Съобщение
Добре дошли във форума на Пернатите.Грубият език във форума не е позволен така, че уважавайте събеседниците си.Има нов начин за прожектиране на видео от YouTube, който може да видите тук! Има и вероятност за некоректно подреждане на елементите при ползването на IE браузър.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!


Слабеещ канар

Място за тези не особено приятни, но пък необходими теми.

Re: Слабеещ канар

Мнениеот stoianov » Сря Ное 26, 2014 9:34 pm

Искам да попитам г-н академика откога се занимава с птици?И как ги е лекувал преди?
За да не сметне, че се заяждам ще кажа аз.Аз отглеждам птици откакто се помня, с малко прекъсване, щото учих висшо.Та, преди повече от 10 години, ние тук също правихме профилактика, ама с йод, чесън, белина, някой билки и други забранени неща.Защото нямаше друго!От антибиотиците имаше гентамицин и го слагаха за всичко и на всички животни.Сега е лесно, има подходящи и ефикасни лекарства.
Но всъщност вие/всички от по-големите градове/ не осъзнавате, проблема на малкия град.Там няма вет. доктори който да разбират от гълъби, а за екзотични птици да не говорим.И се почва едно пробване с лекарства, като в 80-90% от случаите изходът е фатален.Или другия вариант, птицата се "излекува" сама и става заразоносител.Говоря от собствен опит и мога да дам много примери на "поставени" диагнози и лечения.
Затова трябва да разберете, че хората които пускат теми за съвет, сигурно нямат друг вариант за лечението на птиците си!
Мен ме оставете, нека да съм многознайко, комплексар, много проЗт и т.н, но аз нямам нужда от помощ, сам си лекувам птиците успешно, защото знам как и с какво.Нека да помогнем на хората/новобранците/, който имат нужда, макар и с глупави въпроси.Едва ли някой от вас "едно време" не е задавал същите глупави въпроси....

пп.Не знам какво толкова се хванахте за този оцет.Много гълъбари го използват от години и то в доста по високи дози от написаните.
Аватар
stoianov
потребител
потребител
 
Мнения: 280
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 10:47 pm
Местоположение: в провинцията

Re: Слабеещ канар

Мнениеот akademika » Сря Ное 26, 2014 11:13 pm

slona67 написа:Нямам нищо против оцета ,просто споделих аз как процедирам.
Всеки си е намерил начина за правилното отглеждане на свойте птици.
А отностно твоя комшия,много поздрави от мен и да се стяга за к-са,че наблигава!
:drinks:

Заделил е 2 птици но още не ги е тренирал . :cool:
теле се роди- вол умре
Аватар
akademika
потребител
потребител
 
Мнения: 658
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 3:24 pm
Местоположение: Центъра Sofia

Предишна

Назад към Болести и профилактика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта