Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Трихомоноза ?

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Вто Ное 11, 2014 9:43 pm

петър написа:Здравей,щом вече е поставена диагнозата няма да пиша колко още заболявания могат да имат този симптом.....
Пиша това не за да лекувам по интернет,а да обменяме опит и знания.


:| :| :| :| :| Точно и ясно, както винаги.Евала. :| Мислех, че си се отказал и ти вече....радвам се, че не си!
Ако позволиш само да те поправя малко, колегата Веселин, сам я е поставил тази диагноза.ДАНО ДА Е ПРАВ.АЗ също писах, че има няколко заболявания с този симптом и поне още едно сериозно.За ветеринарите в Ямбол.... няма да коментираме.. :! :shock:

akademika написа:Ако са заразени с Трихомоноза не мога да разбера защо бягате от лекарствата за тази болест :?: и( чеви кол и трихо плюс ) са лекарства произвеждани точно за това заболяване . С употребата на техни заместители "лечението" няма да е ефективно а в някои случаи прави бактериите резистентни . Както и да е всеки има право да "лекува " своите птици както желае :(

akademika написа:Винаги съм бил против лечението на птиците да се провежда с не доказани медикаменти с цел спестяване на някой лев . За съжаление тенденцията да се лекуват птици с вагинални препарати все още се препоръчва във Форума :( Някой си лекувал рибите с тях и видиш ли дайте да третираме и птиците . Не искам да влизам много много в подробности но трябва да правим разлика между Бозайници Риби и Птици "някои хора не я правят" 2014 година сме и е трагично да лекуваме нашите любимци с подобни медикаменти . А бе с две думи "Козата си сака пръч" :wink:

Ся на академичето к`во да кажа? :think:С две думи, не четете, г-н академик.Кой препоръчва, аз само споменах, че преди 10 години лекувахме гълъбите със вагинални препарати.УСПЕШНО!Нямаше други тогава и трябваше да откриваме топлата вода. :D Както писах трихомонацида е метронидазол на прах.Това знаете ли го?Айде вижте какво съдържа чеви кола и пак ще си говорим... :cool:
Не искам да се заяждам/излъгах,отвътре ме напъва.....ама се сдържам/, аз също съм ЗА използването на антибиотиците правилно и по предназначение и ...от ветеринарната аптека.Тези които сте препоръчали може би са най-добрите според мен.

пп.Оставям ви в ръцете на "рибаря"........ :mrgreen:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 12, 2014 12:16 am

Чеви кол съдържа DIMETRIDAZCOLE и действа срещу TRICHOMONIAICSC GALINAE . Не съм убеден , че диагнозата е правилна, но както казах не поставям диагноси и не лекувам в саитове - рисковано е . За приятели има наи- малко телефон , където по- точно може да се снеме анамнеза. Саита е за "самаряни" и специалисти по всичко от коли до малинуа на картинка . Поздрави Петър отдавна не съм те чувал и виждал, в Белгия ли живееш. Тренди май се изнася за там. Редко влизам в този саит ,но като случайно попадна на някой самоотвержен специалист , който раздава мъдри съвете се понамесвам , за да предпазя горките така наречени новаци . Опасно нещо е интернета , в кабинета ми идват с поставени диагнози, а младите колеги си взимат вече изпитите с пари. Поздрави на всички причтели. :drinks:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 12, 2014 12:22 am

Трудно ми е с фонетиката , напоследък ми се налага да пиша повече на латински - Trichomoniasis gallinae
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Сря Ное 12, 2014 1:21 am

Dr. Velev написа:Чеви кол съдържа DIMETRIDAZCOLE и действа срещу TRICHOMONIAICSC GALINAE . Не съм убеден , че диагнозата е правилна, но както казах не поставям диагноси и не лекувам в саитове - рисковано е . За приятели има наи- малко телефон , където по- точно може да се снеме анамнеза. Саита е за "самаряни" и специалисти по всичко от коли до малинуа на картинка . Поздрави Петър отдавна не съм те чувал и виждал, в Белгия ли живееш. Тренди май се изнася за там. Редко влизам в този саит ,но като случайно попадна на някой самоотвержен специалист , който раздава мъдри съвете се понамесвам , за да предпазя горките така наречени новаци . Опасно нещо е интернета , в кабинета ми идват с поставени диагнози, а младите колеги си взимат вече изпитите с пари. Поздрави на всички причтели. :drinks:


И като се намеси, КАКВО НАПРАВИ, или кого предпази?В тази и другата тема?А докторе? :!
Абаче ма кефиш, че последно време, пишеш само за мен.....и то с какви думи... :oops: :oops: бравос.
Значи според теб, да закрием такива сайтове и тва е?Или да спрем интернета.. :think: :nono:
Аз те изчаках да пишеш, ми питай човека, други симптоми има ли, налепи в човката, тва-онова?Ти ли не можеш да поставиш диагноза?МОЖЕШ....ама нямаш файда. :cool:
veselin написа:Днес след работа обиколих всички ветеринарни аптеки в града и аптекарите не бяха и чували за тези препарати.А в една аптека ми казаха ,че трихомонозата не била болест по птиците а при кучетата.Накрая в една ветеринарна клиника докторчето ми даде метронидозол за 5 литра вода, дано е по добър вариант от трихомонацида? От утре съм решил да почвам едно от двете лекарства... кое да е ?

Тва как ще го коментираш докторе?Кажи сега кой предпазва новаците?Ветеринарните доктори ли?Или аз, със моите съвети, които са изпитани... от живота?
Интересно ми е, кажи поне на момчето кой от двата препарата да почва...че ВАС ЧАКА.Ей така да го предпазите, не за друго.
пп.Ще чакам отговора на въпроса......стига да разбираш от ....вагинални...болести. :lol: :lol:
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 12, 2014 2:16 am

Момчето ,няма нужда от адвокат./безплатен ,квалифицираните струват скъпо,гледал си по филмите/ Ако не знае как и към кого да с е обърне си е негов проблем . Ти до тук само му навред. В Ямбол ,както и на всякъде има много кадърни и некадърни . Обобщенията ти за интернета показват смо , че не можеш да вникнеш в проблематиката . Съветвам те, да анализираш твоето поведение и какво означава мълчанието на другите съфорумци. В косвен текст недвусмислено подсказах как се постъпва , а това тук е само губене на врме . За мен от полза е тренировката да пиша с фонетична клавиатура , но все още допускам много грешки .Приключвам темата .А относно файдата това е много относителна , когато спонсорираш организациите клкото аз го правя мошеш да ме съдиш. Пари се печелят освен с труд ,но и с акъл и то значително повече. :?:
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот петър » Сря Ное 12, 2014 8:57 am

Здравей докторе,
пиша ти защото виждам,че си на линия.Наистина от 2год. живея в Белгия,но всеки месец си идвам за седмица по работа в България.От птиците разбира се не съм се отказал,пренесох и от моите в Белгия и продължавам с отглеждането им.Ще се свържа с Тренди,той е малко по-далече от мен,но поне на някои изложби ще можем да ходим заедно.Тук в Белгия има много добри ветеринари за домашните любимци,но и те май не печелят от знанията си ,а се налага да забъркват различни препарати,съдържанието на ,които не казват.Един от тези препарати е т.нар. Flagella mix на доктор Couteel,дано с прав с правописа за да не объркам някой.Та той забърква тайното съдържание на препарата и го продава на добра цена и всички са много доволни защото препарата драстично намалява смъртността на малките в гнездото.Името показва,че е насочен срещу трихомоназата и другите подобни заболявания.Те не са толкова опасни за възрастните птици,но дават голяма смъртност в гнездото.
Не бива да се отказваме нито от хобито,нито от форума,защото в днешните забързани времена ни остана само интернет общуването.Имам идея да започнем нещо като издаването на интернет бюлетин за членовете на асоциацията,но още не съм я избистрил напълно за да я обсъдим.
Поздрави Петър
петър
потребител
потребител
 
Мнения: 489
Регистриран на: Пет Яну 09, 2009 9:59 pm

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Сря Ное 12, 2014 9:33 pm

Dr. Velev написа:Момчето ,няма нужда от адвокат./безплатен ,квалифицираните струват скъпо,гледал си по филмите/ Ако не знае как и към кого да с е обърне си е негов проблем . Ти до тук само му навред. В Ямбол ,както и на всякъде има много кадърни и некадърни . Обобщенията ти за интернета показват смо , че не можеш да вникнеш в проблематиката . Съветвам те, да анализираш твоето поведение и какво означава мълчанието на другите съфорумци. В косвен текст недвусмислено подсказах как се постъпва , а това тук е само губене на врме . За мен от полза е тренировката да пиша с фонетична клавиатура , но все още допускам много грешки .Приключвам темата .А относно файдата това е много относителна , когато спонсорираш организациите клкото аз го правя мошеш да ме съдиш. Пари се печелят освен с труд ,но и с акъл и то значително повече. :?:

Прав си, момчето няма нужда от адвокат,а от КАДЪРЕН вет.доктор.И точно защото няма към кого да се обърне, пише тук, в раздел болести.Нали форума е за това, да се помага....или нещо обърках пак...
Аз се помъчих, да ви провокирам да помогнете, не на мен, а на хора от доста такива теми.От малките градове, където лекарите от птици не разбират.Много често, на такива места, старите гълъбари "знаят" много повече от вет.доктори..Не успях да ви накарам да пишете.....съжалявам...
Аз моето поведение, знание и опит си ги знам.Знам и колко птици съм спасил, диви и домашни, включително и такива с които са експериментирали твои колеги.
Уважавам те, заради титлата ти, опита ти и бялата ти брада, и ще послушам съвета ти.СПИРАМ да пиша във форума и да да давам съвети.
Имам само още един въпрос към теб, като се надявам да ми отговориш, без разтягане на локуми, мед.термини и избягване на неудобни въпроси, както сте свикнали.КЪДЕ И КАК в тази тема му навредих на момчето???? :?: Само това искам да знам.

пп.Аз също си печеля парите с акъл, така че дайте да говорим за птици.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот Dr. Velev » Сря Ное 12, 2014 11:39 pm

С агресивното поведение , обвинения, квалификации към колеги. Студентите треперят пред моята бяла брада , а много възпитани любители са се възползвали от знанията и опита ми. Спорът ми с твоя милост считам за грешка. СБОГОМ.
Аватар
Dr. Velev
потребител
потребител
 
Мнения: 1651
Регистриран на: Нед Окт 26, 2008 12:10 am
Местоположение: Sofia

Re: Трихомоноза ?

Мнениеот stoianov » Чет Ное 13, 2014 12:44 am

Dr. Velev написа:С агресивното поведение , обвинения, квалификации към колеги. Студентите треперят пред моята бяла брада , а много възпитани любители са се възползвали от знанията и опита ми. Спорът ми с твоя милост считам за грешка. СБОГОМ.

МОЛЯ копирай точните ми думи, за тези твой твърдения!
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта