselin, ще кажа, че Трихомонацида е Метронидозол на прах. :cool:
Пак ще замълча, и ще изчакам ГОЛЕМИТЕ да кажат....тежката си дума.

пп.Дано да си ги поставил под карантина, щото :cry:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот петър » Вто Ное 11, 2014 8:20 am

Здравей,
щом вече е поставена диагнозата няма да пиша колко още заболявания могат да имат този симптом само ще добавя с какво още можеш да заместиш лекарството трихомонацид.Аз лична правя профилактика с Ронидазол.Дозата много зависи от конценрацията на препарата.В България се намира пакетиран в малки опаковки този който е 100%концентрация и се използва в индустриалното животновъдство дават го на кокошки и прасета,те също страдат от подобни заболявания,причинени от други микроорганизми от род Камшичести или казано на латински Flagellatae,при канарите това е трихомоназата,но често може да е кохлозома,Cochlosoma,тя се среща при амадините или пък джиардия, Giardia,типична за папагалите.Всички те са причина за голяма смъртност на малките в гнездото.Малките умират със симптоми на диария.При възрастните ,които са носители протичат почти безсимптомно.При гълъбите предполагам също ще помогне за пипката,но там вече се е наложил трихомонацида.Последният път правих профилактика с Ронидазол в доза 1грам на 25 ллитра вода,но който си купи все пак нека си провери по-прецизно дозировката.
Пиша това не за да лекувам по интернет,а да обменяме опит и знания.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот akademika » Вто Ное 11, 2014 8:35 am

Ако са заразени с Трихомоноза не мога да разбера защо бягате от лекарствата за тази болест :?: и( чеви кол и трихо плюс ) са лекарства произвеждани точно за това заболяване . С употребата на техни заместители "лечението" няма да е ефективно а в някои случаи прави бактериите резистентни . Както и да е всеки има право да "лекува " своите птици както желае :(
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот петър » Вто Ное 11, 2014 8:47 am

Нали Веселин спомена,че тези медикаменти не е намерил никъде.А ти сигурен ли си,че тези заместители не са същите лекарства,но на други фирми.Всичко което се използва при нашите птици идва от индустриалното животновъдство,само цената е умножена по 10.
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот akademika » Вто Ное 11, 2014 10:04 am

петър написа:Нали Веселин спомена,че тези медикаменти не е намерил никъде.А ти сигурен ли си,че тези заместители не са същите лекарства,но на други фирми.Всичко което се използва при нашите птици идва от индустриалното животновъдство,само цената е умножена по 10.

Точно за това че не ги е намерил никъде качих линка на онлайн магазина там има телефон за поръчки, хората работят с еконт и доставката не е проблем . Цената от 2.70 лева за саше според мен е нормална все пак това е медикамент който е предназначен точно за лечение на Трихомоноза . Аз имам личен опит с тази коварна болест и преди 5/6 години се снабдявах директно от Белгия с Trcho Plus защото не правя компромиси щом става въпрос за здравето на моите птици . Когато това заболяване навлезе масово в България доста колеги изгоряха , при мене имаше 3 видимо болни птици и веднага взех мерки като за 1 седмица се снабдих с 1 кутия от споменатото по горе лекарство . Ефекта беше положителен и нямам смъртни случаи :D от както в България има дистрибуция и на двата медикамента и снабдяването с тях е без проблемно профилактиката ми излиза по-евтина . Не продавам тези лекарства нито имам близки отношения с дистрибуторите им за да им правя реклама с комерсиална цел . Просто ги препоръчвам от личен опит. Винаги съм бил против лечението на птиците да се провежда с не доказани медикаменти с цел спестяване на някой лев . За съжаление тенденцията да се лекуват птици с вагинални препарати все още се препоръчва във Форума :( Някой си лекувал рибите с тях и видиш ли дайте да третираме и птиците . Не искам да влизам много много в подробности но трябва да правим разлика между Бозайници Риби и Птици "някои хора не я правят" 2014 година сме и е трагично да лекуваме нашите любимци с подобни медикаменти . А бе с две думи "Козата си сака пръч" :wink:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Следваща

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron